[Bundes 1/35] GTK Boxer - Vorserie, Hobby Boss 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[Bundes 1/35] GTK Boxer - Vorserie, Hobby Boss 1/35

Postprzez Robert P. » sobota, 20 sierpnia 2011, 00:56

Model firmy Hobby Boss:

Obrazek

O modelu:

Model wykonany prosto z pudła. Składało się go bardzo przyjemnie i bez większych problemów. Szpachla nie była potrzebna. Jedynie w instrukcji znalazłem 2 błędy typu zły numer części, ale ustalenie o jaką część tak naprawdę chodzi nie będzie stanowić problemu.
W stosunku do oryginału nie dopatrzyłem się jakiś poważnych błędów. W zasadzie nie było co poprawiać, więc odpuściłem wątek warsztatowy. 2 rzeczy jedynie są zmienione: karabin, który w trakcie wycinania z ramki złamał się i po sklejeniu nie wyglądał za dobrze (jako zamiennik wstawiłem taki sam, ale nieco gorszej jakości) oraz ustawienie stelaży z lusterkami w 2 rzędzie.
Tutaj mała uwaga. To co zrobił Hobby Boss to pojazd będący prototypem (Vorserie). Wersja aktualnie używana przez Bundeswehrę nieco się różni. Popatrzmy:

Obrazek
Obrazek

Widać od razu: inne światła przednie, krawędzie nadkoli czy felgi. "Prawidłową" wersję Boxera ma wydać Revell :arrow: klik. Zwracam uwagę na ciekawą koncepcję z zastosowaniem różnych modułów z tyłu kadłuba. Skrót GTK oznacza Gepanzerte Transport-Kraftfahrzeug, czyli opancerzony transporter kołowy.
Model pomalowany został farbami Gunze C (czerń i brąz) oraz Revell Aqua (zieleń). Brudzenie to pigment firmy MIG "Industrial City Dirt", inspirowane zdjęciem z pewnej książeczki.

Bonus:

:arrow: galeria prototypu
:arrow: galeria wersji "prawidłowej"
:arrow: oficjalne przekazanie Boxerów do Bundeswehry
:arrow: reklama KMW

Galeria:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 20:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości