Fokker E.V/D.VIII - Roden+Part - 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker E.V/D.VIII - Roden+Part - 1:72

Postprzez Panzer » niedziela, 28 sierpnia 2011, 21:08

Model ukończony. To mój pierwszy samolot po ponad 10 latach. Generalnie zdaję sobie sprawę ze wszystkich błędów merytorycznych i czysto technicznych, ale był to swojego rodzaju poligon doświadczalny. Mam nadzieję, że kolejne będą lepsze. Sam model Rodena nie jest też bez wad. Najgorsze były kalki - masakra.

Podziękowania dla Adama Obrębskiego za szachownice.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 28 sierpnia 2011, 22:17 przez Panzer, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: Fokker E.V/D.VIII - Roden+Part - 1:72

Postprzez ROMAN » niedziela, 28 sierpnia 2011, 21:15

I bardzo ładnie. Podoba mi się śmigiełko. Nie podobają mi się oponki. A przyklejanie tych kalek zapewne nie jedno miało imię :lol:

Fajny i świetnie, że samolot dla odmiany. Gratuluje.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Fokker E.V/D.VIII - Roden+Part - 1:72

Postprzez Korowiow » niedziela, 28 sierpnia 2011, 22:26

Ja za Romanam napiszę, że podoba mi się śmigło i to bardzo.
W środku płata jest jama skurczowa, czy tam w orginale była taka "zapadlina" ?
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fokker E.V/D.VIII - Roden+Part - 1:72

Postprzez Slash » niedziela, 28 sierpnia 2011, 22:33

Zapadnięcie na skrzydle to na upartego nie jest taki duży problem. Te sklejkowe konstrukcje lubiły być kapryśne, wiele wilgoci nie było potrzeba. Większy problem to wspomniane koła. Nie wiem czemu nie pokusiłeś się o zrobienie szprych bardziej w środku koła niż na zewnątrz. Tę phototrawionkę można też fajnie uplastycznić, wyciąć kawałeczek z obwodu i łatwo robi się delikatny stożek. Poza tym bardzo fajny model Ci wyszedł. Miałem go kiedyś i wiem, że to nie łatwy przypadek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Fokker E.V/D.VIII - Roden+Part - 1:72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 07:34

Jak na pierwszy model od wielu lat super i czekam na więcej !Model w ,,mojej'' skali 1/72 wygląda trochę na 1/48 i o to i mnie właśnie chodzi :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Fokker E.V/D.VIII - Roden+Part - 1:72

Postprzez Panzer » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 08:50

Dzięki bardzo za uwagi i opinie.

Korowiow napisał(a):W środku płata jest jama skurczowa, czy tam w orginale była taka "zapadlina" ?


Jest. Wylazło paskudztwo po lakierze błyszczącym. Nie miałem już sił zmywać tego i szlifować od nowa. Już wcześniej cały płat raz zmywałem...

Slash napisał(a):Większy problem to wspomniane koła. Nie wiem czemu nie pokusiłeś się o zrobienie szprych bardziej w środku koła niż na zewnątrz. Tę phototrawionkę można też fajnie uplastycznić, wyciąć kawałeczek z obwodu i łatwo robi się delikatny stożek.


Wiem o co chodzi z kołami i w następnych modelach będę już robił tak jak piszesz. Tutaj to była dla mnie nowość i nie bardzo wiedziałem jak się zabrać do tego.

ROMAN napisał(a):A przyklejanie tych kalek zapewne nie jedno miało imię


Kładzenie lozengi to był koszmar. Szachownice na skrzydłach rozpadły się zupełnie i model uratował mi Adam, który odstąpił mi swoje kalki.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 66 gości