IS-2 1:35 Zvezda

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

IS-2 1:35 Zvezda

Postprzez andbea » poniedziałek, 14 marca 2011, 16:31

Witam!
Przedstawiam mój pierwszy model na forum. IS-2 został wykonany z zestawu Zvezdy jedynie gąsienice zostały wzięte z KW-2 Trumpetera. Niektóre elementy w zestawie źle oddawały fakturę odlewu. Efekt porowatości otrzymałem poprzez pomalowanie elementów lakierem NITRO i stukaniem twardym pędzelkiem. Otwory wentylacyjne zostały wycięte i podklejone siatką z sitka do herbaty :) (tańsza alternatywa elementów fototrawionych).Całość składała się przyjemnie i bez większych komplikacji. Patrząc na cenę zestawu i końcowy efekt można być zadowolonym z modelu. Praca przy modelu była idealnym relaksem po pracy w szkole.
W poczekalni czeka SU-76.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
andbea
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 22 lutego 2011, 22:09
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Reklama

Re: IS-2 1:35 Zvezda

Postprzez Michal » poniedziałek, 14 marca 2011, 16:36

Fajnie wyszedł, robi pozytywne wrażenie. Prywatnie nie lubię aż tak mocno zardzewiałych gąsienic, ale to rzecz gustu. Natomiast dobrze by mu zrobiły charakterystyczne dla IS-ów zwisy gąsienic i ewentualnie belka do wyciągania z błota.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-2 1:35 Zvezda

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 14 marca 2011, 16:44

Bardzo ładnie pomalowany. Podoba mi się. Jak dla mnie, może ciut za czyste kalki ale to drobiazg.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: IS-2 1:35 Zvezda

Postprzez Konrad .C » poniedziałek, 14 marca 2011, 18:03

Model ten wpadł mi w oko. bardzo mi się podoba cieniowanie, gąsienice nadają charakteru no i te przetarte koła.
Świetny!
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 09:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: IS-2 1:35 Zvezda

Postprzez andbea » poniedziałek, 14 marca 2011, 20:25

Zgadza się. Gąsienice wyglądałyby lepiej gdyby miały większy zwis. Starałem się to zrobić, ale niedało rady przykleić dobrze gąsienic gumowych do kół. Dodatkowo gąsienice pomalowałem Pactrą i przy układaniu farba łuszczyła się płatami. Zawsze byłem zwolennikiem gąsienic plastikowych i to doświadczenie utrzymuje mnie w przekonaniu , że miałem rację.
Na zdjęciu jest to mało widoczne, ale bardzo ciekawy efekt uzyskuje się wcierając papierem starty rysik z ołówka w pomalowany na czarno karabin.
Jeżeli ktoś ma dobry patent na malowanie gumowych gąsienic farbami Pactra, to z miłą chęcią bym skorzystał.
Avatar użytkownika
andbea
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 22 lutego 2011, 22:09
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: IS-2 1:35 Zvezda

Postprzez rzelu » wtorek, 15 marca 2011, 09:31

Całkiem nieźle, chociaż stan raczej garnizonowy - te błotniki jak nówki.
Jedyny słabszy punkt to ta wiotka podstawa Deszeka czyli DShk - tam były 2 spore amortyzatory odrzutu.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości