Ford GPA / Tamiya 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez belfer » sobota, 19 marca 2011, 23:28

Witam
Przedstawiam mojego GPA Tamiya + blachy Eduard

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
belfer

Zimna Wojna 1
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2008, 13:29
Lokalizacja: pyrlandia

Reklama

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez imek46 » niedziela, 20 marca 2011, 19:34

Z tego dość starego modelu zrobiłeś bardzo ładną replikę GPA. Zresztą nie ma alternatywy tego modelu. Jedynie co mi nie pasują to te worki, ale to rzecz gustu.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 20 marca 2011, 21:38

Model prezentuje się całkiem sympatycznie, słabym punktem jest szyba przednia oraz reflektory. Szkoda że nie pokusiłeś się o zastosowanie blach Abera.
Jeśli chodzi o sam model Tamiya to jest to jedna z najgorszych ich miniatur pod względem merytorycznym, niestety alternatywy brak.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez Pan_Cerny » poniedziałek, 21 marca 2011, 13:25

Model bardzo elegancki. Udało Ci się całkiem sporo wydusić z tego zestawu. Wiem ile, bo mam taki rozgrzebany.
A masz może jakieś zdjęcie dołu?
Zgadzam się z przedmówcą, ze pakunki liche. Na zbliżeniu wewnętrznej strony wiatrochronu widać krzywo pomalowaną ramę okna. Ja bym z tak brudną szybą bał się jeździć.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 22:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez belfer » poniedziałek, 21 marca 2011, 20:21

WItam
Dzięki. Zdaje sobię sprawę z mankamentów.
Ogólnie nie miałem zamiaru dawać tu blach, ale porównałem to orginałem i ....hmmm...innej opcji nie było :roll:
Z reflekorami dałem "ciała", bo szkła przykleiłem na końcu-po malowaniu a wcześniej nie spasowałem, i wyszło jak wyszło :P
Nauczka na przyszłość :->
Podpowiedzcie co z tymi pakunkami, źle pomalowane? ułożone?
Ogólnie to mój drugi model z zastosowaniem aerografu, washa, suchego pędzla itp technik.
Pozdrawiam
Krzychu
Avatar użytkownika
belfer

Zimna Wojna 1
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2008, 13:29
Lokalizacja: pyrlandia

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez imek46 » poniedziałek, 21 marca 2011, 20:37

Te worki to niestety widać, że są plastikowe. Malowanie ich jest całkiem znośne, chociaż ja bym bardziej zastosował khaki do ich malowania, albo zrobił samemu np. z chusteczek higienicznych.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez belfer » poniedziałek, 21 marca 2011, 20:51

Kolor to właśnie Khaki Humrola nr 26
aha, szyby wyszły takie zachlastane, bo maskowałem je zwykłą taśmą malarską, nie zmyłem dobrze kleju i najwyraźniej pastele się przypaskudziły za mocno :-> Kolejna lekcja... :)
Avatar użytkownika
belfer

Zimna Wojna 1
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2008, 13:29
Lokalizacja: pyrlandia

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez Paweł Leszczyński » wtorek, 22 marca 2011, 00:11

Pan_Cerny napisał(a):Wiem ile, bo mam taki rozgrzebany.

Wyłapywałeś błędy modelu?
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez Mecenas » wtorek, 22 marca 2011, 09:09

belfer napisał(a):aha, szyby wyszły takie zachlastane, bo maskowałem je zwykłą taśmą malarską, nie zmyłem dobrze kleju i najwyraźniej pastele się przypaskudziły za mocno :-> Kolejna lekcja... :)


To weź teraz na wykałaczkę nawiń kosmek waty, zamocz delikatnie w spirytusie i je przetrzyj - zaimitujesz w ten sposób efekt pracy wycieraczek "po bocie".
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez Pan_Cerny » środa, 23 marca 2011, 10:00

Paweł Leszczyński napisał(a):
Pan_Cerny napisał(a):Wiem ile, bo mam taki rozgrzebany.

Wyłapywałeś błędy modelu?


Owszem tak. Jest tego trochę. Z tym że jak się za niego wziąłem to nie było żadnej dostępnej monografii i materiałów trzeba było szukać w sieci. Kiedyś trafiłem na piękny wątek gdzie człowiek restaurował taki pojazd.
Teraz do dostania jest bardzo dobry walk-around z WWP. Szczerze polecam zakup. No i, kolejny cud, aber wydał do niego blaszki! Piszę o cudzie, bo nie dość, że aber nie lubi alianckich pojazdów, to jeszcze zaprojektowali blaszkę do starego modelu a to się prawie nigdy nie zdarza. Więc do GPA mamy zarówno bardzo przyzwoitą (rzadkość!) blaszkę Eduarda jak i superancką Abera. Jeszcze by ktoś wypuścił poprawny, żywiczny kadłub z zawieszeniem i można się brać za robienie modelu :D

Problemem modelu GPA jest to że był on zaprojektowany w czasach, gdy wyroby tamiyi były bliższe zabawkom niż modelom redukcyjnym.Taka wanna ma na przykład zły kształt tunelu w którym idzie wał ze śrubą - jest symetryczny a powinien być na lewo od osi pojazdu. Wnęka na hak holowniczy powinna być symetrycznie a jest przesunięta względem osi. Dużo przetłoczeń na wannie ma ostre krawędzie a powinny być miękkie - przecież ten kadłub to była cienkościenna wytłoczka. Kadłub jest odlany z resorami. Itp. itd...
Ale! Dysponując duża dozą samozaparcie i dobrymi materiałami można zrobić z tego ładny model.
Ja w swoim czasie straciłem dla niego serce ale jeszcze wrócę do tego fordziaka.
Obrazek

Zdaje się, że w tym wątku mieliśmy wymieniać się wrażeniami na temat modelu belfera... :)
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 22:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Ford GPA / Tamiya 1:35

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 23 marca 2011, 23:27

Blaszki wypuścił jeszcze Royal model ale dość słabe.
W sieci na szczęście jest dużo fotek i nie trzeba wydawać kasy na dość drogie WWP - choć wydawnictwo zaiste fajne.
Pan_Cerny napisał(a):Taka wanna ma na przykład zły kształt tunelu w którym idzie wał ze śrubą - jest symetryczny a powinien być na lewo od osi pojazdu.

Tunel w modelu jest niesymetryczny niestety za mało przesunięty został w w lewo :) na dodatek wnęka wydaje się ciut za długa.
Wyłapałem jeszcze trochę błędów np. wybrzuszenia na klapie silnika powinno być umiejscowione niesymetrycznie, źle umiejscowione haki/zaczepy z tyłu pojazdu. Blachy poziome przód i tył pojazdu były nachylone w modelu tego nie uwzględniono. Bardzo nietypowa klapa od silnika i chłodnicy etc. jak na tak mały model można wypisać niezłą litanię błędów.
Pan_Cerny napisał(a):Zdaje się, że w tym wątku mieliśmy wymieniać się wrażeniami na temat modelu belfera... :)

Jak najbardziej:) Swoją opinie wyraziłem, teraz może poczytać co w modelu spartolił producent ;)
No i taka dyskusja przyda się komuś kto ma zamiar popełnić Forda GPA - o ile o niemczyźnie wiemy dużo to o alianckich pojazdach dalej jest mała wiedza.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości