Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 25 października 2010, 07:39

Jeśli proroctwo się wypełni to cena będzie bardzo konkurencyjna w stosunku do Dragona, chyba bez dużego uszczerbku na jakości. Zadowoleni będą chyba jednak tylko mało wybredni modelarze...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 25 października 2010, 11:25

Warto będzie mimo wszystko dokładnie obejrzeć ten zestaw. Jeśli HB zrobił po swojemu, to kadłub i płat będą "dość podobne" do elementów z modelu DML. No bo w sumie nie innego, z kogo można zrzynać. Wszystko pozostaje kwestią ilości poprawek w tym HB względem poprawek w DML.

W DML na starcie wypada zrobić takie modyfikacje:

[1] Chłodnica;
[2] Wnęki podwozia;
[3] Kokpit;
[4] Osłona kabiny;
[5] Detale powierzchni;
[6] Silnik, odpowiednio dla prototypu czy sci-fi wersji "seryjnej";

Jeśli w tym nowym HB bryła nie będzie inna niż w DML a wyżej wymienione i tak będzie do poprawki to kto wie, czy nie będzie sensowne zająć się modelem HB.

Te nowe Me 262 są dość dobre więc może warto mieć nadzieję, ze ten świąteczny karpik taki do końca skisły nie będzie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Mecenas » środa, 19 stycznia 2011, 12:42

Ja na LuckyModel dzisiaj znalazłem ten model:

LINK
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Pawel Burchard » środa, 19 stycznia 2011, 13:19

Kuba na pewno coś więcej napisze... śmigło straszne :)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Mecenas » czwartek, 20 stycznia 2011, 15:31

Kuba się albo na nas obraził albo wyjechał bo coś się ostatnio mało udziela...może też być zajęty czymś mądrzejszym niż modele...:)
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Kuba P. » piątek, 21 stycznia 2011, 11:36

W sumie to na tych zdjęciach wiele nowego nie widać, najgorsze że nie widać dokładnie jak zrobili kadłub. W sieci chodziły screeny z prodgramu 3D albo nawet zdjęcia wypraski jakiegoś kadłuba Ta 152 z dużymi drzwiami luku kadłubowego (jak w Ta 152 E) i teraz nie wiem, czy ktoś wyda Tanka E czy może to Hobby Boss pochrzanił i takie coś zrobił w tym niby C.

Śmigło faktycznie nie jest fajne, tak samo chłodnica od przodu jest do bani.
Nawychodziło tych Ta 152 C ostatnio, i DML i to coś i oba nadal z problemami.
Dobrze, że mam jeszcze jedną konwersję Fusion, tam przynajmniej chłodnica i nos są w porządku, nawet jest bonusowy "engine plug" z wielką sprężarką jak w DB 605 L...w sam raz na what if - Tanka C seryjnej produkcji.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Bond » niedziela, 23 stycznia 2011, 10:46

No faktycznie sporo się wysypało Tank-ów w zapowiedziach firm , Hobby Boss 3 wersje, DML już ma dwie , A co u Eduarda słychać z zapowiadanym Ta-152? Czy ktoś coś wie na ten temat? Po short - run-ach żywicznych może ktoś zrobi coś porządnego?
No chyba, że te żywice prezentowały lepszy poziom? Może coś na ten temat Jakubie zapodaj, bo pewnie miałeś styczność z tymi wyrobami np "R.V. Resins ".
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 15:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Kuba P. » niedziela, 23 stycznia 2011, 10:55

Ja miałem trzy konwersje RV. Już nie pamiętam, które konkretnie. Parę lat temu je sprzedałem. Generalnie ciekawe prototypy Fw 190 D/Ta 152.
Wykonanie było surowe, ale akceptowalne. Moje zestawy to były same kadłuby, które łączyło się z modelami Dragona. Kadłuby odlane były z żółtej żywicy, dość równej grubości ścianki, prawie nie pokrzywione. Były nawet znitowane. Pasowało to do siebie w miarę. Duuużo szpachli by na to poszło ale wyglądało na sklejalne.
Detale, takie jak śmigła, koła były przyzwoite. Były nawet małe blaszki i osłony vacu.
Z punktu widzenia dnia dzisiejszego - ciekawe kolekcjonerskie sprawy. Pracochłonne na pewno.

Z tych modeli RV to nigdy nie udało mi się kupić modelu "Kangura" czyli tego cuda:

Obrazek
http://www.kitreview.com/kitreviews/fw1 ... ewbg_1.htm

To bym sobie z dziką radością dłubał. Może ktoś ma ten model i chce sprzedać? :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Pawel Burchard » niedziela, 23 stycznia 2011, 11:00

Bond napisał(a):A co u Eduarda słychać z zapowiadanym Ta-152?


W którymś z newsletterów była informacja, że nie będzie Ta 152.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Bond » niedziela, 23 stycznia 2011, 11:16

Kuba P. napisał(a):Ja miałem trzy konwersje RV. Już nie pamiętam, które konkretnie. Parę lat temu je sprzedałem. Generalnie ciekawe prototypy Fw 190 D/Ta 152.
Wykonanie było surowe, ale akceptowalne. Moje zestawy to były same kadłuby, które łączyło się z modelami Dragona. Kadłuby odlane były z żółtej żywicy, dość równej grubości ścianki, prawie nie pokrzywione. Były nawet znitowane. Pasowało to do siebie w miarę. Duuużo szpachli by na to poszło ale wyglądało na sklejalne.
Detale, takie jak śmigła, koła były przyzwoite. Były nawet małe blaszki i osłony vacu.
Z punktu widzenia dnia dzisiejszego - ciekawe kolekcjonerskie sprawy. Pracochłonne na pewno.

Z tych modeli RV to nigdy nie udało mi się kupić modelu "Kangura" czyli tego cuda:

http://www.kitreview.com/kitreviews/fw1 ... ewbg_1.htm

To bym sobie z dziką radością dłubał. Może ktoś ma ten model i chce sprzedać? :)


Mam już sklejony Kuba :( , i choć byłem w firmowym sklepie MPM tydzień temu to "Kangura" już trudno dostać, za to te dwie wersje Fw-190 w każdej chwili:

http://www.cmkkits.com/en/aircraft/focke-wulf-fw-190c-v-13/

http://www.cmkkits.com/en/aircraft/focke-wulf-fw-190v-15-v-16/

Dodam, że Planet MOdels chyba konfekcjonował w swoim opakowaniu tego R.V. Resins bo wypraski identyczne, a nawet sposób pakowania.


Pawel Burchard napisał(a):
Bond napisał(a):A co u Eduarda słychać z zapowiadanym Ta-152?


W którymś z newsletterów była informacja, że nie będzie Ta 152.


"...No to kotlet, klops.." jak mawiał MIchał w Panu Samochodziku i Templariuszach.
Mysłałem, że Edek rzuci Ta-152 w Profipack-u. A tu nic nie będzie :cry:
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 15:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Kuba P. » niedziela, 23 stycznia 2011, 11:27



Ten drugi zestaw miałem :)

"...No to kotlet, klops.." jak mawiał MIchał w Panu Samochodziku i Templariuszach.
Mysłałem, że Edek rzuci Ta-152 w Profipack-u. A tu nic nie będzie :cry:


Ale Dragona H-1 łatwo dostać, wersji C masz wysyp (nie wiem czy mimo wszystko nie lepszy ten Dragon od HB) a Edek z pewnością też by coś namieszał z takim modelem.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Bond » niedziela, 23 stycznia 2011, 19:14

Kuba P. napisał(a):


Ten drugi zestaw miałem :)

"...No to kotlet, klops.." jak mawiał MIchał w Panu Samochodziku i Templariuszach.
Mysłałem, że Edek rzuci Ta-152 w Profipack-u. A tu nic nie będzie :cry:


Ale Dragona H-1 łatwo dostać, wersji C masz wysyp (nie wiem czy mimo wszystko nie lepszy ten Dragon od HB) a Edek z pewnością też by coś namieszał z takim modelem.



Tak Dragon jest w prawie każdym sklepie, ale cięcie nosa to nie dla mnie, jestem inżynierem ( i to nie obróbki skrawania) a nie chirurgiem plastycznym :mrgreen: .
A tego drugiego z HB można już trafić na Ebay-u.
Może poczekam na HB i dalej zdecydujecie wspólnie jakie "zady i walety" ma ten samolot.
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 15:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Kuba P. » niedziela, 23 stycznia 2011, 19:48

Na tą chwilę to mi pachnie szczepanem. Jeden model z dwóch zestawów...
Ucinanie nosa w DML to faktycznie przypał na całego, tak na odwal się zrobiony model, ze głowa boli. W sumie wieki temu Boski Trimaster zrobił takie byle co właśnie, że do swojego modelu Ta 152 H-1 dodawał żywiczny nos, skrzydła i jakieś drobiazgi, brzydkie to ponoć jak noc listopadowa (znaczy żywice) ale było jedyne, był smak kultu, była cena oderwana siłą od sufitu i mieli to nieliczni. Teraz DML wydał centralnie taki sam szajs, tylko zamiast żywic dorobili ramkę z plastiku i skopali np. chłodnicę. Koncept "konwersji" został ten sam.

Wracam do samolotu z desek :)
Ten przynajmniej składa się jak marzenie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Bond » piątek, 28 stycznia 2011, 16:56

Mam model w rękach , więc pierwsze wrażenia sa takie : -ładne linie wgłębne, śmigło jakie jest każdy widział, koła, hmm , natomiast wydzielenie powierzchni sterowych w skrzydle i w stateczniku ok., ale klapy pozycji otworzenia wymagają miejsca pod blachy albo żywicę których nie ma.
Przygotowali do waloryzacji ale nie tak jak np Eduard w Fw-190. Model ładny, planów nie przykładałem. Jak dla mnie jest ok.
Blaszka jako mały bonusik, kalki ok bez przeunięć, pergamin zabezpieczony taśmą klejącą, na drugim małym arkusiku panele kokpitu w kolorze zbliżonym do RLM66.
Chiński model kontra inny chiński model z Dragona najlepiej oceni Kuba. Ja wrzuciłem "kamyczek do ogródka."
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 15:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Zapowiedź Ta-152C-0 1:48 HobbyBoss

Postprzez Kuba P. » sobota, 29 stycznia 2011, 10:31

Ja juz tez mam. Model ma wady, dosc poważne. Przede wszystkim model chyba wzorowany jest na rysunkach z model art. Dobrze w nich leży. Niestety i rysunki i model maja te same błędy. Sa problemy z panelami i pokrywami dostępowymi a najgorszy jest przekrój kadłuba za kabina do końca. Do powaznej korekty. Detale sa takie sobie. Chłodnica lipna chociaz kształt osłony rokuje na pierwszy rzut oka dobrze. Do wywalenia osłona kabiny, śmigło i ta cala blaszka. Widac ze hb kopiowal tez z trimastera np po fotelu, dźwigarze czy kołach. Sam juz nie wiem czy robic dml, hb czy moze jeden z dwóch? Oba maja wady i oba trzeba mocno poprawic. Jak ktos oczywiscie chce i czuje w czym rzecz. W koncu to niszowy temat ale sam samolot jest cholernie elegancki.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość