M998 HMMWV Desert Patrol Italeri 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M998 HMMWV Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Maciek » niedziela, 15 maja 2011, 12:05

Obrazek

No to pierwszy z obiecanych w innym miejscu warsztatów. Model dość często widywany, niezbyt drogi - w sam raz na relaksacyjne dłubanie. Jednakże firma Italeri w tym wypadku wypuściła gniot. Nie będę się teraz rozwodził na tema czego brakuje we wnętrzu (chyba ze ktoś jest zainteresowany). Nadmienię tylko ze brakuje wszystkiego, a to co jest w większości jest błędne. Skupie się tylko na błędach w samej bryle pojazdu. Kolor podstawowy to Olive Drab.

No to teraz słówko o tym co to za pojazd. Otóż gdy AM General wypościło już Hummera zaczęto robić kolejne modyfikacje/wersje. Jednym z prototypów był tzw. Desert Patrol. Z założenia miał 10 ludzi z pełnym ekwipunkiem. Miał być pojazdem głównie dla sil specjalnych, który miał umożliwiać łatwy desant z pojazdu przez duże, dwuskrzydłowe drzwi z tylu. Oczywiście standardowa obrotnica w dachu z M2. Pojazd nie spełnił jednak założeń. Po pierwsze nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak te 10 osób z ekwipunkiem się tam mieści. Ze wzgledu na ciasnotę cały ekwipunek wisi na pojedzie na zewnątrz, a mimo tego miejsca i tak mało. Niewiele amunicji do M2 itd... Tak wiec armia zrezygnowała z tej wersji. Powstało jednak kilka prototypów. Pierwsze malowane były na kolor oliwkowy, a później w standardowy, trójbarwny kamuflaż NATO.

Teraz o modelu. Mimo, że pojazd nie wszedł do seryjnej produkcji, prezentuje się bardzo ciekawie, a ponieważ model nie jest drogi, można sobie pozwolić na urozmaicenie kolekcji. In-box modelu możemy znaleźć choćby na stronie sklepu mojehobby.pl (LINK.
Dwie duże wypraski i jedna mała z częściami modelu oraz ramka przezroczysta z szybami. Instrukcja i dość marne kalki.

Malowanie które proponuje producent to jedna z wersji kamuflażu MERDC, spotykana m. in. na Willisach. Problem w tym ze na pojazdach typu HMMWV nie został nigdy wprowadzony. Czemu? Ponieważ powstanie Hummera pokryło się z powstaniem NATO, a w związku z tym hummery od początku były malowane w kamuflaż NATOwski. Podsumowując malowanie - Nie sugerować się nim.

O wnętrzu tak jak wspominałem wcześniej, więcej pisać nie będę. Generalnie gniot.

Zewnętrze... O ile podwozie, kadłub i dach są dość poprawne i nie wymagają raczej ingerencji, to nadbudowa w tylnej części jest... o kant kuli. Wspominałem o dużych dwuskrzydłowych drzwiach, a ponadto boki maja dość charakterystyczne profilowanie. No i z tylu jest duży zderzak, którego w modelu tez nie ma. Oba elementy widać na pierwszym zdjęciu. Natomiast model ma płaskie boki, co jeszcze nie jest wielkim problemem, natomiast tył to standardowa klapa jak przy wszystkich hummerach a góra to klapa otwierana do góry. O co chodzi widać na drugim zdjęciu.

Obrazek
Źródło: internet, oryginalnie z książki:"HUMMER humvee in action" Armor Number 32, wyd. squadron/signal publications

Obrazek
Źródło: internet, google grafika

Koniec wstępu pora na efekty.

Jak to mawiają: Szału nie ma. Mimo to kolejny humvee do kolekcji jest, a ja z niego jestem zadowolony. Zwłaszcza, że udało mi się co nieco poprawić.

Miłego oglądania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak swoją drogą, koledzy hummerowcy zaczęli się śmiać, że to pierwszy poprawny model tej wersji w sieci. Ciekawe, że nikt nie wpadł na pomysł poprawienia zabudowy mimo że nie wymaga ona wiele pracy.
Maciek
 

Reklama

Re: M998 HMMWV Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez morfeusz_76 » czwartek, 19 maja 2011, 08:39

Bardzo fajny modelik tylko odnoszę wrażenie, że jakiś taki jednorodny strasznie...taka moja subiektywna uwaga ;o)
morfeusz_76
 

Re: M998 HMMWV Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez kitt94 » piątek, 20 maja 2011, 16:24

morfeusz_76 napisał(a):Bardzo fajny modelik tylko odnoszę wrażenie, że jakiś taki jednorodny strasznie...taka moja subiektywna uwaga ;o)

Ni niestety muszę podzielić zdanie kolegi. Czegoś mu brakuje.
kitt94
 

Re: M998 HMMWV Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez Maciek » sobota, 21 maja 2011, 05:36

Co cóż, w końcu to model jednokolorowy. Zdjęcia niestety robione przy sztucznym świetle także przekłamują kolor. Jednakże na modelu jest i cieniowanie i suchy pędzel. Do tego kilka akcentów kolorystycznych. Natomiast nie jestem zwolennikiem "błotnistych" modeli, dlatego też jest tylko trochę kurzu na nim. Tak czy siak na półce prezentuje się całkiem dobrze. :mrgreen:
Maciek
 

Re: M998 HMMWV Desert Patrol Italeri 1:35

Postprzez kitt94 » sobota, 21 maja 2011, 19:22

No to czekam na zdjęcia w dobrym świetle, skoro tak mówisz :)
kitt94
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości