StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez reggy » czwartek, 23 września 2010, 13:13

Krótkie warsztaciwo: viewtopic.php?f=16&t=12337

Wzór:
Obrazek
Na przedniej płycie wymalowane jest: Смерть немецким оккупантам
Czyli w przełożeniu z radzieckiego napis ma głosić: Śmierć niemieckim okupantom/najeźdźcom. :mrgreen:
StuG III ausf.G, 5 Gwardyjska Brygada Czołgów. 4 Front Ukraiński, wrzesień 1944.
Model sam w sobie prosto z pudła.
Obrazek
Obrazek
I miniaturki 1600px:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
reggy
 

Reklama

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 23 września 2010, 13:33

Może wyjdę na marudnego, ale moim zdaniem jeszcze mógłbyś trochę się nad nim pomęczyć, ten pojazd ma duży potencjał. Nie żeby mi się nie podobał, ale tak aż się prosi o ślady eksploatacji związane z działaniem załogi, jakieś zacieki oleiste, trochę pigmentu na górnych płytach... ale to równie dobrze wynikać może z tego, żem zboczony :mrgreen:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez Panzer » czwartek, 23 września 2010, 13:57

Podobnie jak Adam czuję niedosyt. Wanna wybrudzona, a koła i gąski jak pupcia niemowlaka. Można na nim zrobić jeszcze dużo fajnych rzeczy począwszy od wycieków smarów w układzie jezdnym na ochlapaniu zadka kończąc. No i trochę pustką ze środka wieje. Będzie jakiś figurant? Fajnie wyglądałby radziecki pancerniak w tym StuGu.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez ROMAN » czwartek, 23 września 2010, 16:36

Witam. Mnie, jak Ci w warsztacie napisałem, Twój model się podoba i świadomy czynu dokonanego, podtrzymuje co napisałem bo tak jest.



Gratiluje fajnego projektu i pozdrawiam.
.
.
.
.
.
.
.
.
..... ale jak byś chciał to kilka spraw zuważyłem bo po to jest forum by psioczyć i wyciągać wnioski ......... ;o)
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez reggy » czwartek, 23 września 2010, 16:49

Dzięki za komentarze.
Nie taplałem go w błotku dalej, ani nie brudziłem góry pigmentami w pełni świadomie - bo taki mi się podoba i postanowiłem na tym etapie, świadom konsekwencji, skończyć.
Brudzenie układu jezdnego moim zdaniem jest wystarczające - wanna brudna bardziej niż koła i gąski (które na pewno nie są czystej jak pupa niemowlaka - chyba że na chwilę przed zmianą pampersa :) ) bo gąski i koła się kręcą i ruszają i "się wykruszyło".
Teraz na fotce zobaczyłem, że nie domalowałem uchwytów na skrzynce amunicyjnej na pace. Wtopa, zaraz poprawię.

A dodanie figuranta (przynajmniej) wydaje się prawdopodobne, ale nie miałem nic na magazynie odpowiedniego. Rozejrzę się.
reggy
 

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez rollingstones » czwartek, 23 września 2010, 19:02

Adam Obrębski napisał(a):ten pojazd ma duży potencjał.
Adam Obrębski napisał(a):moim zdaniem jeszcze mógłbyś trochę się nad nim pomęczyć

może jednak :?:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez Enigma » czwartek, 23 września 2010, 22:24

Przyłączam się do opinii ludu: dobrze go robisz ale to jeszcze nie koniec. Jak Cię zmęczył to odstaw go na trochę i wróć za jakiś czas. Ja chętnie zobaczę ciąg dalszy.
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 19:17
Lokalizacja: Éire

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez Rayl » piątek, 15 października 2010, 09:07

Witam
Naprawdę fajnie wyszedł Ci ten Stug. Ciekawy pomysł ze zdobycznym malowaniem. Mam tylko malutką uwagę co do gąsienic od t-34 z tyłu nadbudówki. Umieszczenie ich w tym miejscu mijało się troszkę z celem. Spotyka się "dopancerzanie" w ten sposób na przodzie pojazdu czy też z boku. Ten detal nie umniejsza jednak faktu, iż zrobiłeś naprawdę niezły model :mrgreen: .
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Rayl
 
Posty: 344
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 09:26

Re: StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon

Postprzez Iwan » niedziela, 17 października 2010, 11:15

Stug naprawdę udany. Może, jak już zostało zauważone, nieco zbyt czysty. Według mnie układ jezdny (szczególnie koła, w dalszej kolejności gąsienice) powinny być bardziej ubłocone. Pomysł na zdobycznego Stuga ciekawy (mogłem kiedyś takiego zrobić - jednak wybrałem malowanie niemieckie), wykonanie również bardzo przyzwoite.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 08:15
Lokalizacja: Jarosław


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości