BAE Hawk "Red Arrows" 1/72 Airfix

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

BAE Hawk "Red Arrows" 1/72 Airfix

Postprzez karambolis8 » czwartek, 7 kwietnia 2011, 19:36

Witam. Poniżej kolejny modelik, którym zechciałem się pochwalić.

W sumie to fajny zestaw. Bardzo ładne wypraski. Zarówno pod względem spasowania jak i detali. Szpachla była w użyciu bardzo rzadko i oszczędnie. Jedyny mankament to kalkomanie. Jakością mają się nijak do tych z prezentowanego poprzednio Sabre. Grube, matowe, twarde i kruche, nie reagują na płyny zmiękczające. Po wyschnięciu same odpadają. Musiałem je doklejać na Sidolux. Ponieważ układanie ich na innych kształtach niż płaska powierzchnia graniczyło z cudem, na spodzie modelu nie ma białych linii charakterystycznych dla tego malowania. Gdybym wiedział, że tak z nimi będzie, namalowałbym po prostu te białe pasy. Ale było już na to za późno. Wypraski jednak rekompensują ten mankament. Chyba najlepszy Hawk w tej skali. Za tą cenę polecam!

Fruwadełko pomalowałem MM1705 i wykończyłem Sidoluxem.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Reklama

Re: BAE Hawk "Red Arrows" 1/72 Airfix

Postprzez erkamo » piątek, 8 kwietnia 2011, 13:41

Czyli jakby nie patrzeć, model jeszcze nie skończony. ;o) . Kup białą folię do druku kalek, wytnij i nasklej te brakujące pasy. :)
Podoba mi się osłona kabiny tzn. jej przeźroczystość.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: BAE Hawk "Red Arrows" 1/72 Airfix

Postprzez spiton » piątek, 8 kwietnia 2011, 14:26

Nie myślałeś, żeby go prysnąć bezbarwnym błyszczącym na koniec ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: BAE Hawk "Red Arrows" 1/72 Airfix

Postprzez Matys » piątek, 8 kwietnia 2011, 15:15

Też teraz robię Hawka z Red Arrows, ale Revellowskiego ;o) Mam nadzieję, że mi kalki będą lepiej siadać.. I pomaluj go jeszcze na błyszcząco bo to bardzo charakterystyczne w tych pokazowych Hawkach :)
Avatar użytkownika
Matys
 
Posty: 61
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2008, 14:28
Lokalizacja: Gliwice

Re: BAE Hawk "Red Arrows" 1/72 Airfix

Postprzez karambolis8 » piątek, 8 kwietnia 2011, 16:24

MM Gloss już w drodze. Szczerze mówiąc myślałem wcześniej, że sido starczy.

Osłona wygląda jeszcze lepiej, tylko że zapomniałem ją wyczyścić z palców, co okazało się dopiero na zdjęciach.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości