Elefant (Italeri 1/35)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Elefant (Italeri 1/35)

Postprzez Akahoshi » sobota, 1 marca 2008, 21:29

Model testowy, gdyż sprawdzałem na nim kilka technik poznanych na Naszym forum.

Model, to stara Italka (nr kat.211) po przeróbkach (jak wiadomo Italeri zrobiło mix Elefanta z Ferdinandem). Zwaloryzowany blaszkami Abera (nr kat.35020), oraz zimmeritem Eduarda (nr kat.35379). Zazwyczaj nie stosuję blach, ale że dostałem je razem z modelem, to postanowiłem trochę się z nimi pomęczyć.

Techniki, jakie wykorzystałem na tym pojeździe pierwszy raz w życiu, to: wash z farb olejnych (niestety tu mi akurat niezbyt wyszedł), obicia, rdzawe zacieki (kropla olejnej i przetarcie pędzlem z terpentyną), okopcenie lufy i kurzenie wg. przepisu Kamila za pomocą pigmentów Mig'a.
Pierwszy raz zabrałem się za figurki i... doszedłem do wniosku, że to był mój pierwszy i ostatni raz :roll:

Model przedstawia pojazd z 2. kompanii 653. schwere Panzerjager Abtailung, operującego w Galicji, w maju 1944 roku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 16:35 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Patterson » sobota, 1 marca 2008, 21:43

Bardzo fajny model. Jedyny minus którego mógłbym się czepnąć to nie wycięty co drugi ząbek w gąskach. :P
Ostatnio edytowano sobota, 1 marca 2008, 21:50 przez Patterson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elefant (1/35)

Postprzez kazio » sobota, 1 marca 2008, 21:46

Jedno mi się w nim nie podoba - ten zimmerit z blachy. Jest jakby zbyt "regularny", monotonny. Poza tym fajny gigant, takie bydle dobrze komponowałoby się z jakąś dioramką.
Ostatnio edytowano sobota, 1 marca 2008, 23:27 przez kazio, łącznie edytowano 2 razy
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 1 marca 2008, 21:57

A ja się przyczepię tylko do obić. Według mnie od takich szarych, metalicznych o wiele lepiej prezentują sie zwykłe-czarne. Dodatkowo kup sobie pędzelek 000 i usiłuj je malować delikatnymi puknięciami. Sam miałem zawsze z tym problemu, ale w końcu się nauczyłem i stosuję je nawet nadmiernie :))
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Patterson » sobota, 1 marca 2008, 21:58

aaa, jeszcze pytanko mam, jakimi farbkami malowany?
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Akahoshi » sobota, 1 marca 2008, 22:29

Patterson napisał(a):Jedyny minus którego mógłbym się czepnąć to nie wycięty co drugi ząbek w gąskach.

Zapomniałem całkiem o tym :oops:
Malowany farbami Humbrol i Model Master.
Adam Obrębski napisał(a):A ja się przyczepię tylko do obić

Oj, jest się do czego przyczepić. Zdaję sobie doskonale sprawę, że nie wyszły mi one, delikatnie mówiąc, za dobrze. Malowane gun metal'em Humbrol'a. Świecą się, gdyż odbijają światło żarówki, która oświetla dosyć mocno model.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Elefant (1/35)

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 1 marca 2008, 23:26

Akahoshi napisał(a):Oj, jest się do czego przyczepić...



O tak!

Na przykład do tych linków do fotosika...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Modelarz » niedziela, 2 marca 2008, 12:42

Cześć !
Myślę że można dodać do gun metalu maleńką kroplę czerni, panzer grey lub brązu, wtedy odpryski nie będą takie ...srebrne.

A ja się przyczepię tylko do obić. Według mnie od takich szarych, metalicznych o wiele lepiej prezentują sie zwykłe-czarne.

Tu bym polemizował, zwykła czerń to nierealny kolor. Gdyby był to gun metal złamany czernią to by uszło.

Na gąsienicach pewno testowałeś pigmenty, bardzo fajnie zresztą. Krzyże lepiej powycinać żeby okrągłego filmu nie było widać. A poza tym model wygląda przyjemnie. Podziwiam że w takiej skali robicie, dla mnie to wszystko jakieś takie..za duże :D
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Akahoshi » niedziela, 2 marca 2008, 16:11

Modelarz napisał(a):(...)

Rzeczywiście, trochę za bardzo się srebrzą. Przy następnym modelu popracuję zarówno nad kolorem, jak i kształtem, oraz rozmieszczeniem obić.
Jeśli chodzi o kalki, to nie wiem czemu aż tak bardzo je widać. Na pozostałych modelach, które mam w warsztacie, jest zdecydowanie lepiej.

Dla pełnego obrazu wrzucam trzy zdjęcia w świetle naturalnym (przepraszam za "miejsce" robienia zdjęć, na razie nie mam lepszego).
Obrazek
Obrazek
I nieszczęsna figurka dowódcy:
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 16:30 przez Akahoshi, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 2 marca 2008, 17:15

Akahoshi napisał(a): nieszczęsna figurka dowódcy:


no mało, że urody wyjątkowej, to jeszcze nieprawidłowo pomalowana..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Juli(an) » niedziela, 2 marca 2008, 17:26

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):no mało, że urody wyjątkowej, to jeszcze nieprawidłowo pomalowana..

czego chcesz? najciekawszy punkt modelu..
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez Juli(an), łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 2 marca 2008, 17:28

Blaszany zimmerit w wykonaniu edka to nieporozumienie. :(
Szkoda na nie pieniędzy.
Model traci z nim bardzo.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elefant (1/35)

Postprzez ewpiga » niedziela, 2 marca 2008, 17:28

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):...no mało, że urody wyjątkowej..


Alec Guinness- bez wąsika.

Akahoshi napisał(a):Model testowy, gdyż sprawdzałem na nim kilka technik poznanych na Naszym forum.


Tak pojazd testowy do technik sprawdzania nie wygląda.
Ty Arturze po prostu za skromnie i nazbyt oszczędnie w te techniki model wymalowałeś. Więcej odwagi w jej stosowaniu bardziej wyraziście, większe kontrasty i tony wprowadzaj. Zapuszczając ciemnej farby w szczeliny modelu wcale go nie skopiesz, co nie tak pójdzie to pigmentami wetrzesz. Doskonała też technika malowania filtrami przed i po waszowaniu, zastosuj na przyszłość więcej odcieni tego samego koloru. Tak by wymalować powierzchnię modelu, ażeby wyglądała tu i ówdzie na odrobinę wypukłą, a gdzie indziej na lekko wklęsłą. W tym świetle okiennym model wygląda rewelacyjnie i naturalnie jednak podobnie do wielu tu w galerii na forum. Ja jednak poszedłbym z malowaniem bardziej pod formę artystycznego malarstwa. Ktoś powie, że ma to niewiele wspólnego z realizmem ale właśnie takie rozwija się najbujniej. Czekam na gotowca FT-17 w odważnym malowaniu.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Elefant (1/35)

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 2 marca 2008, 18:03

Hehe mam te same figurki w Hetzerku :) Wyglądają jak z karykatur :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Elefant (1/35)

Postprzez marder » niedziela, 2 marca 2008, 23:11

Witam
Mnie wykonanie Elefanta bardzo się podoba, choć faktycznie ten sztuczny zimmerit bardziej ujmuje niż mu dodaje realizmu, jest jakiś taki sztuczny. Obicia też nie wyglądają zbyt realinie, lepiej by wyglądał bez nich, no i te figurki...nie są "ładne" ale nie przez wykonanie ale formę. Italeri ma problem z wykonaniem skalowych figurek, zawsze wyglądają jakoś kostropato.
Za to Elefant fajnie wymalowany, mam go też na swym składzie i chciałbym abym uzyskał efekty choć trochę zbliżone do twojego.

Pozdrawiam
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości