Fokker E.V Bastyra Eduard 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker E.V Bastyra Eduard 1:48

Postprzez shivadog » czwartek, 6 marca 2008, 00:30

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
model Eduarda, tu to narobiłem baboli, coś mi strzeliło, żeby porobić sobie szablony do szachownic, widać jakie mam oko, zwłaszcza na zdjęciach. Nie pokażę foty od przodu bo zwichrował mi się ze 2 stopnie, nie wiem zrywać i próbować to poprawiać, trochę mi się już nie chce. Miałem przerobić 183 na 193 i zapomniałem domalować/zamalować...
Chyba dziecku nad łóżkiem powieszę, bo to taki zabawkowy samolocik. No i może się zmobilizuję jeszcze kiedyś, żeby owiewkę wkleić....

pozdrawiam

Jerzy
Ostatnio edytowano czwartek, 6 marca 2008, 09:40 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fokker E.V Bastyra Eduard 1:48

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 6 marca 2008, 00:44

W tytule wątku powinien się znaleźc producent zestawu i skala!!!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker E.V Bastyra Eduard 1:48

Postprzez PrzemoL » piątek, 7 marca 2008, 16:36

Witam serdecznie kolejnego miłośnika szmatopłatów. Świetny model! Nie rzucaj nim o ścianę! Prosimy o więcej!
Miałbym kilka uwag:
1) ostatnie "badania" sugerują, że E.V miały płaty malowane smugami w czterech kolorach: zielony i brąz od góry, fiolet i błękit od dołu
2) trochę rzucają się w oczy nienaciągnięte linki steru wysokości
3) zabrudzenia (okopcenia?) przy wlotach powietrza do gaźnika są mało zgodne z realiami
4) wydaje mi się, że ster wysokości też powinien być biało-czerwony
A pokażesz spód?
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Fokker E.V Bastyra Eduard 1:48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 10 marca 2008, 18:48

Ad. 1 czytałem gdziś coś o tych smugach, dla mnie brzmi to mało prawdopodobnie, żeby ktoś wymyślił żeby sobie w ten sposób "ułatwiać" malowanie samolotu, choć różne dziwne "maskowania" wtedy praktykowano.
Ad. 2+3 Rzeczywiście na zdjęciach powychodziło trochę niedociągnięć.
Ad. 4 tak podawał Eduard ale gdzieś się doszukałem informacji, że tak jednak nie było,
na zdjęciach tego nie zauważyłem.

spód wyglada mniej więcej tak:

Obrazek
Obrazek

pozdarwiam

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Fokker E.V Bastyra Eduard 1:48

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 10 marca 2008, 19:30

czytałem gdziś coś o tych smugach, dla mnie brzmi to mało prawdopodobnie, żeby ktoś wymyślił żeby sobie w ten sposób "ułatwiać" malowanie samolotu, choć różne dziwne "maskowania" wtedy praktykowano.


Polecam bardzo lekturę ciekawej dyskusji na forum The Aerodrome, szczególnie opinie DanSana Abbotta (niestety po angielsku, ale zainteresowanym gotów jestem służyć pomocą w tłumaczeniu):
http://www.theaerodrome.com/forum/aircraft/13469-fokker-e-v-d-viii-wing-camouflage.html
Dla mnie to co tam napisano jest bardzo przekonujące. Teoria tam przedstawiona jest dosyć nowa i burząca wieloletni porządek. Poza tym oczywiście na 100% niewiele da się powiedzieć o malowaniu samolotów sprzed prawie 100 lat, gdy do dyspozycji są tylko słabe czarno-białe zdjęcia. Niemniej jednak trochę "studiowałem" temat, gdy kilka mesięcy temu robiłem swojego E.V i chciałem się podzielić tym, co wygrzebałem, zresztą za namową kolegi Aviatika.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości