Mechanised Towing 15cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Mechanised Towing 15cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez ROMAN » czwartek, 23 września 2010, 22:14

Witam udało się zakończyć moje zmagania z http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=12267&p=153199#p153199

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..................
Ostatnio edytowano niedziela, 26 września 2010, 13:36 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez Enigma » czwartek, 23 września 2010, 23:17

Kolejna schludna, rzetelna praca w Twoim wykonaniu. Chciałbym kiedyś dojść do takich umiejętności.
Po winiecie z Pz.I miałem nadzieję że zaskoczyłeś iż tandetne, lakierowane podstawki psują efekt całego Twego wysiłku.
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez ROMAN » czwartek, 23 września 2010, 23:26

Enigma napisał(a):Po winiecie z Pz.I miałem nadzieję że zaskoczyłeś iż tandetne, lakierowane podstawki psują efekt całego Twego wysiłku.


Mój wysiłek od czasu do czasu jest nagradzany. Domyślam się o czym piszesz z tymi podstawkami, ale nie wszystkim się podobają czarne matowe krajalnice kuchenne czasem niektórzy wolą drzewniane i w połysk, co więcej nie wszystkim podobają się też .... "skrzynki na pomidory" ................ no cóż czasem mi się zdarza wyprodukować model komercyjny i dlatego z podstawką (jak i też z modelem muszę) się dopasować do umeblowania gabinetu, ale to już zupełnie inny temat :roll:

Enigma napisał(a): Chciałbym kiedyś dojść do takich umiejętności.


Żadna filozofia, wszystko malowane tradycyjnie aerografem plus trochę pigmentów ( w tonalnym zróżnicowaniu) i deczko plasteliny. ;o) i co najważniejsze w winietkach czy dioramach ...... choerografia (ustawienie obiektów) Tu akurat średnio mi to wyszło bo winietka na bardzo małym polu miała przedstawiać i haubice i obsługę .... ale miało tak być, i tak to zrobiłem.

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie i spostrzeżenie.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez Patryk » piątek, 24 września 2010, 08:06

Szczerze mówiąć to ten warsztat trochę bez sensu. Pokazałeś prawie gotowy model już w pierwszym poście ,póżniej kompletną pracę. :-/ Chetnie bym popatrzył ja ta winietka powstaje bo fajnie wyszła.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez ROMAN » piątek, 24 września 2010, 10:32

Masz rację Patryk, z warsztatami jest tak że zabierają mnóstwo czasu, oczywiście te rzetelne (krok po kroku) a ja jakoś bardziej spontanicznie pracuje i pewne etapy mi umykają fotograficznie. Ale skoro zwróciłeś na to uwagę postaram się na przyszłość poprawić w tym temacie.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez Enigma » piątek, 24 września 2010, 11:14

ROMAN napisał(a):czasem mi się zdarza wyprodukować model komercyjny i dlatego z podstawką (jak i też z modelem muszę) się dopasować do umeblowania gabinetu, ale to już zupełnie inny temat :roll:

A któż to ma tak niebanalnie umeblowany gabinet? Dyrektor PGR-u chyba jakiś.
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez Patryk » piątek, 24 września 2010, 11:33

Zdaję sobie sprawę ,że prowadzenie warsztatu to zobowiązanie ,sam nie lubię tego robić. :P .No ale pare zdjęć z by się przydało z poszczególnych etapów budowy. Fajną relację prowadzisz z Landroverem. Pokzaujesz większość etapów z powstawania modelu ,a tu w warsztacie znaalzł się model zrobiony w 70% a w następnej odsłonie w 99%.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez Tomasz Mańkowski » piątek, 24 września 2010, 14:38

Enigma napisał(a):A któż to ma tak niebanalnie umeblowany gabinet? Dyrektor PGR-u chyba jakiś.

Czy to ważne? O gustach - szczególnie o gustach klienta - się nie dyskutuje...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Motorized Towing 15 cm s.IG33 INFANTRY GUN 1/35 firmy Dragon

Postprzez ewpiga » piątek, 24 września 2010, 22:36

Odnośnie tej czarno-białej fotki: Ja bardzo lubię spektakle minimalistyczne, które napinają uwagę w inny sposób.
Ich widowiskowość, to umiejętność skupiania uwagi widza, tak, żeby chłonął to, co jest mu podawane. Ta fotka ma siłę i temperaturę. Talent jest.. tak uważam, na początku jak się go odkryje jest malutki, a potem trzeba go tylko rozwijać i rośnie, rośnie…nie pitolcie mi tu Romanie, że nie macie talentu, bo nie uwierzę.
I myślę, że ten talent łączysz z miłością czy sympatią do czegoś jeszcze….fotografii ??
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości