Studebaker US6 1/35 ICM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez Marcin Kuźniar » czwartek, 6 stycznia 2011, 23:55

Witajcie
Zrobiłem sobie "krótką" przerwę od modeli lotniczych robionych od podstaw i skleiłem Studebakera US6 1/35 z ICM. Dodałem blachy PART'a, trochę własnych przróbek przy silniku, koła bliźniaki na drugiej tylnej osi zamienione na pojedyńcze (zgodnie z oryginalną fotografią ), zamiast kalkomanii - napisy i orzeł na drzwiach malowane przy użyciu szablonu. Tu mała uwaga na temat kalki ICM - nie wzmocniona rozpada się, po wzmocnieniu (w czasie prób użyłem błyszczącego verniksu Talensa) - kalki kładą się bardzo bobrze. Niestety kalka do polskiego Studebakera ma błąd - orzeł jest współczesny. Na szablonie to poprawiłem.
W stosunku do archiwalnej fotografii na modelu brakuje plandeki zarzuconej na przednie pałąki - może kiedyś to uzupełnie. Urwane prawe lusterko boczne i uszkodzone prawe drzwi (prawdopodobnie przestrzeliny lub uszkodzenia odłamkami) zgodne z archiwalną fotką. Malarzem jestem kiepskim, dlatego nie bijcie zbyt mocno - proszę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 18:57

Reklama

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez ROMAN » piątek, 7 stycznia 2011, 00:07

Dla mnie bardzo ładnie odwzorowany model. Co mnie urzekło, to idealne ślady po wycieraczkach na przednich szybkach i uchylenie szyb bocznych, takie dyskretne i ze smakiem (niby nic a jednak), super eleganckie wykonanie. Elementy rdzewienia na przednim zderzaczku też super. Lampki z przodu też. Naprawdę fajny model. Klamotków deczko brak ale to dodatek do i tak fajnego modelu.

pozdrawiam i gratuluje fajnej pracy.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez siara1939 » piątek, 7 stycznia 2011, 00:32

Bardzo sie podoba. Moje oko zatrzymalo sie na lusterku i juz wiedzialem, ze fajny model. Zderzak i rdza na nim tez super.
I te delikatne przetarcia na rusztowaniu. Mile dla oka- gratulacje.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez spiton » piątek, 7 stycznia 2011, 00:39

Lusterko faktycznie zwraca uwagę. Zwłaszcza detal jego mocowania.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez Panzer » piątek, 7 stycznia 2011, 10:13

Super model! Malarsko bardzo mi się podoba, szczególnie kilka detali, które nadają mu charakteru. Niby takie drobiazgi, a "robią klimat". Skok w bok od lotnictwa bardzo udany :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez rollingstones » piątek, 7 stycznia 2011, 10:42

Duże Brawa - naprawdę model robi wrażenie - bardzo mi się podoba. Miło by było jakbyś został pancerniakiem na dłużej. ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez jumo » piątek, 7 stycznia 2011, 12:34

Wow pełen podziw , ma swój smaczek . Brakuje tylko Wichury i szalika w rurze :D
Popełniam teraz taki w 1/72 będzie na czym sie wzorować :D
jumo
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 7 października 2009, 18:25

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez Marcin Kuźniar » piątek, 7 stycznia 2011, 18:57

Robiąc modele lotnicze w 1/72 największą radochę miałem dorabiając, przerabiając, otwierając itd. itd. Malowanie często sprowadzało się do nałożenia bazy kolorystycznej plus oznaczenia i BARDZO delikatnego brudzenia, najlepiej na podstawie fotek konkretnej maszyny. Bardzo delikatnego - bo mała skala i łatwo przedobrzyć, a po drugie - tam gdzie dla wielu zaczyna się modelarstwo, dla mnie zaczynają się schody :-) Pojazdy 1/35 - głównie ciężarówki, koniecznie w kolorze OD coraz bardziej mi się podobają i będę je robił nadal, tylko muszę się jeszcze nauczyć jak korzystać z hiszpańskiej chemii. Na razie zdarza się że efekty jej działania zaskakują mnie i muszę ostro główkować jak ratować sytuację.
Klamotów na pace faktycznie brak, ale ambitny plan przewidywał plandekę i figurki żołnierzy - jak na fotce archiwalnej, czyli mini winietkę.
Dzięki za ciepłe słowa o modelu.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 18:57

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez jumo » piątek, 7 stycznia 2011, 21:32

Robiąc modele lotnicze w 1/72 największą radochę miałem dorabiając, przerabiając, otwierając itd. itd.

Mam to samo :D właśnie skończyłem się grzebać z obrotnicą (też mi się zachciało dziury w dachu ) , jakoś próbowałem wyrzeźbić MG . Dopiero na twoim modelu zauważyłem przetłoczenia na błotnikach .... no i jakoś je będę musiał u siebie dorobić ......choroba poprostu . Jeszcze raz gratuluję modelu .
jumo
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 7 października 2009, 18:25

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez Marcin Kuźniar » piątek, 7 stycznia 2011, 22:24

W 1/72 te przetłoczenia ja bym pomalował surfacerem 1200 przy użuciu szablonu - kilka bardzo cienkich warstw, jedna po drugiej, ale następna po wyschnięciu poprzedniej. I żeby suma warstw nie była bardzo gruba, bo w czasie zrywania szablonu przetłoczenie może się pokruszyć na brzegach. Po zerwaniu szablonu dosyć sztywnym pędzelkiem można to przepolerować, przez co brzegi przetłocznia zrobią się trochę łagodniejsze.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 18:57

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez subgrafik » sobota, 8 stycznia 2011, 01:11

Bardzo fajna ciezarowa,
nieprzegadana, realistyczna ze smaczkami.
P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez Michal » sobota, 8 stycznia 2011, 10:48

Kawał dobrej roboty. Nieco podniszczony i przybrudzony ale nie jak by "od Lenino do Berlina" czyszczenia i mechanika nie widział - takie modele mi się podobają. I fajnie że w polskim malowaniu.
Możesz wrzucić skan kalek, obejrzał bym z ciekawości co tam z orłem ICM zmalował?
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez Marcin Kuźniar » sobota, 8 stycznia 2011, 17:37

Obrazek
to wycinek z polskim oznaczeniem, skan w skali szarości, dlatego dwójka w rąbie są szare, na kalce są żółte.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 18:57

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez Michal » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 13:37

Dziękuję za skan kalek. Rzeczywiście orzeł powojenny. Ale to i tak nic w porównaniu z Dragonem który do któregoś z modeli T-34 w 1:72 dał orła w koronie.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Studebaker US6 1/35 ICM

Postprzez imek46 » czwartek, 13 stycznia 2011, 21:02

Bardzo zacny model Sztudra. Ja bym jeszcze trochę rzeczy wrzucił na pakę.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości