Autoblinda AB 41&43, Italeri 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Autoblinda AB 41&43, Italeri 1:35

Postprzez Vis13 » piątek, 4 stycznia 2008, 22:26

Autoblinada AB 41 z Pułku Ułanów Karpackich
Model Italerii wymagał trochę korekt i zmian aby przypominał Autoblindę używaną przez naszych żołnierzy.
- przeniesienie anteny na przeciwległy bok (właściwie trzeba ją wykonać własnoręcznie z charakterystyczną przeciwwagą)
- wymiana opon na pustynne typu "Libya" (firma Hussar). W tym miejscu pojawia się największy kłopot ponieważ AB41 karpatczyków jeździła na dwóch różnych typach opon. Zapasy oraz prawe tylnie koło posiadały opony o innym bieżniku. Właściwy bieżnik uzyskałem za pomocą masy chemoutwardzalnej w której odcisnąłem właściwy wzór i nałożyłem na wcześniej oszlifowane koło.
- wymiana klaksonu z tyłu i przodu (pojedynczy)
- z narzędzi na boku zamiast kilofa była siekiera.
Dodałem kilka innych drobiazgów jak oszklenia reflektorów, uchwyty łopat, kable i metalowa lufa z igły od strzykawki (plastikowa była fatalna). Model malowany akrylami Vallejo

ObrazekObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazek


Autoblinda AB 43 tym razem w służbie niemieckiej.
Wyrób Italeri poddałem tylko lekkim zmianom, trochę elementów fototrawionych to zaczepy na narzędzia i kanistry, uchwyty na pokrywach silnika, oszklenie reflektorów, i metalowa lufa made in strzykawka. Model malowany akrylami Vallejo + trochę chemii MIGa

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Reklama

Re: Autoblinada AB 41&43

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 4 stycznia 2008, 23:31

Pierwszy jest taki trochę niemrawy, ale to raczej wina braku cammo niż słabego wykonania, za to w drugim się zakochałem... piękny, gratuluje udanych modeli.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Autoblinada AB 41&43

Postprzez rzelu » piątek, 4 stycznia 2008, 23:58

Czy nie szkoda że oba są trumniasto zatrzaśnięte?
Oczywiście piękne, ale martwa natura...
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Autoblinada AB 41&43

Postprzez Sudden » sobota, 5 stycznia 2008, 17:29

Witam mam pytanie czy masz fotkę(z czasów IIwśw) takiego kamo bo ja szukałem i nic nie znalazłem. Jednym słowem czy to nie jest radosna twórczość ? (bo tego Polskiego znalazlem) :) . Jeśli chodzi o model to malowałeś to kamo pędzelkiem?
Sudden
 

Re: Autoblinada AB 41&43

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 5 stycznia 2008, 17:36

Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Autoblinada AB 41&43

Postprzez Vis13 » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 00:26

Dziękuje za Wasze opinie.
Rzelu wielkiego wnętrza, poza repliką działa tam nie ma. W sumie więc górne włazy można pozostawić otwarte. Może przy kolejnej Autoblindzie ;o)
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości