VW Garbus, AeroPlast, 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

VW Garbus, AeroPlast, 1:35

Postprzez Mecenas » środa, 14 grudnia 2011, 09:57

Bardzo dawno temu (ok.2002 roku) polepiłem model Garbusa naszego krajowego producenta. Zestaw wprawdzie przewidywał wykonanie go w wersji policyjnej, ale na wypraskach były części umożliwiające wykonanie go w wersji pustynnej. Najwięcej czasu musiałem poświęcić z tego co pamiętam oponom, które miały traktorowy bieżnik, oraz na wycinanie i wypełnianie drzwi kierowcy. Była to chyba jedna z moich pierwszych odważnych prób washowania jakiegokolwiek modelu. Cóż, do ideału mu daleko, ale model został zauważony na jednej z pierwszych edycji Bytomskiego festiwalu, gdzie zdobył 3 miejsce w kategorii pojazdów kołowych (aż sam się dziwię, bo ja bym sobie nie dał tak wysokiej noty za te wszystkie babole).

Zdjęcia wykonywany były na różnych odstępach czasu, na różnych aparatach. Najlepiej kolory oddają chyba te na szarym materiale jako tle.

Komentarze, wszystkie, mile widziane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: VW Garbus, AeroPlast, 1:35

Postprzez shivadog » środa, 14 grudnia 2011, 10:04

Michał, a widziałeś jakieś zdjęcie pustynnego garbusa?
Podobno to pojazd mityczny.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: VW Garbus, AeroPlast, 1:35

Postprzez Mecenas » środa, 14 grudnia 2011, 10:23

shivadog napisał(a):Michał, a widziałeś jakieś zdjęcie pustynnego garbusa?


Cóż...
Obrazek

Ale tak na serio to masz rację, punkt dla Ciebie. Z tego co pamiętam proces budowy to nawet nie szukałem, spodobało mi się raczej kilka modeli w necie (i pudełko z CMK) i też takiego chciałem sobie zrobić.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: VW Garbus, AeroPlast, 1:35

Postprzez robert.bednarczyk » środa, 14 grudnia 2011, 10:41

Witam. To jednak model z innej epoki. Ja swoich z tego okresu nie zaprezentuję :oops: - no chyba, że figurki. Ale do rzeczy. Średnio mi się on podoba, przede wszystkim z uwagi na ewidentną przesadną fascynację stosunkowo nową ,wówczas techniką zwaną washem. Nie dość, że jest go za dużo to i kolor washa też jakiś mało pustynny. Niemniej jednak za uchyloną szybkę, jakieś szpargały wewnątrz duży plus. Sprawę "garbusów" na pustyni już wyjaśniłeś jednoznacznie :lol: ;o). Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości