T72 M1 Tamiya 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez Pyriel » niedziela, 6 lutego 2011, 16:52

Witam.
To mój ostatni projekt, w końcu wymęczony do końca. Zestaw tamiyi, wzbogacony friulami, lufą abera, zestawem edurada oraz zestawem wyrzutni TUCA od CMK. Z własnych inwencji to tylko trochę okablowania, próba oddania lepszej faktury osłony jarzma armaty. Malowany humbrolami, kurzony pigmentami miga, praporszczyk malowany akrylami valejo. Nie uniknąłem kilku zaniedbań w detalach, ale to przy następnym Uralu się nie powtórzy, a ten na pewno nie będzie ostatni.
T-72 to mój ulubiony czołg, ma coś pięknego w swojej sylwetce, coś dynamicznego i zawadiackiego, dodatkowo bardzo polubiłem rosyjską zieleń. Morze w końcu się odważę i zacznę osadzać czołgi na dioramach.
Zapraszam do oglądania i komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 17:05

Reklama

Re: T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez Axel1st » niedziela, 6 lutego 2011, 17:22

Podzielam Twoja opinie co do T-72 kolego :) model super, podoba mi sie waloryzacja, gratuluję ;o) pare słów o śladach eksploatacji?
Warsztat: Szyłka 1:35, T-55AM 1:35
Pozdrawiam Paweł Koseda
http://www.plasticscalemodels.blogspot.com

Grupa Modelarska Valkyria Grudziądz
https://web.facebook.com/grupamodelarskavalkyria/
Avatar użytkownika
Axel1st
 
Posty: 606
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 12:02
Lokalizacja: Grudziądz

Re: T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez Nugget » niedziela, 6 lutego 2011, 17:34

bardzo ładny :)
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 20:53

Re: T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez rollingstones » niedziela, 6 lutego 2011, 18:23

ma jaja ten Teciak!
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez uki761 » niedziela, 6 lutego 2011, 18:23

Jeśli chodzi o mnie to bardzo mi się podoba 8-) ! Gratulacje.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 18:07
Lokalizacja: poznań

Re: T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez kapral » poniedziałek, 7 lutego 2011, 08:22

Bardzo fajny model.
Jedno pytanie. Dlaczego lina na przednim pancerzu wygląda jak kabel wysokiego napięcia. Kompletnie nie widać splotu.
kapral
 

Re: T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez Kacpuś » poniedziałek, 7 lutego 2011, 11:43

Świetny model :) Zgadzam się z wami co do czołgu t-72, ma coś w sobie. Mam pytanie z czego robiłeś osłonę jarzma działa? Ja właśnie pracuje nad t-72 ze zvezdy i nie wiem z czego zrobić tą osłonę a Twoja wyszła bardzo fajnie.

Pozdrawiam :)
Kacpuś
 

Re: T72 M1 Tamiya 1:35

Postprzez Pyriel » niedziela, 13 lutego 2011, 17:03

Witam, bardzo dziękuję za opinie, cieszy mnie że jest kilku fanów tego czołgu. :mrgreen:
Axel1st napisał(a): pare słów o śladach eksploatacji?

Już śpieszę z odpowiedzią. W grę weszła modulacja następnie łosz. Do modulacji użyłem bazowego zielonego rozjaśnianego stopniowo czystą żółcią i bielą. Do obić natomiast zieleni rozjaśnionej tylko bielą, oraz zieleni rozjaśnionej mocniej niż najjaśniejsza mieszanka do modulacji. Nałożone obicia "wyrównały" kolorystycznie model. Na niektóre z jasnych obić dołożyłem plamki obić ciemnych sporządzone z czerni i brązu (113), oraz na sam koniec w "najświeższe" miejsca metalizer. Nakładane były pędzlem 00, pędzlem o twardym szczeciniastym włosiu, oraz gąbką. Pigmenty to "european dust" oraz "light european earth" z palety Miga. Utrwalane terpentyną, thinerem Miga, lub wymieszane z bezbarwnym lakierem humbrola (tym z puszki, słoikowy to dla mnie porażka).
kapral napisał(a):Jedno pytanie. Dlaczego lina na przednim pancerzu wygląda jak kabel wysokiego napięcia. Kompletnie nie widać splotu.

Sądzę że to wina zdjęć, na jednym ujęciu splot widać dobrze, natomiast na następnych gorzej. Zapomniałem dodać że liny wymieniłem na liny eureki - splot chyba trzy razy gęstszy i zgadza sie z moimi obserwcjami np. T-72 w Paroli. Rzeczywiście po przybrudzeniu pigmentami całość się nieco wygładziła, ale mimo wszystko mogę powiedzieć że struktura jest dalej widoczna. Zapaćkane liny na jednym czeskim teciaku wyglądały bardzo podobnie więc byłem zadowolony z takiego efektu.
Zrobiłem dodatkowe zdjęcia aby porównać liny zestawowe (biała i zielona) oraz eureki. Wg mnie kolosalna różnica.

Obrazek

Kacpuś napisał(a):z czego zrobić tą osłonę

Otóż drogi Kacpusiu, najpierw musisz zjeść kasztanka, następnie odzyskać folię z tego przysmaku. :D Ja swojej nie prostowałem do końca, aby powstało więcej ciekawych załamań i wzorków. Folię przyciąłem "na oko" w kształt trzy razy większy od jarzma - zachowując jednak średnicę lufy. Tak przygotowany element nałożyłem na plastik, stopniowo dociskając go do modelu. Kiedy całość już mniej więcej przylegała do plastiku punktowo przykleiłem ją i zacząłem silniej dogniatać, aby dokładnie już przyrównać osłonę do gabarytów modelu. Nadmiar folii odciąłem sklpelem. Dodatkowo przygotowałem rurkę którą okleiłem naokoło jarzma - sądzę że jest to "ściągacz" który w rzeczywistości nadaje kształt brezentowi, a jest on pominięty przez producenta. Doklejony klejem CA trzyma się znakomicie.
Powodzenia, przy twoim teciaku, na pewno obejrzę z wielką przyjemnością, no i smacznego! ;o)

Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 17:05


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości