[PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez klajus » sobota, 4 lutego 2012, 15:00

Cześć,

już prawie zapomniałem, że ten model kurzy się gdzieś na półce.
Pochodzi z tego tematu w projekcie pantherowym:
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=212&t=8174
Wreszcie skończyłem załogę więc zrobiłem i zdjęcia (w świetle dziennym):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Reklama

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez mayu » niedziela, 5 lutego 2012, 20:35

pytanie techniczne... może już było zadane w warsztacie, ale całego wątku nie przeglądałem...
Na czym trzymają się gąsienice? Bo na fotkach widac jakby trzymały się powietrza....
Avatar użytkownika
mayu
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 9 listopada 2011, 22:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez bartek72 » niedziela, 5 lutego 2012, 21:13

mayu napisał(a):Na czym trzymają się gąsienice? Bo na fotkach widac jakby trzymały się powietrza....

Mnie też przyszło to pytanie do głowy...
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez kicus » niedziela, 5 lutego 2012, 21:13

Bardzo fajny model. Podobają mi się ślady użytkowania. Są nieprzesadzone a jednak wskazują, że czołg to nie nówka sztuka.
Wkleiłem sobie Twoje fotki do infran view i wyostrzyłem raz a nawet dwa, zupełnie inny odbiór. Czy ta trawa na tylniej płycie to zamierzony efekt? Bo jeśli tak to dość kontrowersyjnie to wygląda. Podsumowując, bardzo przypadła mi ta Pantera do gustu.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez klajus » niedziela, 5 lutego 2012, 22:11

kicus napisał(a):Bardzo fajny model. Podobają mi się ślady użytkowania. Są nieprzesadzone a jednak wskazują, że czołg to nie nówka sztuka.
Wkleiłem sobie Twoje fotki do infran view i wyostrzyłem raz a nawet dwa, zupełnie inny odbiór. Czy ta trawa na tylniej płycie to zamierzony efekt? Bo jeśli tak to dość kontrowersyjnie to wygląda. Podsumowując, bardzo przypadła mi ta Pantera do gustu.

Dzięki Tomek! Trawa, a w tej skali resztki siana i innej słomy to pozostałości kamuflażu wiejskiego :)
Zapomniałem o gałęziach, które już były wcześniej...

mayu napisał(a):pytanie techniczne... może już było zadane w warsztacie, ale całego wątku nie przeglądałem...
Na czym trzymają się gąsienice? Bo na fotkach widac jakby trzymały się powietrza....

Nie rozumiem... Które? Zapasowe wiszą na hakach... A te na wieży, cóż trzeba czytać, czytać. Śledzić wątki ;o)
Zostały polowo przyspawane jak w oryginale :)

Kilka zdjęć wyostrzonych tylko. Kolory są jakby trochę żywsze niż w rzeczywistości:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez bartek72 » poniedziałek, 6 lutego 2012, 08:13

A te na wieży, cóż trzeba czytać, czytać. Śledzić wątki ;o)
Zostały polowo przyspawane jak w oryginale :)

Pozwól, że do wątku warsztatowego nie wrócę, bo mi się nie chce, ale do Panzerwrecków okiem z pewnością rzucę...
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez mayu » poniedziałek, 6 lutego 2012, 10:25

teraz to już luźna dyskusja...
Zatem jeżeli przyspawali gąsienice na stałe do wieży - to może i pomalowali w kamuflaż ...
A na pewno tak by zrobili jeżeli przemalowywali lub podmalowywali czołg...
Avatar użytkownika
mayu
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 9 listopada 2011, 22:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez klajus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 10:33

mayu napisał(a):teraz to już luźna dyskusja...
Zatem jeżeli przyspawali gąsienice na stałe do wieży - to może i pomalowali w kamuflaż ...
A na pewno tak by zrobili jeżeli przemalowywali lub podmalowywali czołg...


Może.
Okay, a może w ostatnią środę czołg przyjechał na front.
Pomalowali go tego samego dnia... a w weekend dospawali gąsienice i założyli osłony z tyłu...
Dziś mamy poniedziałek.
Obicia i zniszczenia dojdą w dwa najbliższe tygodnie...
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez kicus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 13:01

Łapska mi opadły. Paweł wstawił zdjęcia bardzo dobrze zrobionego modelu. Nikt nie napisze, że fajny, bardzo fajny a może nawet nie fajny jak się komuś nie podoba. Najważniejsze jest jak mocowane są gąsienice. Taki punkt zaczepienia, żeby się przyczepić. Po co najpierw prześledzić relację warsztatową, lepiej od razu się dowalić do nich. Koniecznie trzeba sprawdzić w literaturze, a nuż było inaczej i będzie okazja wytknąć babola. Mam wrażenie, że wielu śledzi te warsztaty, nic nie napisze w trakcie a tylko czeka na końcową galerię. Można będzie wtedy poużywać. O samej Panterze ani słowa. Mocowanie gąsienic to zdecydowanie najbardziej interesująca sprawa. Ok, nie mam pytań.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez bartek72 » poniedziałek, 6 lutego 2012, 17:34

Kolego Kicusiu - upominanie się o śledzenie wszystkich warsztatów jest chyba niezbyt poważne... Ja z własnych tematów wiem, że ludzie (przynajmniej niektórzy) nie czytają nawet tego co jest napisane dwa posty wyżej czy też chociażby opisów zdjęć w galerii. No i co? I nic! Tak już jest. Oczywiście zawsze można się obrazić na rzeczywistość tylko po co?
A żeby Ci ręce opadnięte się podniosły napiszę to, co koledze Pawłowi napisałem na innym forum (i nie chciałem powtarzać, ale skoro chcesz znać moją opinię, to proszę, oto ona):
Model spoko, aczkolwiek pamiętam, że kolega Paweł potrafi więcej... Chodziło mi o to, że inne Twoje modele bardziej mi się podobały (Mobelwagen, ten jakiśtam cywilny).

A tak przy okazji - kolega Paweł szykuje właśnie w konkursie nietypowego dość Tygrysa, moim zdaniem czarnego konia tego konkursu. Pozwolicie, że kiedy nadejdzie pora tamtym modelem bardziej się pozachwycam. :mrgreen:
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez mayu » poniedziałek, 6 lutego 2012, 18:21

Oczywiście model super... :)
ale to już wiadomo po forum warsztatowym... Nie ma sensu pisać 10 razy , że model jest dobrze zrobiony (takie nabijanie postów) Albo taka dziecinada ja dobrze oceniłem twój model to ty napisz coś o moim ( oczywiście nie wątpię że w obu przypadkach modele zasługują na dobrą ocenę)...
Avatar użytkownika
mayu
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 9 listopada 2011, 22:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez kicus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 18:25

Acha, no to luz, ręce się podniosły. Może coś tam podłubią nawet.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez klajus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 19:15

Chłopaki luz!
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez Mirek66 » poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:37

Jak dla mnie model i ekipa cacy wszystko z umiarem.
Co do fotek drugie zdecydowanie lepiej się ogląda.
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 21:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)

Re: [PANTHER] Panther G, Pz.Rgt.26, Włochy, 1:35 Dragon

Postprzez klajus » środa, 8 lutego 2012, 09:44

Mirek dzięki!
Tomek dziękuję za dobre słowo.
Wrzuciłem ten model trochę aby zmierzyć "czujność" użytkowników.
Wiele odwiedzin i zero komentarza. A tu antena niepomalowana, brakuje podstawy pod lufę i oderwany, krzywy właz dowódcy.
Pomijam kilka niezamierzonych baboli, które sam zobaczyłem na zdjęciach.

Potwierdzają się teorie postawione jakiś czas temu.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości