Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez Akahoshi » środa, 30 czerwca 2010, 05:01

O samym modelu, jego sklejalności, rzeczywistym odzwierciedleniu, pisałem w wątku warsztatowym.
Dodatkowe elementy wykorzystane przy budowie pojazdu:
-blacha Eduard'a;
-tłumik Moskit;
-lufa toczona Lion Roar;

Przy okazji budowy tego modelu, miałem okazję wypróbować kilka nowych technik, oraz pomysłów. Część z nich wypaliła, niestety, część już nie :mrgreen:
Z czego jestem zadowolony?
Ogólnie z pojazdu, mimo że samo malowanie na lakier do włosów mi nie wyszło, to jednak całkiem, całkiem pojazd finalnie wygląda. Podłoże wykonane wg. pomysłu Piotra (Ewpigi) z plasteliny.
Co mi nie wyszło?
Wspomniane wyżej malowanie na lakier do włosów, spod którego miała przebijać wcześniejsza warstwa farby. Wyschnięte krzaki, oraz zespolenie pojazdu z podłożem jeszcze nie do końca wychodzą tak, jak bym chciał. Układanie zwisów gąsienic, też jeszcze do podszkolenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jako że zdjęcia zostały zaprezentowane koordynatorowi w poniedziałek, a data ich wykonania mieści się w przedłużonym terminie konkursu (do 27.06. włącznie), postanowiliśmy przenieść wątek do galerii konkursowej. Tym samym model podlega ocenie.

Jarek Gurgul
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez kapral » środa, 30 czerwca 2010, 07:39

Witaj. Najlepiej to Ci wyszły te zwłoki w piasku :D :D :D .
A na poważnie to na "nie" zaliczyłbym jeszcze figurki. Weź je "przypudruj" kurzem to przestaną się błyszczeć. W końcu to pustynia ;o) Według mnie to śmielej z kurzem, po całości. Druga sprawa. Jeżeli uznałeś za konieczne zastosowanie techniki "na lakier do włosów" to trzeba było śmielej odkryć tą spodnią farbę. Przypuszczam, że gdybyś nie napisał o tym to chyba nikt by się nie domyślił. Tak skromniutko drapnąłeś. Poza tym modelik całkiem spoko.
Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez badger » środa, 30 czerwca 2010, 08:09

Figurasy zdecydowanie Artur do treningu. Może małe zróżnicowanie wysokościowe terenu - jakieś: muldy, kamyczki i będzie zdecydowanie lepiej, bo tak jakoś płasko jest. Sam pojazd ma kilka fajnych miejsc - nie fajne te gąsienice, zresztą sam o tym pisałeś. Ogólne wrażenie dla mnie jak najbardziej pozytywne.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez subgrafik » środa, 30 czerwca 2010, 08:58

Mysle, ze i Ty i Panowie juz opisali mankamenty,
(zroznicowalbym podstawke mocniej i opigmentowal sam pojazd bardziej,
figury sam robie nie za fajne wiec wymadrzac sie nie bede - wiadomo praktyka czyni mistrza)

Doloze sie od siebie jedynie z podwojnymi gratulacjami
- za walke z takim zestawem, i co wiecej dopraowadzenie budowy do konca!

Pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez Godfryd » środa, 30 czerwca 2010, 08:59

A mnie zastanawia ten piach. Skoro to pustynia jakaś- a że teren płaski, to tak to odbieram- to gąsienice by się zapadły w piachu, a nie miejscami wręcz lewitowały nad nim. Przynajmniej ja to tak widzę.
Poza tym, wszystko powiedzieli poprzednicy, ogólnie całość robi bardzo przyjemne wrażenie, gratulacje.
Godfryd
 

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez author21 » środa, 30 czerwca 2010, 09:19

Denata przysypało, beczka utopiona, a czołg jedzie po ukrytym pod piaskiem bruku?
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 30 czerwca 2010, 10:48

author21 napisał(a):Denata przysypało, beczka utopiona, a czołg jedzie po ukrytym pod piaskiem bruku?


Piasek na pustyni to nie plaża w Dębkach. Gdybyś swoje opinie, przyznaję- dość zabawne, opierał nie tylko na tym, co ci się zdaje, a na minimalnej choć wiedzy i analizie zdjęć archiwalnych, to wiedział byś, że piasek na pustyni jest bardzo drobny i na tyle zbity, że niejednokrotnie pojazd gąsienicowy zostawia na nim ślady mniej wyraźne niż na bitej drodze, a grzebienie gąsienic nie zapadają się w nim.
Co nie zmienia faktu, iż gąsienice lewitowac nie powinny. Szczególnie że podłoże ponoć na plastelinie formowane- dawało to wiec możliwośc idealnego wręcz dopasowania ukształtowania powierzchni do układu jezdnego.
..ale czuć upał.. faceta obok działa tak w podeszwy pali nagrzany piach, że aż na pietach chodzi..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez author21 » środa, 30 czerwca 2010, 11:31

Cofam pozew.............specjalistą plażowo piaskowym nie jestem. Na ziiemi krakowskiej to tylko skała wapienna i glina, gdzie mi tam do Dąbek :).

Jeden chodzi na piętach a ten leżący miał za słaby filtr do opalania !
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Bison II (15cm sIG33 auf Pz.Kpfw.II) - Alan 1/35

Postprzez Akahoshi » sobota, 17 lipca 2010, 18:26

Na wstępie chciałbym podziękować Administracji za dopuszczenie mnie do konkursu, a kolegom za pomoc przy budowie, oraz powyższe komentarze.
Mirku -> Figurka ma położony mat, poza tym jest popudrowana pigmentami (najwięcej jest ich przy podłożu) więc nie wiem czemu tak świecą.
Z lakierem do włosów mi całkiem nie wyszło. W ogóle nie jest drapany. Zajrzyj do wątku warsztatowego, tam wyjaśniłem dlaczego.

Jacek -> Pustynia nie zawsze pofałdowana jest ;o) Tobie fajnie figurki wychodzą, więc liczę na Ciebie na przyszłość.

Paweł -> Dzięki. Wiem, że Tobie by ten pojazd na pewno lepiej wyszedł.

Godfryd, author21 -> Kamil wyjaśnił o co chodzi.

Kamil -> Wiem, wiem. Coś mi jednak "nie pykło" z tym podłożem (że o gąsienicach nie wspomnę). A lewitującego faceta przy dziale dopiero na zdjęciach zauważyłem.

Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim dojdę do jako-takiego poziomu.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości