Hetzer - Tamiya 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Ostach » wtorek, 20 września 2011, 21:58

Witam

Kolejny mój ulepek w skali 1:48. Model powstał dość szybko a problemów z min nie było. To co widzicie to jeszcze nie w 100% gotowy model - czeka na kurzenie i trochę pociągnięć olejami - o sugestie w tym względzie bym prosił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam i zachęcam do skali 1:48
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Mierzu » czwartek, 22 września 2011, 08:40

Witaj! Nie cierpię tego typu kamuflażu ( ambush?) , nie mniej jednak w Twoim wykonaniu jest jak najbardziej do zaakceptowania. Czy oby właz od wewnątrz nie powinien być w innym kolorze niż biały?
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 07:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez eljazz » czwartek, 22 września 2011, 11:29

Zgadzam się z Mierzu nie powinien być biały i chociaż to nie moja skala, model robi pozytywne wrażenie . eljazz
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 10:29

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez shivadog » czwartek, 22 września 2011, 11:31

Bardzo fajny.
Będziesz robił do niego jakiś kawałek gruntu?
(warto)
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Ostach » czwartek, 22 września 2011, 20:47

shivadog napisał(a):Będziesz robił do niego jakiś kawałek gruntu?
Winietka może kiedyś powstanie, kto wie...
Mierzu napisał(a):Nie cierpię tego typu kamuflażu ( ambush?) , nie mniej jednak w Twoim wykonaniu jest jak najbardziej do zaakceptowania.
Ja z kolei nie znoszę jednobarwnych malować niemieckiej pancerki i tylko ambush razem z innymi trójkolorowymi do mnie przemawiają. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że mając na półce już 4 pojazdy trójbarwne zaczyna mi się to nudzić.

Hetzer został trafiony olejami i oberwał serią z pigmentów. To w zasadzie koniec. No chyba, że powiecie jak przemalować właz, chociaż muszę powiedzieć, że biały jakoś strasznie mi się podoba. Czytałem, że Niemcy malowali wnętrza na biało albo na ciemnożółty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I z koleżanką, w popularnej skali.
Obrazek

Obrazek

Nadal się podoba?

pozdrawiam
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Mierzu » piątek, 23 września 2011, 06:40

też czytałem o przemalowywaniu ( nieregulaminowym) włazów, więc możesz zaryzykować. Z trójbarwnych kamuflaży uważam, że ambush ( jeżeli model słabo jest wycieniowany, złoszowany i niefiltrowany) wygląda zabawkowo. W Twoim wydaniu naprawdę przyciąga uwagę.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 07:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Panzer » sobota, 24 września 2011, 20:20

Wewnętrzne strony włazów jak najbardziej regulaminowo malowano kolorem bazowym. To dosyć logiczne czyż nie? :) Powód był oczywisty :) Przemaluj moim zdaniem.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 26 września 2011, 19:19

Fajny model. Kształt plam kamuflażu mi się podoba - kreski mniej, lepiej by wyglądał z kropkami. Od ręki te plamy malowałeś ?
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 26 września 2011, 19:21

Właz miniowy.
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2062
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 26 września 2011, 19:48

Fajny, naprawdę fajny szkrab.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Hetzer - Tamiya 1:48

Postprzez Ostach » poniedziałek, 26 września 2011, 21:17

Fajnie, że się podoba. :) W Łasku model zdobył wyróżnienie. Dał radę wg mnie silnej i bogatej konkurencji jak na skalę 1:48:
Obrazek
Prawdziwy potop KW. :D
Na tylnej płycie pigmenty mi nie pasowały, zostały przyciemnione. Jakoś to teraz wygląda na bardziej stonowane.
Całe kamo jest malowane od szablonów wycinanych skalpelem w taśmie Tamki przyklejonej do szyby. A przecinki malowałem pędzlem od ręki. Ogólnie był relaks, więc nawet nie wiem czy powinny być kreski, kropki czy przecinki.
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości