Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 16 września 2011, 22:42

Skończyłem, lepszy już nie będzie a mam nadzieję że gorszy też nie. Model to ogólnie bardzo sympatyczna i dobrze znana Hasegawa, której jedyną wadą jest sześcioelementowy kadłub pozwalający na łatwe zaprojektowanie kilku wersji a przez wymagający odpowiednio większej ilości szpachli, szlifowania i rycia. Można przyjąć że model jest zrobiony prosto z pudełka ponieważ 5 miesięcy wcześniej w pudełu znalazły się żywiczne wnęki podwozia, blacha Eduarda a chwile później jeszcze koła i rury wydechowe Ultracast. Mój wkład to zeszlifowanie żeber na lotkach na prawie gładko przy pozostawieniu żeber na statecznikach poziomych i pionowym, co wypatrzyłem na zdjęciach oraz zlikwidowanie gniazda fotokarabinu w prawej osłonie golenii podwozia.
Model nosi oznakowanie 5 sqn SAAF z 7 SAAF wing (do sierpnia 1943) a później z 239 wing RAF(po sierpniu 1943) Western Desert Air Fotce czyli późniejszej 1 Tactical Air Force i był używany od połowy 1943 do kwietnia 1945 zaliczając wycieczki nad Tunezją,Sycylią i Włochami.
Malowany olejnym Model Masterem 2025 (Dark Green), Humbrollem 118 (Dark Earth) i akrylem Model Master 4763 (Sky) moim zdaniem najwierniej oddającymi malowanie Temperate Scheme wykonane amerykańskimi farbami duPont. Model ma przedstawiać w miarę nowy, nie zmęczony wojną samolot na początku swojej kariery w Tunezji i na Sycylii.
Gdy uda zgrać mi się kilka chwil wolnego czasu z porządnie słoneczną pogodą postaram się dorzucić kilka kolejnych zdjęć. Dla usprawiedliwienia dodam że darowałem sobie wymianę szyb za kabiną o wrednie widocznych krawędziach ponieważ odsuwana osłona kabiny jest przyklejona do nich CA. Wszelkie uwagi, ochy i achy, zachwyt, krytyka, czepiactwo jak najbardziej mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec jeszcze serdeczne podziękowania dla Mariusza za koła i wydechy Ultracasta oraz Darka Trzeciak i Mecenasa K. za doping podczas budowy.
Ostatnio edytowano piątek, 16 września 2011, 23:44 przez Jacek Bzunek, łącznie edytowano 1 raz
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Jaho63 » piątek, 16 września 2011, 23:00

Jacek Bzunek napisał(a):Wszelkie uwagi, ochy i achy, zachwyt, krytyka, czepiactwo jak najbardziej mile widziane. ----- Wszelkie uwagi, ochy i achy, zachwyt, krytyka, czepiactwo jak najbardziej mile widziane.

Och, ach.
Jacek Bzunek napisał(a):oraz Darka Trzeciak i Mecenasa K. za doping podczas budowy.

Jaki elitaryzm! :lol:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 16 września 2011, 23:02

Jaho63 napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a):oraz Darka Trzeciak i Mecenasa K. za doping podczas budowy.

Jaki elitaryzm! :lol:

Serdecznie dziękuję również Jaho sześć i trzy za sianie zmuszającego do myślenia zamętu w wątku warsztatowym ;o)
Jest piątek, zlepiłem model, mam ok humor więc mogę jeszcze komuś podziękować jakby co ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Jaho63 » piątek, 16 września 2011, 23:09

Nie chciałem go zepsuć. :) Czterdziecha ładna naprawdę. Ale tak to jest, jak się w warsztacie nawychwala, to w galerii brakuje słów. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez greatgonzo » sobota, 17 września 2011, 02:55

Janusz mnie przekonał w temacie 'żółtego natarcia'.

JBZ rules!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 17 września 2011, 08:58

MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ !!! I ja go znam :P
Jacku zainwestuj w drugą lampkę do zdjęć aby zlikwidować ten cień, który w odbiorze jest irytujący ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 17 września 2011, 09:17

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Jacku zainwestuj w drugą lampkę do zdjęć aby zlikwidować ten cień, który w odbiorze jest irytujący ;o)

Będą fotki na dwie lampy i słońce-jak na porządnym przesłuchaniu. Muszę tylko zorganizować trochę słońca.
Przy okazji, pozdrowienia dla Poteza ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 17 września 2011, 09:22

Jacek Bzunek napisał(a):Obrazek
Na koniec jeszcze serdeczne podziękowania dla Mariusza za koła i wydechy Ultracasta oraz Darka Trzeciak i Mecenasa K. za doping podczas budowy.

Czuję sie mile połechtany.
Jacku może się mylę, ale na żywca te świecenia tylnych szyb nie są tak widoczne jak na zdjęciach.
Bardzo zgrabny samolocik. Gdybyś się nim znudził to ja go przygarnę :P
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez zenon-król woźnych » sobota, 17 września 2011, 09:29

Bardzo ładny ! I jeszcze standardowe pytanie-co następne ?
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 21:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 17 września 2011, 09:32

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Gdybyś się nim znudził to ja go przygarnę :P

Nigdy, przenigdy. 5 miesięcy mojego życia, dobijania się o wolne miejsce w modelarni (moja Pani nazywa ją kuchnią), słuchania komplementów o zapachu Surfacera w mieszkaniu, cierpienia mąk piekielnych podczas weekendowych wyjazdów na zakupy gdy uciekał wolny modelarsko czas i jeszcze większych i odpuszczania sobie wieczornych-nocnych posiedzeń modelarskich w tygodniu żeby niczego nie zepsuć.

zenon-król woźnych napisał(a):Bardzo ładny ! I jeszcze standardowe pytanie-co następne ?

Lizander czy jak się ten pokrak nazywa, Gladiator a potem cuś włoskiego-Fiat G.55 a może Macchi C.205.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 17 września 2011, 14:10

Jacek Bzunek napisał(a):
Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Gdybyś się nim znudził to ja go przygarnę :P

Nigdy, przenigdy. 5 miesięcy mojego życia, dobijania się o wolne miejsce w modelarni (moja Pani nazywa ją kuchnią), słuchania komplementów o zapachu Surfacera w mieszkaniu, cierpienia mąk piekielnych podczas weekendowych wyjazdów na zakupy gdy uciekał wolny modelarsko czas i jeszcze większych i odpuszczania sobie wieczornych-nocnych posiedzeń modelarskich w tygodniu żeby niczego nie zepsuć.

no tak

krew z krwi
tyle było dni do uraty sił
smutne noce i smutne dni
nikt nie mówił, że będzie lekko
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez hacz » niedziela, 18 września 2011, 17:03

Fajny model, zdjęcia psują jednak efekt końcowy.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 18 września 2011, 18:40

Jacku to zdecydowanie Twoja najlepsza "rycząca czterdziestka". Super ta skarpeta wyszła a do tego fajne subtelne brudzenie.
Podobnie jak Mariusza też mnie irytuje ten cień aparatu.
Jacek Bzunek napisał(a):Na koniec jeszcze serdeczne podziękowania dla Mariusza za koła i wydechy Ultracasta oraz Darka Trzeciak i Mecenasa K. za doping podczas budowy.

To raczej Ty mnie dopingowałeś swoim warsztatem do pchnięcia prac nad moim "Kittychałkiem" :) A przeze mnie zwykła zazdrość przemawiała nie żaden doping ;o)
Jaho63 napisał(a):Jaki elitaryzm! :lol:

:lol: :lol: :lol:
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 22:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 18 września 2011, 18:56

Darek Trzeciak napisał(a):Jacku to zdecydowanie Twoja najlepsza "rycząca czterdziestka"

Poprzednie to roczniki 2005, 2006 i 2007. Tworzone były bez żadnych Surfacerów, olejnych washów, biedronków itp.

Darek Trzeciak napisał(a):To raczej Ty mnie dopingowałeś swoim warsztatem do pchnięcia prac nad moim "Kittychałkiem" :)

No to już, mam nadzieję że przed północą wrzucisz jakieś fotki?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.III Hasegawa 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 18 września 2011, 19:36

Jacek Bzunek napisał(a):No to już, mam nadzieję że przed północą wrzucisz jakieś fotki?

Warsztat otwieram dopiero po północy :P A na razie za dużo miałem na głowie żeby cokolwiek przy modelu porobić :cry:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 22:23
Lokalizacja: EPWA

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ireneusz i 16 gości