Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Kuba P. » środa, 8 lutego 2012, 22:33

Pewnie niektórzy nie kryją zdumienia widząc ten temat. Niestety sensacji nie będzie, to nie świeża robota tylko model, który skończyłem kilka lat temu. Nie pamiętam dokładnie ale było to chyba latem 2006 roku. Model trafił wtedy do jednego z pism modelarskich.
Ostatnio robiłem porządki w szafie i znalazłem tego Focke-Wulfa. Jako, że najbliższy ukończenia model nieprędko się zmaterializuje a co jakiś czas docierają do mnie sygnały dezaprobaty tym faktem - postanowiłem cyknąć kilka fotek tego modelu. To mój ostatni samolot przed okresem fascynacji modelami pancernymi. Żeby nie wkurzać ludzi gadaniem bez pokazania ani jednej skończonej pracy - pokazuję starą, ale skończoną pracę 8-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model zbudowany z zestawu Hasegawy absolutnie z pudełka. Jak pamiętam to praktycznie nic nie zmieniałem. W kabinie są trawione pasy i tablice ale poza tym absolutny standard. Model ma niedoróbki, kilka dość widocznych, a pewne rzeczy (np. ślady wytartej farby na śmigle czy ramach kabiny i oprofilowaniu podstaw skrzydeł) zrobiłbym inaczej. Ale zrobiłem wtedy tak i tak zostało :)
Wtedy żyłem też w przeświadczeniu, że model musi być znitowany po całości, czego skutki widać. Podziurkowany cały :)

Malowałem farbami Xtracolor, ich autentyki RLM 74 i 75 mają bardzo zlewające się odcienie. Na moich fotkach dodatkowo kontrast między barwami się zgubił. Na żywo go widać ale i tak bardzo malutko. Ot tak śmiesznie wyszło.

Kalkomanie są zestawowe, troszkę grubawe ale na płynach testorsa jak się okazało spokojnie dają się ułożyć.
Wiem, że malowanie oklepane ale co poradzę, że zawsze mi się podobało? :)

Focke-Wulfa schowałem z powrotem do szafy. Z moich modeli tego jakoś mi szkoda sprzedać, lubię go.
Może dlatego, że Hasegawa odwaliła taki kawał dobrej roboty z tym tematem a mi udało się go po prostu bez filozofowania skończyć.

Nie pamiętam, czy już wrzucałem jakieś zdjęcia tego modelu na polskie forum. Jak tak, to przepraszam. W każdym razie bardzo proszę o dodanie tego modelu do mojego "portfolio". Pierwszy będzie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Slash » środa, 8 lutego 2012, 22:40

Wygląda jakby go Icek zrobił, takie było moje pierwsze skojarzenie. Czemu nie wiem. Zdjęcia też coś takiego mają ;o) (<- dodałem uśmieszek by zapobiec nieodpowiednim interpretacjom)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez _iceboy » czwartek, 9 lutego 2012, 09:56

Zupełnie nie wiem czemu takie skojarzenie :lol:

A co do modelu - miałem okazję widzieć ten modelik w realu. Prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciach. Nie jest taki mroczny. Jest delikatny i subtelny. Swoją drogą, swego czasu był to mój wzór ;o)
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Marcin_Matejko » czwartek, 9 lutego 2012, 11:20

Pomijając fakt że to "szwabski fligier" :P Model naprawdę bardzo ładny :shock:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 9 lutego 2012, 11:30

Marcin_Matejko napisał(a):Model naprawdę bardzo ładny :shock:

Zgadza się/ Tylko czemu tak się błyszczy?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 9 lutego 2012, 12:24

No to poprawiłeś swój stosunek postów do modeli :mrgreen:
Jeden na prawie 5k postów.

Co byś w nim zrobił inaczej, gdybyś się do niego zabrał dzisiaj?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » czwartek, 9 lutego 2012, 12:46

Po za obiciami to fajnie pobrudzony.

Jak dla mnie bardzo fajny.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 9 lutego 2012, 12:50

Może i model stary ale jary. Zdecydowanie mi sie podoba. Mam dwie uwagi, które wynikają z mojej, subiektywnej interpretacji tematu. Faktycznie jak sam zauważyłeś wątpliwości budzi nitowanie całego modelu w 1/48, a poza tym moim zdaniem, o czym też wcześniej już było, model troszkę za bardzo błyszczy. Generalnie jednak kawał solidnej modelarskiej roboty. Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Georg01 » czwartek, 9 lutego 2012, 14:02

Kuba P. napisał(a):Malowałem farbami Xtracolor, ich autentyki RLM 74 i 75 mają bardzo zlewające się odcienie. Na moich fotkach dodatkowo kontrast między barwami się zgubił. Na żywo go widać ale i tak bardzo malutko. Ot tak śmiesznie wyszło.


Technicznie bez zarzutu :mrgreen: Znaleźć u Ciebie techniczny błąd byłoby wydarzeniem roku 2012 ! :D
Kontrast pomiędzy farbami nie siadł. Xtracolor RLM 75 trzeba nieźle rozjaśnić, żeby było OK. Do myślenia dały mi dodatkowo te kolorowe fotki zachowanych kawałków statecznika z A-8 na FalkeEins, pokazane tak z pół roku temu. Bardzo duży kontrast pomiędzy 74 i 75, przerażająco duży. Myślę, że na modelu lepiej dać za duży, przesadzony nawet mocno kontrast niż za mały. Przy washu część kontrastu i tak się zgubi, a jak jest za mały na starcie to nie ma rezerwy.
Model bardzo przyzwoity. To, że się błyszczy to dobrze. Oryginały się błyszczały jak najbardziej. Pamiętam rozmowę z pewnym byłym żołnierzem Luftwaffe, który jako młody człowiek służył w czasie wojny w zakładach lotniczych w okolicy Wrocławia. Były tam remontowane m. in. Fw 190. Jako modelarz sklejał motocykle, ale mówił do nas, modelarzy lotniczych : "Dlaczego malujecie samoloty na matowo. One się w rzeczywistości błyszczały. Fw 190 na przykład wychodziły z naszych zakładów błyszczące ! ". Dlatego błyszczenie się modelu to akurat jak najbardziej prawidłowy objaw :) .
Samo malowanie trochę oklepane - w przypadku Fw 190 jest w czym wybierać :D . Chociaż z drugiej strony nie ma zbyt wielu egzemplarzy A-3 z JG 2 ze stylizowanym orłem dobrze udokumentowanych.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez zegeye » czwartek, 9 lutego 2012, 15:07

Pękna foka :lol: Jak dla mnie to właśnie jest ideał samolotu (mówię o jego kształcie i proporcjach). Choć siedzę w Japończykach raczej to foka w wersji A jest dla mnie właśnie najładniejsza. No i jeszcze to malowanie... chyba nie ma bardziej ''germańskiego'' w swoim wyrazie malowania samolotu.... ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez posejdon » czwartek, 9 lutego 2012, 15:17

Podoba się :). Bardzo ładny modelik. Fajnie wyglądają te obicia na skrzydłach. Szkoda tylko, że ta biała przerywana linia na nich jest nieruszona. Pasy bezpieczeństwa świetnie wyglądają - chciałbym takie u siebie. Można się jeszcze przyczepić do nitów bo nie są okrągłe ale to nie Twoja wina ;o).
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 15:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Murek » czwartek, 9 lutego 2012, 16:59

Georg01 napisał(a):Technicznie bez zarzutu :mrgreen: Znaleźć u Ciebie techniczny błąd byłoby wydarzeniem roku 2012 ! :D


Techniczny czy raczej merytoryczny? ;o)

Fajna foczka, zdjęcia niestety ciemne, może ktoś podkręci jeżeli Kuba nie ma nic przeciw?
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez marco2607 » czwartek, 9 lutego 2012, 17:41

Nie ma co miałkać, :) wiesz co się tu podoba. Wykańczaj i pokazuj następne. Proponuję zacząć od tych najszybszych do wykończenia, parę warsztatów w końcu było. Bo 1 na 6 lat to trochę malutko. :!:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 9 lutego 2012, 17:41

Brawo Kuba!
Bardzo niemiecki samolot!
Czarny orzeł budzi groze :!:
Podoba mi się :P
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Focke-Wulf 190 A-3, Hasegawa 1:48

Postprzez Strużyn » czwartek, 9 lutego 2012, 17:59

Mi też się bardzo podoba. Z tego co pamiętam to Twój poprzedni skończony lotniczy model to też Fw-190 tylko, że w 1/72 :) . Jak już ktoś wspomniał bardzo fajnie wyglądają 'luźno rzucone' na fotel pasy. Ładnie pomalowany i pobrudzony/postarzony. Faktycznie jest to najładniejszy niemiec. Trzeba takiego dokupić do magazynu :lol:

Warto byłoby cyknąć jeszcze raz fotki z góry, bo prawie nic na nich nie widać. Jedyne co mi do końca nie pasuje to nity. Może to kwestia zdjęć, ale przed malowaniem bym je minimalnie zeszlifował (wiem, że niby powinny być wypukłe). Czasami ich linie lekko odbiegają od równoległości, chociaż zdaję sobie sprawę, że zrobić taką kratownicę idealnie to rzecz niełatwa.
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości