Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » wtorek, 17 stycznia 2012, 16:36

Witam. Model AFV Club wzbogacony o zasobniki ABER i trochę różnych dodatków z magazynku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ze skromną podstawką:

Obrazek

Mam nadzieję, że się spodoba. ;o)
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Konrad .C » wtorek, 17 stycznia 2012, 17:16

Wyśmienity. ;o)
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Lkmiec » wtorek, 17 stycznia 2012, 17:21

Bardzo ładny, tym bardziej że zrobiony w odpowiadającej mi estetyce. Śliczne wiaderko ;) Eleganckie obicia (może tylko niektóre odpryski za "okrągłe") i zadrapania. Fajnie okurzone koła.

Jedyne co mnie razi, to niektóre "zbyt nowocześnie" wyglądające (jak na mój gust oczywiście) klamoty - buty jak z Caterpillara ;) to coś w bardzo jaskrawym niebieskim. Nie wiem też, czy ten lewarek wlazłby do schowka... ale może tak

Generalnie wrażenia bardzo pozytywne

Pzdr
Lkmiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 22:14

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » wtorek, 17 stycznia 2012, 17:31

Dzięki koledzy.
Lkmiec napisał(a):to coś w bardzo jaskrawym niebieskim.

To coś ma szmatę imitować ;o) Celowo tak pomalowane w celu ożywienia całości. Pomaziałem to pigmentem ale chyba jeszcze stonuję. Ogólnie model tak wyraziście wygląda na jasnych fotkach, w rzeczywistości wszystko jest bardziej stonowane.
Lkmiec napisał(a):Nie wiem też, czy ten lewarek wlazłby do schowka... ale może tak

No w rzeczywistości to też nie wiem jak by było, tu wleźć nie chciał łobuziak. :)
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez uki761 » wtorek, 17 stycznia 2012, 17:56

Elegancki! Podstawka prosta i wystarczająca, tylko ta ramka...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 18:07
Lokalizacja: poznań

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » wtorek, 17 stycznia 2012, 18:18

Dzięki Łukasz, zapas tych ramek powoli mi się kończy a następnych nie przewiduję nabywać. ;o)
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez viking » wtorek, 17 stycznia 2012, 18:30

Obrazek

To krzak firmy Polak? Czy samoróbka? Ostatnio oglądałem się za gotowcami bo w zimie ciężko coś z pola utargać. Te Polaka wydawały mi się OK, tylko za cholerę nigdzie nie mogłem znaleźć jaką mają wysokość. I jeszcze jedno, ile sztuk jest w paczce?

O tego rodzaju krzakach piszę. http://www.mojehobby.pl/Ro-linno--k-1-2119661.html

Z góry dziękuję za wszelakie informacje.

Co do modelu, fajnie, że pootwierałeś zasobniki. Od razu ciekawszy. Malowanie w Twoim stylu. Gdybym miał zgadywać autora, to bym trafił. Ogólnie super.
Avatar użytkownika
viking
 
Posty: 174
Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 15:37

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » wtorek, 17 stycznia 2012, 19:47

Tak, to krzaczek firmy Polak. Krzaczki sprzedawane są po 15 sztuk na takich oto matach:
Obrazek
z których je odrywamy i przyklejamy na dioramę. Nie są one jednakowej wysokości jak też gęstości. Na danej macie występują w rozmiarach od około 3 do 4 centymetrów. Jak widać można też użyć tego co spadnie na matę i urozmaicić np. trawę.
Ja kupuję produkty Polak'a w sklepie www.hobby.szeroka5.pl.

viking napisał(a):Malowanie w Twoim stylu. Gdybym miał zgadywać autora, to bym trafił.

Bardzo mnie to cieszy, do tego dążę.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez spiton » wtorek, 17 stycznia 2012, 20:36

Super te szpargały w schowkach. Aż prosi się o jakąś scenkę i kilku figurantów.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez viking » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:01

Dzięki za informację. Zaopatrzę się w takie. Miałem z firmą Polak do czynienia, ale tylko w kwestii trawy elektrostatycznej. Nie chciałem w ciemno brać tych krzaków. Jeszcze raz dzięki.
Avatar użytkownika
viking
 
Posty: 174
Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 15:37

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Piotr Koperski » środa, 18 stycznia 2012, 16:51

No Panie.. Stać Cię na więcej! Model mi się nie podoba, cienkie obicia(na paku jeszcze ale na sdku słabe), po czym ten rozprysk na osłonie paka? Klapa silnikowa zdecydowanie za słabo styrana. Pootwierane skrzynki mnie nie przekonują, a to co z nich wystaje w szczególności. Skąd pomysł na niebieską szmatę? Te pakunki w środku też nijakie. Podstawka też taka sobie. Ten model pakwagena ma w sobie ogromny potencjał którego nie wykorzystałeś.
Jedyne co mi przypadło do gustu to wiadro i mapa.
Avatar użytkownika
Piotr Koperski
 
Posty: 621
Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 12:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Katowice

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » środa, 18 stycznia 2012, 17:48

No trudno, przykro, że nie trafiłem w Twe gusta.
A może rozwiń pytanie:
Skąd pomysł na niebieską szmatę?

bo nie bardzo jarzę, nie było wtedy koloru niebieskiego, czy może nie wiesz skąd się biorą pomysły?
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez kicus » piątek, 20 stycznia 2012, 08:37

A kolega milczy. Tak jak myślałem, tani prowokator z sąsiedniego forum.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Piotr Koperski » piątek, 20 stycznia 2012, 09:58

No wiesz.. gdybym tylko wiedział, że po X czasie zmodyfikujesz swojego ostatniego posta to bym Ci coś napisał. A tak przepraszam Cię bardzo, że musiałeś czekać ale wyobraź sobie, że jest o wiele więcej ciekawych rzezy do robienia niż czekanie aż "po cichu" coś do swojej poprzedniej wypowiedzi dopiszesz. Niebieska szmata odciąga uwagę oglądającego od modelu. Po prostu nie pasuje i "bije po oczach". W moim odczuciu Twoja konfiguracja pasuje jak adidasy do garnituru, no ale niektórym to się podoba.. każdy ma inną wrażliwość estetyczną. Ta praca poziomem odstaje od Twoich poprzednich.

ps. Ciekaw jestem dlaczego się tak zbulwersowałeś? Może dlatego, że moja opinia nie była kolejną typu "ahh! jaki piękny model, super". Nie mogę pojąć też skąd Twoja zgryźliwość.. dlatego, że ktoś napisał to co myśli? Nie poprał poprzednich wypowiedzi? Uważasz, że nie wiem skąd biorą się pomysły? Dziękuję, że mnie tak nisko oceniasz. Więc bądź tak uprzejmy i wytłumacz mi.

No i najważniejsze. Co Ty jesteś za figura, że nazywasz mnie "tanim prowokatorem"? Kto dał Ci prawo, żeby pochopnie oceniać innych? Uważasz się za lepszego bo zrobiłeś więcej modeli? A może dlatego, że siedzisz na "elitarnym forum" czujesz się ważniejszy niż zwykli użytkownicy forów ogólnodostępnych? I kto tu jest prowokatorem.. Wybacz ale uważam, że tu przegiąłeś pałę na całego! Wypraszam sobie.
Avatar użytkownika
Piotr Koperski
 
Posty: 621
Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 12:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Katowice

Re: Sd.Kfz. 251/22 Pakwagen AFV Club 1:35

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 20 stycznia 2012, 10:15

Powiem szczerze że jak na Twoje możliwości to tak jak zauważył koperek model jest słaby. nie podobają mi się co niektóre obicia są dość nienaturalne. Bambetle w środku kiepsko zmalowane, do tego dochodzą teatralnie pootwierane zasobniki boczne z mixem dziwnych rzeczy środku dodajmy do tego mało ciekawie ubrudzone podwozie z bardzo kiepsko zmalowanymi kołami przednimi i model wygląda jak byś nie Ty go robił.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości