Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez rollingstones » środa, 29 grudnia 2010, 18:21

Szybki świąteczny projekt - od 13 grudnia do dziś
Dokładny proces budowy będzię w Super Modelu. Zachęcam bo model nie ma na sobie grama pigmentu a duża część śladów eksploatacji to humbrole.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 29 grudnia 2010, 23:44 przez rollingstones, łącznie edytowano 2 razy
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez uki761 » środa, 29 grudnia 2010, 18:50

Fajny model w dobrym stylu.
To ciekawe ale dokładnie dzisiaj go sobie kupiłem i zamierzam niedługo wykonać. Będzie się na czym wzorować.
Dobre krzaczory na czołgu i niezwykle subtelne obicia i otarcia. Jak układało się DS-y na kołach? Chyba dało się uzyskać jakiś zwis?
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez :piaskov: » środa, 29 grudnia 2010, 19:16

rollingstones napisał(a):duża część śladów eksploatacji to humbrole.


Żartujesz, prawda?
Te błoto przy mocowaniu wózków do wanny to też Humbrole?
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 19:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Seweryn » środa, 29 grudnia 2010, 19:40

:piaskov: napisał(a):
rollingstones napisał(a):duża część śladów eksploatacji to humbrole.


Żartujesz, prawda?
Te błoto przy mocowaniu wózków do wanny to też Humbrole?

Pewnie tak, bo prawda jest taka, że te wszystkie AK Interactive przykładowo to też rozcieńczona olejna...
Model świetny, jak zawsze. Dodatkowy plus Normandia. Urzekająca jak zawsze roślinność.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2069
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez macius » środa, 29 grudnia 2010, 21:34

Piękny model, naprawdę pychotka:) Odnoszę jednak wrażenie jak by mi czegoś brakowało. Myślałeś na nad jakimś figurantem z pancerną pięścią w dłoni??
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez rollingstones » środa, 29 grudnia 2010, 23:13

Dzięki - błoto to też humbrole.
Łukasz - uważaj tylko na ten zimmerit - świetnie wyglada przed pomalowaniem a potem to już coraz gorzej. Sugeruję CI abyś zimmerit malował od razu kolorem żywym bo filtry średnio pomagają przez jego fakturę a jednocześnie jest za płytki na dodatkowe washe.
Figurki chyba nie będzie a może będzię ;o) Nie wiem jakoś zależało mi na samym czołgu.
Spadam jednak w małe formaty prac - niestety miejsce mi się kurczy na ich przechowywanie a nie chcę się ich pozbywać.
pozdr
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez marder4 » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:09

Jak zawsze,PIĘKNIE.Tylko małe ale , te rdzawe obicia układają się poziomo, trochę jak "deskowanie".
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez ROMAN » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:17

Gdybym napisał na przekór sobie. że brzydki to bym skłamał. Taki miał być w Twoim wykonaniu. Podoba mi się choć tak nas rozpuściłeś ostatnio w winietkach czy dioramkach, że jak widze coś takiego to na myśl przychodzi mi tylko jedno słowo - "singiel".

Pozdrawiam i gratuluje świetnej winiety.

ps. tylko kto zakosił MG ?
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez uki761 » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:18

rollingstones napisał(a):Łukasz - uważaj tylko na ten zimmerit - świetnie wyglada przed pomalowaniem a potem to już coraz gorzej. Sugeruję CI abyś zimmerit malował od razu kolorem żywym bo filtry średnio pomagają przez jego fakturę a jednocześnie jest za płytki na dodatkowe washe.pozdr

Zastanawiam się czy stary, dobry "suchy pędzel" nie byłby dobry żeby bardziej uwypuklić ten zimm?
Będę eksperymentował, dzięki za rady!
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez rollingstones » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:25

Romeczku - niestety trzeba zmniejszać formaty. Miałem ochoe na coś małego,szybkiego i niemieckiego. MG jest gdzieś na poczcie - razem z innymi zamówionym rzeczmi :lol:
Łukasz - probowałem suchego pędzla - nie jest najlepiej - w końcu pomalowałem go tak jakcieniuje się figury - jasno ciemno
Hej Marder - fajnie że mistrz zieleni 72 zawitał- zarysowania w poziomie wydają mi się uzasadnione - przedzieranie się przez normandzkie żywopłoty uzasadniają takie uszkodzenia. To takie obserwacje starego Jeepa mojego kolegi leśniczego - całego ma lekko poobrzieranego od gałęzi.
pozdrówki
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez ROMAN » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:42

rollingstones napisał(a): niemieckiego


Wiedziałem ;o) , że wrócisz prędzej czy później do klimatów normandzkich. Mimo iż bardzo się rozwinąłeś na przestrzeni lat czego Ci gratuluje, to mnie osobiście najbardziej podobały się dioramy normandzkie u Ciebie (może niedoskonałe jak twierdzisz) ale ja je bardziej lubiłem. Ale to tylko moje zdanie.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez marder4 » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:53

mistrz zieleni 72
:oops: :oops: :oops:
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Slash » czwartek, 30 grudnia 2010, 01:49

Bardzo dobra praca. Sądzę, że aby uświadomić ludziom jak znacznym przerostem formy są kolorowe proszki w małych pojemniczkach potrzeba takiej pracy, takiego człowieka. Mi zawsze odpowiadają, że przecież MIGi są najdrobniej zmielone :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez spiton » czwartek, 30 grudnia 2010, 02:55

A mi się podoba, bo jest tu świetna zieleń, która była znakiem firmowym Sebastiana.
Choć faktem jest, że Abramsa, to trudno będzie przebić takim "zwyczajnym" hamsem.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez bartek72 » czwartek, 30 grudnia 2010, 09:00

Jak zwykle bardzo zacnie, niemniej miejscami może bym go pigmentami obsypał. ;o)
Rolingstones podobnie jak Jimenez udowadnia to co od dłuższego czasu podejrzewałem - nie ma jedynie słusznych dróg do osiągania jedynie słusznych efektów. Można używać pigmentów, olejnych, Humbroli, akryli - co tam komu w sercu gra, byle tylko mieć na to pomysł i byleby tylko osiągnąć odpowiednie, zamierzone efekty*.
Roślinność jak zwykle debeściacka, ale na ten temat już się kiedyś w stosunku do kolegi Rolingstonesa wypowiedziałem, więc nie będę się powtarzał. "Czipsy" z wyczuciem i gustem. Rysy w poziome? Oczywiście, jak najbardziej! Zimmerit rzeczywiście cienki, ale raportowałeś to już przy Brumbarze, który spadł ze stołu. Z drugiej strony Atakowy zbyt gruby, a mało kto jest w stanie samodzielnie zrobić dobry.
Przy okazji - szkoda, że DML nie stara się bardziej przy tym zimmericie. Wafle na StuG-u były zawodowe...

*A tak mi się dobrze malowało sidoluxem, ale część braci modelarskiej głośno się śmiała... ;o)
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości