T-34/85 Dragon 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T-34/85 Dragon 1:35

Postprzez Suchar » środa, 26 marca 2008, 15:24

Witam!

Na początku chciałbym się przedstawić. Nazywam się Krzysiek, mam 19 lat, modelarstwem zajmuję się już od pewnego czasu. Udzielałem się co nieco na starym PWM i robię to także teraz, ale postanowiłem zamieścić zdjęcia mojego nowego "dzieła" również i tutaj.

Model pokazany na zdjęciach to T-34/85 Dragona. Jest to typowa produkcja "z pudła". Przy jego wykańczaniu zastosowałem wash, technikę suchego pędzla oraz pobawiłem się trochę suchymi pastelami. Oczywiście w modelu są niedoróbki, ale ogólnie jestem zadowolony z efektu mojej pracy. Po raz pierwszy ośmieliłem się na płukankę i suchy pędzel i na szczęście (mam nadzieję) zbyt wiele nie popsułem. ;) Niestety w ostatniej fazie, czyli nakładaniu matowego lakieru dałem ciała - robiłem to pędzlem i pojawiły się smugi, ale są one widocznie jedynie gdy ogląda się model pod światło. Następnym razem posłużę się po prostu aerografem.

To chyba na tyle. Czekam na pytania i komentarze. :)

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 26 marca 2008, 16:20 przez Suchar, łącznie edytowano 3 razy
Suchar
 

Reklama

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez wojtek_fajga » środa, 26 marca 2008, 15:27

Krzyśiek! Obrazki umieszczone niezgodnie z regulaminem!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:22
Lokalizacja: EPBY

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez Suchar » środa, 26 marca 2008, 16:00

Teraz jest ok? :)
Suchar
 

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez draz » środa, 26 marca 2008, 16:16

Nie. Poprawiłem Ci dwie pierwsze foty i możesz zobaczyć jak to być powinno.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez Boozy » środa, 26 marca 2008, 17:23

Model mi się podoba. Powiedz jak robiłeś te zacieki przy uchwytach? :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 17:21

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez Suchar » środa, 26 marca 2008, 17:51

Zacieki to po prostu suche pastele :)
Suchar
 

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez Michal » środa, 26 marca 2008, 18:49

Fajnie wyszedł. Duży + za polskie malowanie. Możesz dorzucić fotki robione nieco bardziej w poziomie? Wszystkie z tych które pokazałeś są robione skosem od góry.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez macius » środa, 26 marca 2008, 20:20

Model ładny. Moim zdaniem zacieki z pasteli są zbyt czerwone. Następnym razem spróbuj zmieszać żółty, pomarańczowy i czerwony w różnych proporcjach z farb olejnych.
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez badger » środa, 26 marca 2008, 21:20

Model fajny.
Co do zacieków to kolor jakby "nie teges" no ale przede wszystkim to skąd te rdzawe zacieki wypływają -z zielonej farby ??? (brak obić do tego efektu).
Druga sprawa to dość wyraźne kalki (widać prostokącik i inny kolor pod kalką) troszeczkę psujące cały efekt.
Ale ogólnie tak jak pisałem model robi bardzo pozytywne wrażenie.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez klocek » środa, 26 marca 2008, 21:25

Brud Jak dla mnie trochę zbyt czerwony(wygląda raczej jak kąpiel w rdzy). Przypomina mi mój co kiedyś pastelami zrobiłem na Oplu. Robiony też pastelami z papierniczego 6 sztuk w komplecie?
klocek
 

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez Krzysztofoslaw » środa, 26 marca 2008, 23:15

Jak dla mnie zbyt dużo fotek z lotu ptaka, a z perspektywy dolnej by się coś przydało. Bo model mi się podoba, pojazd i jego wykonanie.
Moze zacieki olejną będą wyglądały lepiej. Sam spróbuj i oceń. Ważne, z e z niego zadowolony jesteś.
Jedyne co ja bym zmienił to przybrudzenie. Z tego powodu, że jest ono w odcieniu podobnym, jak nie tym samym, co zacieki...
Krzysztofoslaw
 

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez Kabanos » czwartek, 27 marca 2008, 08:01

Ci wyżej mają rację bardzo fajny T-34:) Jaką farbą malowany?
Kabanos
 

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez Suchar » czwartek, 27 marca 2008, 16:04

Hej!

Dziękuję za dotychczasowe komentarze.

Co do zdjęć, nowe będę mógł dopiero wrzucić za tydzień, bo nie mnie teraz w domu. A propos zacieków robiłem je podstawowymi pastelami, jak zauważył to klocek. :) Model malowałem kolorem FS 34102.

Co do zacieków to kolor jakby "nie teges" no ale przede wszystkim to skąd te rdzawe zacieki wypływają -z zielonej farby ??? (brak obić do tego efektu).


Odpryski robiłem (ołówkiem), ale po pomazaniu czołgu matowym lakierem wszystko poszło w diabły i dałem sobie z nimi spokój. Następnym razem poprawię się, badger. :)
Suchar
 

Re: T-34/85 Dragon

Postprzez imek46 » środa, 2 kwietnia 2008, 18:17

Model bardzo fajny. Duży plus za to że w zalewie wszelkiej maści niemczyzny zrobiłeś go w polskim malowaniu. Ja mam takiego samego zrobionego w malowaniu z 1 BPanc.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości