F-16C Block 52+ Jastrząbek (Hasegawa)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-16C Block 52+ Jastrząbek (Hasegawa)

Postprzez RAV » niedziela, 26 czerwca 2011, 22:36

Pierwszy egzemplarz Jastrzębia, nr 4040. Wygląd sprzed dostarczenia do Polski (2006 r.), kiedy Jastrząbek był jeszcze pisklęciem. ;-)

Zestaw: Hasegawa, seria Egg Planes. Model przerobiony na polskiego Jastrzębia - przedłużona podstawa statecznika pionowego, powiększone stateczniki poziome, dodane anteny. Kalkomanie (szachownice) z zapasów, reszta oznaczeń narysowana ołówkiem.

Model potraktowałem jako test mojego patentu na kamuflaż Jastrzębi. Oficjalnie składa się on z odcieni: jasnoszarego FS 36375 na wszystkich powierzchniach, z plamami FS 36270. Jednak na niemal wszystkich zdjęciach widać ciemniejsze obwódki plam. Uznałem, że tylko obwódki mają kolor 36270, a plamy są nieco jaśniejsze (prześwituje tło). Najpierw górę pomalowałem 36270. Następnie zamaskowałem obwódki cienkimi wałeczkami plasteliny Uhu, a osłonę radaru taśmą, i pomalowałem plamy mieszanką 36270 i 36375. Na koniec zamaskowałem plamy Maskolem i pokryłem resztę 36375. Wyszło niemal tak, jak chciałem - można było nieco mniej rozjaśnić plamy. Poprawię się w "dorosłych" Jastrzębiach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: F-16C Block 52+ Jastrząbek (Hasegawa)

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 26 czerwca 2011, 23:01

Trochę za ostre te granice.
Ja swojego jajaszczomba malowałem z ręki, jasne tło, ciemne granice, a potem wypełnienie jaśniejsze. Poszło nieźle, to kurdupelek, na prawdziwym powinno być nawet łatwiej.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F-16C Block 52+ Jastrząbek (Hasegawa)

Postprzez crustian » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 11:46

Karykaturka ładna :)
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Obrazek Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Avatar użytkownika
crustian
 
Posty: 389
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości