Me 328A - Huma - 1-72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Me 328A - Huma - 1-72

Postprzez Murek » niedziela, 19 września 2010, 17:34

Szkrab Miecio Komet wzrastał w towarzystwie Miecia 328. Miecio 328 był trudniejszym dzieckiem, uboższym (detale, rysunek linii), gorzej się dopasowywał ale nie mogę powiedzieć, że był złym dzieckiem, potrzebował tylko nieco więcej troski i uwagi ;o)
W pudełku znajdują się dwa modele - Me 328A i B. Ten drugi, jako projekt bombowca kamikaze nie interesował zleceniodawcy. Model ma dość ubogie wnętrze, które ożywiłem nieco pasami pilota. Jest natomiast mała rameczka z elementami wspólnymi dla obu wersji z bardzo delikatnie wykonanymi częściami, między innymi do kabiny wersji B i silników. Siłowniki płozy do lądowania zastąpiłem sprawdzonymi już dwiema igłami do strzykawki. Zaskoczyło mnie na plus dobre, nie za grube i przejrzyste oszklenie, które nieźle pasowało do kadłuba. W instrukcji brak jakichkolwiek wskazówek co do malowania wnętrza, pozostawiając dylemat modelarzowi. Opierając się na swojej wiedzy :P wybrałem kolor RLM 66 (Pactra). Spód samolotu to RLM 65 (Pactra) a góra RLM 71 (Gunze) - zgodnie z instrukcją. Łosz zastosowałem jedynie na kołach aby odciąć szare opony od czarnych felg... czego pewnie i tak nie widać. Po prostu model miał być "tylko" pomalowany. Zapraszam do galerii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

Re: Me 328A - Huma - 1-72

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 19 września 2010, 19:33

Samolot filigranowy, czysto wykonany i pomalowany.
Gratuluje.
Wydaje mi się jednak, że popełniłeś maleńki błąd.
Model opiera się na tylnej części silników a nie na płozie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Me 328A - Huma - 1-72

Postprzez Murek » niedziela, 19 września 2010, 19:45

Mac Eyka napisał(a):Model opiera się na tylnej części silników a nie na płozie

Mea culpa :oops: tak, zauważyłem, miałem nadzieję, że oprze się na pomocniczym kółku w tyle kadłuba, troszkę mu brakło, chyba nieco za długie są silniki lub za bardzo wysunięte do tyłu.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Me 328A - Huma - 1-72

Postprzez Jaro_Su » czwartek, 23 września 2010, 06:53

A "toto" w ogóle startowało z kółek?
:)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:51

Re: Me 328A - Huma - 1-72

Postprzez obłok » piątek, 24 września 2010, 15:30

No, zdjęć nie ma za dużo, ale jest przynajmniej jedno gdy startuje z odrzucanego podwozia jak Komet.
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 18:29

Re: Me 328A - Huma - 1-72

Postprzez Jaro_Su » wtorek, 28 września 2010, 07:21

To dobrze.

Zaopiekowałem się "sierotką" i teraz będę musiał jakiegoś DO-217 skołować, jako "podwozie" do wersji bombowej...

;)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:51


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości