StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

(27.09.2011-...)

StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez Kuba P. » wtorek, 27 września 2011, 23:28

Na wstępie podziękowania dla Kolegów - pomysłodawców tej zabawy: KrisFX i Vis13.
Wciąż waham się co do tego poważnego modelu, chyba rzucę monetą a w międzyczasie żeby przypomnieć sobie jak sie maluje modele - takie małe coś:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stugchen :)
Mały StuG III Ausf. G, Tamiya 1:48. Model kupiłem sobie na wakacje. Wyjechałem na tydzień i musiałem mieć coś prostego, łatwego do montażu i stosunkowo wyrafinowanego w tej prostocie. Tamiya i ich "czteryósemki" dokładnie wypełniają te założenia.
Model złożyłem całkowicie OOB (ok, dorzuciłem siatki ze złomu) i pomalowałem czarnym chaos black.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To jest całkowicie luźna praca, luźna interpretacja. Myślę o zimowym malowaniu, czymś co nigdy mi się nie udało tak fajnie jak bym chciał. Coś do poćwiczenia malowania.

Baby-StuG :)

Zapraszam do zaglądania i komentowania a w międzyczasie przygotuję post o tym właściwym pojeździe, którego model chcę zbudować.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez bartek72 » środa, 28 września 2011, 06:18

Miło Ci Kuba widzieć znowu przy czymś gąsienicowym. A sam projekt zacny, może i ja zmienię swoje plany i zrobię Initiala G Dragona OOB?
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez Kuba P. » środa, 28 września 2011, 08:39

Bardzo dziękuję i szczerze zachęcam - StuG G initial, rewelka. Też mam ten model i brałem go pod uwagę, ale ostatecznie coś z bardziej mojej bajki będzie - StuG III końcowej produkcji. Natomiast jeśli ten StuG initial się pojawi, będzie super. Zaczynaj :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez Vis13 » środa, 28 września 2011, 10:20

Kuba jestem bardzo ciekaw Twojej "zimówki". Metoda a'la lakier, czy bardziej wymywanie kamuflażu? (przypomina mi się pewien Ił-2 z gazety) Jeżeli potrzebujesz inspiracji zdjęciowej, pisz coś poszukam i wrzucę do wątku.
Bartek, wyciągaj pudło z szafy, jesteś mile widziany na pokładzie :)
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez Kuba P. » środa, 28 września 2011, 10:39

Właśnie inspiracji zdjęciowej mi trzeba, coś co pozwoli umieścić tego StuG'a w miejscu i czasie odpowiednim dla jego konfiguracji. Za fotki z góry Ci serdecznie dziękuję.
Jak go pomaluję - sam jeszcze nie wiem. Bardzo mi się podobają zimowe malowania w wydaniu M.Rinaldi i pewnie się najpierw naoglądam jego roboty i potem coś będę usiłował podobnego zmalować.
Pewnie mi jakaś masakra wyjdzie bo wyszedłem z wprawy ale ok, może będzie śmiesznie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez Vis13 » środa, 28 września 2011, 13:59

Kuba, trochę fotek poglądowych.
Oczywiście nie wszystkie odpowiadają konfiguracji Twojego modelu, ale mają wzbudzić inspiracje.
Kamuflaż nowy, powycierany, lekko wymyty czy obdarty. Szczególnie ostatnia fotka, nie ma nic wspólnego ze StuGiem ale kapitalnie pokazuje jak taki zdarty kamuflaż wygląda w zbliżeniu.

źródła: e-bay, missing-links, Axis History Forum, odchłanie internetu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez Kuba P. » środa, 28 września 2011, 23:30

Dziękuję pięknie za fotki, u mnie brzydzenie StuG'a krok pierwszy, wygląda nieciekawie, jak modelka ale bez makijażu :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

W każdym razie coś się dzieje.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez KrisFX » wtorek, 4 października 2011, 22:11

Przepraszam, że w tym wątku ale pisałeś coś o interesujących cię waflowych Stugach to pomyślałem, że podrzucę takie fotki.

Obrazek

Obrazek

Ciekawy kamuflarz i to chyba nawet na skrzyni, sama skrzynia dodaje uroku, dodatkowo antena gwiazdowa i co najbardziej czadowe ostketten!!! Oczywiście Alkett w waflu.

oraz taki cudak
Fajne te gąsiennice od T-34 oraz ciekawa wylewka betonowa. Zimmerit widać na osłonie wizjera kierowcy.

Obrazek

Źródło: German Sturmartillerie at War vol. 2, Concord

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: StuGmania - Baby-StuG, Tamiya 1:48 - rozgrzewka

Postprzez Kuba P. » wtorek, 4 października 2011, 22:15

Hej Krzysiek,

Te dwa pierwsze zdjęcia znam z publikacji Concorda i gdyby nie brak kół bez dekla w momencie zaczynania prac nad przeróbką tego StuH'a z Zimmeritem DML'a to był to mój żelazny typ. Niestety, kół nie miałem i zdecydowałem się na normandzkiego StuG'a.
Fajnie, że pokazałeś ten super ciekawy wóz, może kiedyś sam spróbuję go zrobić a na pewno byłoby świetnie gdyby ktoś zrobił go tu, w naszym projekcie.

Przy okazji, mój Baby-StuG już jest ładnie wymyty i czeka na nowe malowanie :)

Pozdrowienia,
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.


Powrót do StuGmania - StuG III G (StuH) - mini projekt grupowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości