Opel Blitz Tankwagen 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez Przemo1CK » środa, 15 września 2010, 00:23

Witam serdecznie !

Dawno się tu nie pokazywałem, także przypominam się :oops:

Model firmy Tamiya, konwersja (cysterna) z CMK, do tego silnik z Plusmodel. Beczki na podstawie to żywica Armorscale oraz plastiki Great Wall Hobby. Całość malowana jak zawsze Pactrami.

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Reklama

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez kapral » środa, 15 września 2010, 07:23

Fajne malowanie. Szkoda, że skoro tyle zainwestowałeś w dodatki zostawiłeś fabryczne odlewane w całości uzbrojenie drzwi (klamki, korbki). Pokrywy silnika były "łamane" i wnętrze drzwi też trochę inne z tego co pamiętam.
kapral
 

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez siara1939 » środa, 15 września 2010, 07:51

Skoro cysterna, to powinien tez miec ostrzezenie o paleniu w jego obecnosci wymalowane na sobie.
Tak pozatym, to mily dla oka model. Chyba jeden z ciekawszych w Twoim wykonaniu.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez matejson » środa, 15 września 2010, 09:06

siara1939 napisał(a):Chyba jeden z ciekawszych w Twoim wykonaniu.

Też tak uważam, podoba mi się całościowo. Dobrze się prezentuje.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez Przemo1CK » środa, 15 września 2010, 09:58

Czołem!

Kapralu co do kabiny, to gdzieś planowałem to przerabiać, ale jakoś w trakcie budowy zrezygnowałem w przerabianie. Co do drzwi widziałem różne, i blaszane od wewnątrz i pokryte płytą z jakiejś drewnopodobnej dykty. Co do maski: w publikacji Waffen Arsenal dotyczącej pojazdów specjalistycznych wyraźnie widać brak jakiejkolwiek przerwy, mało tego - brak wypukłego elementu nad wylotami. Widać dokładnie że klapa z każdej strony to jeden element. I tym się kierowałem.

Nie mniej jednak model według mnie zaliczyłem do tych mniej udanych, schrzaniłem malowanie, bo planowałem coś zupełnie innego. Jak widać zabiłem go wizualnie, bo bez podstawki wygląda monotonnie. :-/

Co do oznaczeń wybuchowo-paliwowych. Mam te kalki z Bizona do Blitzów, ale jak mi malowanie nie wyszło to postanowiłem, że nie zmarnuje ich na ten model.

Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez kapral » środa, 15 września 2010, 10:11

W takim razie były różne wersje, co w sumie nie jest niczym dziwnym. Wieczorem wrzucę zdjęcie z "łamanymi" pokrywami. Mam je na domowym kompie. Dzięki za wyjaśnienia.
kapral
kapral
 

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez Panzer » środa, 15 września 2010, 10:24

A czy z łamanymi pokrywami to nie były przypadkiem bliźniaczo-podobne Fordy? Szczerze mówiąc ja ostatnio nad Blitzami posiedziałem i też nie widziałem nigdy łamanej klapy silnikowej.

Model moim zdaniem bardzo udany! Świetne te beczki, wycieki, brud na pojeździe. Gratuluję bo jest czego! Niezwykle udana praca. Może pokusisz się i za radą siary dorobisz tabliczki z zakazem palenia i ostrzeżeniami o "wybuchowości"? Powinno to zająć pół godzinki max :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez Patterson » środa, 15 września 2010, 10:27

A łamanych klap to nie ma przypadkiem na wizus bardzo podobny Blitz 1,5t? Bo te duże 3 tonowe Blitze to na pewno nie miały łamanych. Przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez ROMAN » środa, 15 września 2010, 11:04

Cześć Przemo. Mnie tam Twoje Opelki zawsze się jakoś podobały i ten też uważam za ciekawy model podobnie jak winietka. Choć bruk może zbyt za elegancki do stojących beczek z paliwem. A i beczki zbyt identycznie do Opelka patyną służby potraktowane. Znaczy beczki i Opel w stosunku do siebie zbyt monotonne (ten sam sposób złużycia). Za to gadżet z ławeczką .... super.

Gratuluje fajnej winietki i pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez kapral » środa, 15 września 2010, 18:15

Patterson,wielkie dzięki. Ty mnie oświeciłeś :idea: , to była 1,5 tonówka :!: .
Przemo zwracam honor i biję się w piersi błagając o wybaczenie ;o)
kapral
 

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez mysiek13 » czwartek, 16 września 2010, 09:22

Piękny model Przemku i bardzo ciekawa prezentacja na winiecie... Ładne i realistyczne slady ubrudzenia, bez zbytnich obić co mi się bardzo podoba. Ostatnio u Was wysyp rewelacyjnych modeli w dużej skali :mrgreen:

Czy możesz dać wiecej zbliżeń na komorę silnika?

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez Mecenas » piątek, 17 września 2010, 19:47

I znowu nasi tu byli....patrzcie co wygrzebałem:

"The Armorama Staff are proud to announce the winners of the August 2010 Model of the Month sponsored by Dragon Models.

A total of 410 votes cast this month

In first place: Przemyslaw Mrozek with his Opel Blitz T-Stoff Tankwagen 27.6% (113)of the votes."

LINK do strony
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez bartek piękoś » piątek, 17 września 2010, 22:21

Świetny!
Nie wiem czemu piszesz o tym, że schrzaniłeś malowanie, itd. Bez podstawki wygląda również doskonale, ładny detal (no, może poza kilkoma wyjątkami ;o) ), ładnie pobrudzony, z wyczuciem poobijany, we wnętrzu zwróciły moją uwagę obicia foteli - b. fajnie zużyte. Świetne malowanie beczek, (choc faktycznie zlewa się troszkę z malowaniem Opla).
Także ogólnie winietka jako całośc - do pozazdroszczenia, więc gratulacje!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 20:20
Lokalizacja: Radom

Re: Opel Blitz Tankwagen 1:35

Postprzez Przemo1CK » piątek, 17 września 2010, 23:24

Witam!

O malowanie to pod kątem narzędzi wspomniałem, aerograf mi się sypie i momentami tragedia, co wyprawiał to tylko on wie :evil: Ale jak na używkę na 5 dych i tak mi już rok zasysa :shock: :twisted: Dzięki wszystkim za opinie, wszystkie ważne, wszystkie ciekawe.

Mam tylko pytanko: czemu nikt nie zapytał o akumulator, pierwszą fotę dałem specjalnie z widokiem "pod maską", tam gdzie był zazwyczaj montowany. (wyjaśniam, iż jest w skrzyni po prawicy, pod zbiornikiem :mrgreen: )

Co do kanapy wewnątrz - ledwo na fotach widać, ale tak troszkę ją podniszczyłem. Całość sprowadza się do suchego pędzla i mocno rdzawej płukanki.

P.S. No tak kolega Mecenas wyhaczył temat 8-) Wyrwałem pierwsze miejsce na Armoramie, fart, bo fart, ale jest :oops:

Pozdrawiam
Przemo
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości