Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 2 maja 2011, 23:19

Witam.

Kolejny latawiec do kolekcji. Tym razem coś ze wschodu. Model bez dodatków i modyfikacji. Z ciekawostek - wash wykonałem kolorem burnt umber z benzyną ekstrakcyjną. Podejrzewam, że przez szybkie parowanie rozcieńczalnika jest taki jasny, przed zmywaniem cały model był pokryty wyschniętym bladym pigmentem - jakby kurzem. Zastanawiałem się, czy tak nie zostawić, ale wtedy musiałbym dorobić jakąś pustynną podstawkę ;) Kalek nie ma zbyt dużo, ale bardzo ładnie siadały. Pięknie układały się już samym SETem. Powierzchnia wykończona lakierem satynowym, a potem matem po liniach podziału, ale słabo to widać, bo matowy Model Mastera trochę się jednak błyszczy :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Reklama

Re: Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez spiton » poniedziałek, 2 maja 2011, 23:45

To jeden z modeli, jaki chodzi za mną od jakiegoś czasu.
Czemu nie zrobiłeś z otwartymi hamulcami ???
Tylko to malowanie jakieś takie "morskie" ,-)).
Ale wiem to wina Rosjan.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez karambolis8 » wtorek, 3 maja 2011, 00:08

Rzadko lubię wystające duperele ;)

Dla zainteresowanych zestawem - spasowany jest miernie. A szybki mają grubość 3mm :shock:
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez spiton » wtorek, 3 maja 2011, 14:54

Mole zrobiony czysto.
Preszejding mało widoczny. wasz elegancki.
Napisze co ja zrobił bym inaczej, choć zdaje sobie sprawę , że żaden ze mnie autotytet.

1. Zrobiłbym skromniejsze, ale lepiej dopracowane podwieszenia.
2.Zdjęcia robiłbym z perspektywy człowieka. Ten samolot ma bardzo fajna sylwetkę, ale z prawie żabiej perspektywy. Ciekawe jest mały rozstaw kół w obu osiach. Ale widać to na zdjęciach właśnie z żabiej perspektywy.
3.Pewnie dodałbym jakieś brudzenie olejami, ale to samolot praktycznie prototypowo-wystawowy, zatem powinien być czysty.

Bardzo fajna podstawka, dlatego nie oparłbym się pokusie zrobienia zdjęć "plenerowych".

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez _iceboy » wtorek, 3 maja 2011, 16:49

Za temat dałbym Ci buzi :lol: .

Model ładny, taki troszkę die cast, czy jak to się nazywają te metalowe gotowce. Brakuje w nim życia, ale to Su-39, wybaczam ;o).

A i wydaje mi się, chyba ze to wina zdjęcia + moje "haloony", że coś mało doszpachlowana dziobowa część kadłuba.
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez karambolis8 » wtorek, 3 maja 2011, 16:56

Głębokie rowy, więc wash całkiem wyraźny. Dałbym czarny, to byłby die-cast pełną gębą ;) Był też preshading, ale bardzo subtelny wyszedł. Wyraźnie widać w zasadzie tylko od spodu. Z dozowaniem życia jestem ostrożny. To w zasadzie pierwszy mój model z jakimś brudzeniem.

Gdzie widać niezaszpachlowane szpary na dziobie? Mi się wydaje, że jest ok.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez _iceboy » wtorek, 3 maja 2011, 17:35

Obrazek

Tak mi się wydaje, chyba ze to po prostu artefakty na zdjęciu, nie bierz tego tak do siebie w każdym razie :)

A co do inspiracji to uwielbiam to zdjęcie

Obrazek
;o)
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Su-39 Frogfoot 1/72 Zvezda

Postprzez karambolis8 » wtorek, 3 maja 2011, 18:01

Na spodzie to wash, na gorze to rzeczywiście coś tam jest, nie zauważyłem. A po prawej to tak ma być. Była tam antenka, ale zaginęła w walce. Dorobię z igły :)

Może gdybym widział to zdjęcie wcześniej, to zostawiłbym nie zmyty wash. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia. Wg mnie wyglądało to całkiem realistycznie.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 15 gości