Nowości na rynku

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Nowości na rynku

Postprzez Macio4ever » poniedziałek, 21 listopada 2011, 20:39

Fine Molds zamierza wydać kolejny model dla fanów Star Wars - Naboo Starfighter. Następny, który "muszę" mieć...

http://www.hlj.com/FineMoldsNabooFighter

Z ciekawostek w grudniu ma się pojawić też Slave I ale w skali 1/144

http://www.hlj.com/product/FNMSW-13
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Nowości na rynku

Postprzez maxtor » poniedziałek, 21 listopada 2011, 23:33

Y-Winga już mam, czaję się teraz na X-Winga. Świetnie, że poszerzają kolekcję, na pewno go nabędę. Szkoda, że cena nie znana i dopiero w lutym wyjdzie. To chyba jakiś bardzo wczesny wypust tego Starfightera, wygląda nieco sterylnie.
pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
maxtor
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 15:34
Lokalizacja: Piła

Re: Nowości na rynku

Postprzez Macio4ever » wtorek, 22 listopada 2011, 08:11

Ja z kolei czaję się na Snowspeedera, troche mi przeszkadza, że nie zrobili go w 1/72. Liczyłem na to, że będę miał wszystko w tej skali. No ale jakoś to przeżyję :D
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez maxtor » wtorek, 22 listopada 2011, 10:51

To ten co owijał liną nogi AT AT. :mrgreen: Fakt w 1:48 trochę duży i pewnie cena też ponad 300. Spokojnie, pewnie zrobią go w 1:72, tak jak Slave'a zrobili z 1:72 na 144. :)
pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
maxtor
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 15:34
Lokalizacja: Piła

Re: Nowości na rynku

Postprzez Jiloo » niedziela, 11 grudnia 2011, 15:38

Ja sie czaje na X-wing'a, ale wlasnie 1/48. Ale tez myslalem, ze jakbym kupowal inne modele to chcialbym utrzymac w jednej skali.

Jak duze sa te w 1/72? Teraz skladam Apache w tej skali i troche male te elementy.
Niby roboty mam w tej skali, ale to sa ogromne maszyny wysokosci jakis 3 pieter, wiec to zrozumiale.
W malych statkach liczylem na to, ze skala 1/48 odda wiecej szczegolow.
Jak to wyglada w SW?
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez maxtor » niedziela, 18 grudnia 2011, 20:51

Y-Wing w 1/72 ma jakieś 24cm długości i z 12 szerokości. Więc taki całkiem malutki nie jest. :) Modele z Fine Molds z SW nie należą do najtańszych, taki X-Wing w 1/48 z 300 ponad to pewne.
pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
maxtor
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 15:34
Lokalizacja: Piła

Re: Nowości na rynku

Postprzez Macio4ever » niedziela, 18 grudnia 2011, 21:51

1/72 w przypadku Fine Molds ma bardzo fajne szczegóły. Sokół ma prawie metr średnicy i ok 800 części. TIE fighterem też nie będziesz rozczarowany. Robiłem, sam się składa (Fine Molds) - bardzo przyjemny model.

Jeżeli 300 miało oznaczać cenę - to jest zupełnie inna (http://www.hlj.com/product/FNMSW-09) - 170 zł + wysyłka, za skalę 1/48

Też chciałem się utrzymać w jednej skali ale nie dasz rady w przypadku SW. Bo już np Snowspeeder jest tylko w 1/48, a nie ma 1/72 /Fine Molds/. Modele MPC i Revella to też różnie bywa ze skalami, a Sokoła chyba nie ma w/48.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Jiloo » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 10:55

co do ceny za SW 1/48 (Fine Molds) to oboje macie racje – w polsce X-Wing 270+ wysylka, a do zakupu na HLJ wczoraj sie przymierzalem i wychodzi z najtansza przesylka 222 pln ;)

nie wiem czy jestem na tyle wielkim fanem SW zeby zbierac wiecej modeli, ale roznie to bywa, wiec stad pomysl o utrzymaniu skali. ladnie wygladaja obok siebie :D
na pierwszy ogien X-Wing przez sentyment. Kiedys dawno, dawno temu kupilem w prezencie bratu bylej laski – mlody byl wiec pomagalem mu skladac. nie pamietam niestety w jakiej byl skali i kto wyprodukowal.

Macku – ale Millennium Falcon 1/72 to juz wydatek za gruba kase – 850 pln peknie jak nic.

czytalem pochlebne opinie o tych modelach Fine Molds, a jeszcze to co piszecie kusi bardziej. ale juz od dwoch miesiecy mam upatrzone dwa nowe roboty i wlasnie mialem przed swietami kupowac... eh, chcialoby sie wszystko ;o)
moze faktycznie na poczatek zostane przy X-Wingu 1/72 – taki zakup nie nadwyrezy za mocno budzetu jaki mam przeznaczony na nowe modele.

- EDIT -
los mi podpowiedzial dzialanie – sprzedalem dzis stary kempresor do aerografu i od razu zamowilem X-Wing'a w 1/48. jeszcze nie skladalem w tej skali i jestem szczesliwy jak dziecko co znalazlo wymarzony prezent pod choinka :D
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Macio4ever » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 13:13

Gratulacje! Ja Falcona mam już w składziku (prezent) :mrgreen:
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Jiloo » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 13:50

oj to teraz spowodowalesc zazdrosc. niedobry! ;o)

a jako, ze nasz kacik SF skromny bardzo to licze na warsztat jak juz sie ogarniesz z pracami konkursowymi.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Ostach » piątek, 23 grudnia 2011, 16:49

Sokół nie ma "prawie metra" średnicy, wtf? Ma około 31cm średnicy i 44 cm długości. Jak na hlj.com był preorder i było 30% taniej to całość wychodziła koło 1000zł. Podziękujmy politykom za dbałość o stabilny i stały wzrost cen walut. Cena modelu na stronie to nie wszystko. Wysyłkę widać od razu ale to też nie wszystko. Trzeba wziąć pod uwagę albo złodziejski kurs wymiany na paypalu albo złodziejskie opłaty za przewalutowania z kart (tego nie ogarniam ale spodziewam się złodziejskich opłat). Do tego paczka jest duża a hlj nie wpisują ściem na deklaracje typu "gift" więc celnicy na pewno się zatroszczą o przyj...nie vatu. 23%. Dlatego na teraz zakup na hlj.com to wydatek około 1000-1100zł. A wydaje mi się, że to i tak najtańsza opcja. Na ebay najtańsze widzę teraz po 250USD=około 850zł sam model. A gdzie wysyłka? Nawet ściema na deklaracji to wychodzi 1000 spokojnie. Jak w wakacje dzwoniłem po kilku sklepach modelarskich to nie potrafili przebić ceny na hlj bo oni dostaną zniżkę sklepową 40% ale zarobić też muszą. Albo nie chcieli sprowadzać jednej sztuki.
Teraz widzę na hlj znów jest 30%. Modelu tam wiecznie mieć nie będą więc jeśli chcecie to bierzcie. Ja ściągałem go z miesiąc temu i wyszło mi 1000zł. Wysyłka była przez FedEx, śledziłem sobie na stronce gdzieś jest paczka. Japonia->Okęcie 50h, Okęcie->Tarchomin 48h, lol. Mam wrażenie, że celnicy ukradli mi plakaty, ale chłopaki z hlj mi przysłali za darmo nowe. Solidna firma.
Model jest PRZEZAJEBISTY i jeśli jesteście fanami i go chcecie to nie ma co się zastanawiać bo potem to będziecie żałować. Ja żałuję, że nie ściągnąłem go rok temu, zaoszczędziłbym ze 150zł.
Cena tak naprawdę bariera psychologiczna :D Zdecydowałem się na zakup, zapracowałem, odłożyłem, kupiłem, mam i cieszę się za każdym razem jak spojrzę na półkę :D
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Jiloo » piątek, 23 grudnia 2011, 17:20

jak juz masz na polce to wrzuc na forum jakas galerie :)
ja chetnie poogladam zdjecia od "swojaka", bo za zakup sie nawet nie zabieram, bo jeszcze nie mam odlozone ;o)

ps. nie wiem jak sie do Fine Molds maja jakosciowo produkty nieistniejacej juz MPC. ale kilka dni temu widzialem Falcona MPC (na HLJ pisza, ze jest nawet troszke wiekszy od Fine Molds) za jakies 300 pln na allegro.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Macio4ever » piątek, 23 grudnia 2011, 19:21

Ostach ma rację, co do średnicy i wymiarów modelu. Miałem na myśli prawie pół metra, napisałem metr. :oops: Pewnie ze względu na wielkość i ciężar pudła. Też kupowałem na hlj krótko po premierze także mnie wyszedł chyba ok 850. Moim zdaniem warto, bo to jest kawał modelu. Nie. To jest NadModel :mrgreen:
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Ostach » piątek, 23 grudnia 2011, 22:19

Sklejam go już z tydzień a części jakoś nie ubywa w pudle :D 900 części robi swoje. No i to nie smart kit Dragona, że zestaw ma 700 części, z czego 220 to gęsi. W Sokole każda inna (prawie). Na półce stoi rozgrzebany bo nie bardzo jest gdzie go trzymać. Myślę, że złożone połówki kadłuba wsadzone w pudło na ramki to by je miażdżyły :P Trochę jest ciężki. No i pokój też musiałem nieco przeorganizować pod kątem pudeł z modelami i samych modeli.

Co do MPC to powiem Ci tak: w porównaniu do Fine Molds, inne Sokoły to syf.

W ogóle fajnie oglądać same wypraski, widać wiele części z innych modeli:
zawieszenie i kratki znad silnika od pz4
jakieś MG
podnóżki od Flaków
gąski chyba od jakiegoś teciaka
płyty silnikowe od Panter czy Tygrysów
dźwigi, działa z okrętów
kanistry jakieś
inne dla mnie nieidentyfikowalne :D
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na rynku

Postprzez Macio4ever » środa, 18 stycznia 2012, 21:15

Kolejna ciekawostka, wypatrzyłem w ostatnim numerze TMMI. Ceny znośne jak na żywice. Klimat Steampunkowy - kusi mnie jak diabli.

http://industriamechanika.com/blog/shop ... bmersible/

http://industriamechanika.com/blog/shop ... nethopter/
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość