Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez ewpiga » niedziela, 27 listopada 2011, 01:39

Udany zestaw, wypraski w szczegółach doskonale odwzorowane, atrakcyjna cena.
Podstawka z cienkiego plastiku w formie elipsy.
Krajobraz uformowany dziecięcą plasteliną, drobnym piaskiem i kamieniami.
Malowanie modelu ręczne, wykonane pędzlami, użyte farby Humbrol,
Podmalówka piaskowo-ruda. po wyschnięciu polerowanie powierzchni.
Kolor piasku-suchy pędzel, po nim polerowanie.
Jeszcze raz tym razem po całej powierzchni modelu kolor piasku/farba mocno „rozwodniona”/
Poprawki gęściejszą mieszanką. /polerowanie wybranych powierzchni/
Obicia , zadrapania, etc. /to samo polerowanie wybranych powierzchni/
Przetarcie całości suchym pędzlem.
Na koniec sucha pastel utrwalona fiksatywą.
Przed nałożeniem kolejnych warstw, pierwsza musi dobrze wyschnąć.
To tyle co miałem do powiedzenia w pojazdach wojskowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 27 listopada 2011, 02:05

Czytałem na tym forum, że robisz modele dla kogoś kto tworzy fragment pustynnego pola bitwy... (chociaż nie wiem, czy ten konkretny także stanie na tej samej dioramie).

Wszystko jest ładne i piękne, podoba mi się...ale mam pewien niedosyt...

Mianowicie... Prawie wszystko wygląda tak samo. Czy są to niemieckie czy brytyjskie wraki, mają podobne odcienie ...tak wiem afryka....piasek, nie chodzi mi tu zupełnie o zniszczoną farbę kolor rdzy itp., ale o wiele fajniej by było, jakby pojazd miał np malowanie pudełkowe...i jakieś oznaczenia dywizyjne etc.

Bardzo lubię temat afrykański, szczególnie jeśli chodzi o figurki i odcieni mundurów jest naprawdę mnóstwo, tak samo jak i w pojazdach, więc można poszaleć...

Ja takiej kolorystyki nie "kupuję" jeśli chodzi o Afrykę zbyt monotonna jak dla mnie. Masz swój fajny styl ale odrobinę kontrastu kolorystycznego by się przydało ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez rollingstones » niedziela, 27 listopada 2011, 09:12

Szkoda ze nie zdecydowałeś się na to malowanie pudełkowe.
W zakresie kompozycji destrukcji to jedna z fajniejszych twoich prac. Masz do tego rękę.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez eljazz » niedziela, 27 listopada 2011, 10:29

Cześć . Dla mnie bomba, ale czy nie miałeś oporów w niszczeniu tak ładnego modelu? Ja mam z tym opory, Naprawę ładna kompozycja . pozdro. eljazz
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez spiton » niedziela, 27 listopada 2011, 16:47

Niezłe. Lubie Twoje wraki w jednym kawałka. A ten się chyba do tej kategorii zalicza. Myślę sobie, ze faktycznie mógłby być jeszcze ciekawszy, gdyby spod tego całego syfu przebijał "pudełkowy" kamuflaż, z tymi bajernymi czerwono-białymi elementami szybkiej identyfikacji.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez Korowiow » niedziela, 27 listopada 2011, 17:03

Mi również się podoba. Faktycznie coś w tym jest, że wraki "bardziej w jednym " kawałku do mnie bardziej przemawiają.
Może dlatego, że można rozpoznać charakterystyczną dla danej konstrukcji sylwetkę i oko do tej sylwetki przywykłe jakoś lepiej to kupuje.
Tak czy inaczej wrak bardzo fajny - gratuluję.
Liczę na to, że rozbrat z pojazdami tylko na czas jakiś.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 29 listopada 2011, 11:11

Jeśli chodzi o nadanie "martwemu" modelowi "życia" to masz do tego Piotrek talent. Wszystkie elementy ładnie współgrają, widać naturalizm przedstawienia modelu rozbitego wozu.
Tu jednak jestem rozczarowany malowaniem, spodziewałem się tego fajnego pustynnego splintera. Jest niedosyt.
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez homer13 » środa, 30 listopada 2011, 10:58

Twoje wraki wyglądają bardzo realistycznie. Zawsze to coś nowego na forum. Zgadzam się z przedmówcami, że model w malowaniu "pudełkowym" wyglądał by bardziej fajnie.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia."
N.Bonaparte

"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. "
N.Bonaparte
Avatar użytkownika
homer13
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 27 listopada 2011, 21:34
Lokalizacja: Knurów / woj. Śląskie

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez ewpiga » czwartek, 1 grudnia 2011, 01:17

W tej pracy konsekwencją niezastosowania pudełkowego malowania i wszelakich efektów, które wspominacie, był udział tego modelu w warsztatach dla początkujących. /choć uważam, że ten rodzaj kamuflażu jest najbardziej atrakcyjny i wdzięczny do malowania spłowienia koloru farby, otarć, rdzy itp./
Zaproszono mnie, przez moich niemieckich kolegów z Frankfurtu do tamtejszej modelarni na poprowadzenie 2 dniowych warsztatów dla dzieci lat 10-12 gdzie większość z nich przyszła pierwszy raz i nigdy wcześniej w ogóle nie sklejała modelu, nie mówiąc o jego malowaniu. Idea była taka aby pokazać, że niekoniecznie aerografem, a pędzelkami w zastosowaniu wielu warstw „rzadkich” podkładów farby kładzionych na model, suchopędzlowaniu i skrawkiem szmatki, można na początek z sukcesem pomalować model. Schemat kamuflażu więc nie mógł być zbyt skomplikowany. Model wraku jedynie po to aby wzbudzić zainteresowanie tamtego odbiorcy.
Niedosyt TU, z prostoty samego malowania, czemu się nie dziwię :)
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez odimichal » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 17:46

Dziś miałem przyjemność widzieć na żywo tego Valeninea i zniszczonego opla. Oba robią niesamowite wrażenie. :-)
Avatar użytkownika
odimichal
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 16 listopada 2011, 00:45
Lokalizacja: Warszawa/Gołków

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez Sherman » wtorek, 13 grudnia 2011, 02:41

Zjedzą mnie, ale... Od pewnego momentu wszystkie Twoje modele wyglądają tak samo. Przy malowaniu używasz niezliczonych technik malarskich obcych przeciętnym sklejaczom, ale c z tego wynika? Walentyka wygląda na popaćkaną identycznie jak Opel, czy Rolce którego prezentowałeś już dłuższy czas temu. Wszytsko wygląda jak robione na jedno kopyto. Niewątpliwie po każdym z tych modeli widać że wyszły spod Twojej ręki... nie mniej już od dłuższego czasu niczym mnie pozytywnie nie zaskoczyłeś. Ot, kolejny wrak od Piotrka.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez spiton » wtorek, 13 grudnia 2011, 03:15

Piotr się rozwija powoli, lecz konsekwentnie. Ostatnio sobie to uświadomiłem. Być może właśnie dzięki tego temu "wolnemu rozwojowi" wszystkie prace Piotra maja wysoki poziom.
Ja się cieszę, że Piotr wyszedł z "kupek złomu" ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez ewpiga » wtorek, 13 grudnia 2011, 10:35

Sherman napisał(a):Zjedzą mnie, ale... Od pewnego momentu wszystkie Twoje modele wyglądają tak samo.

Sherman, ja krytyki naprawdę się nie boję.
Ty spoglądasz na fotogramy, ktoś inny na „żywy” model, różnice w odbiorze będą zupełnie inne. Zauważ: wymienione tu modele w całości malowane są pędzelkami, wszystkie razem wzięte. Choć robione na jedną modłę są zupełnie inne, różnice są dość spore.
Sherman napisał(a): już od dłuższego czasu niczym mnie pozytywnie nie zaskoczyłeś.

Tu się zgadzam. Jednocześnie sam zauważam, że skazuję swój warsztat na jałowość bez wartości.
Dużo wcześniej zapytałem siebie.. o co mi właściwe w modelarstwie chodzi, czego ja szukam?
Przeciętności i miernoty, czy raczej aspiracji wykraczającej poza przyjęte standardy.
Warsztat z parowozem viewtopic.php?f=28&t=17675 jest ostatnią tego typu pracą..potem już spróbuje przełamać swoją niewiarę w to czy jest możliwe „liczenie każdego nita”
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez Sherman » wtorek, 13 grudnia 2011, 13:04

Co do zjadania to bardziej chodziło mi o forumną brać a nie Ciebie Piotrze.

Z pewnością jest różnica w odbiorze zdjęcia, a samego modelu na żywo, jednak ja mogę ocenić tylko to co zaprezentujesz na zdygitalizowanych dagerotypach - i toż czynię. Po Twoich modelach bardzo dobrze widać że malujesz i tu rodzi się pewien problem... Bo po prostu mamy różne poglądy na modelarstwo. Mnie osobiście fascynuje realizm "podbity" umiejętnie użytymi sztuczkami malarsko-plastycznymi że to tak ogólnie ujmę (i przez ten realizm zazwyczaj nie mogę modeli skończyć bo zawsze jest coś do dorobienia) , u Ciebie jednak dominuje podejście do modelu od strony malarskiej, kompozycyjnej. I OK, puki Nas obu to cieszy to niech każdy robi jak lubi :)

Specjalnie wymieniłem te malowane pędzlem. Też jak spition się cieszę że masz Twoje modele znowu są bardziej w jednym kawałku, nie mniej pomimo kolejnych sztuczek i tricków są dla mnie w odbiorze zbyt monotonne, patrząc na całokształt.

Dla mnie Twoim najlepszym modelem cały czas jest Abrams.

Pozdrawiam
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Valentine / MiniArt / skala 1:35 / rozbity

Postprzez ewpiga » środa, 14 grudnia 2011, 18:18

Sherman napisał(a):Co do zjadania to bardziej chodziło mi o forumną brać a nie Ciebie Piotrze.

Zabrzmiało jak gdybyś był w strukturach twlw-i umownego bojkotu.. gdzie pisanie w moich warsztatach z automatu wyklucza z grupy. :mrgreen: :mrgreen:
Tego Abramsa, ja akurat nie zaliczam do udanych./więcej w nim "eksperymentów" niż w jakimkolwiek modelu/
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości