Polski T-55 - Tamiya 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez robmario » wtorek, 13 października 2009, 11:34

Na prezentowanym zdjęciu ten T-55 o numerze 1718 też ma w oryginale srebrne beczki. Wzór więc wzięty dosłownie z dokumentacji.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 13:40
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez sokol » wtorek, 13 października 2009, 12:36

Gratulacje :) Teciak doskonały :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sokol
 
Posty: 110
Dołączył(a): piątek, 30 maja 2008, 08:44
Lokalizacja: Słupsk, Koszalin

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez CzarekB » wtorek, 13 października 2009, 13:27

Piękny jest, nie ma co więcej klepać.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez mysiek13 » wtorek, 13 października 2009, 16:56

Piękny, śliczny, fantastyczny..
Tym modelem zawstydziłeś nawet TurboDymoMena ;o) :D :mrgreen:
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez Erlend Janson » wtorek, 13 października 2009, 18:22

Panowie co do srebnych beczek w tym modelu to taki mały żart dla zaznajomionych z tematem:)
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez pawel » wtorek, 13 października 2009, 19:35

Witam
Monthy napisał(a):Model ma przedstawiać polskiego T-55 ale oczywiście nie obyło się bez paru wpadek merytorycznych

Hmm... Jesli czołg polskiej produkcji, to klapa na filtrem powietrza powinna chyba być prostokątna i odchylana do tyłu, nie na bok ?
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 17:28

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez Monthy » wtorek, 13 października 2009, 21:36

:arrow: Dziekuję Panowie serdecznie :D

pawel napisał(a):Hmm... Jesli czołg polskiej produkcji, to klapa na filtrem powietrza powinna chyba być prostokątna i odchylana do tyłu, nie na bok ?

Tak,masz rację.Powinna,obie powinny być jeszcze wpuszczone w pancerz.Rzecz prosta do poprawy,wystarczyło odciąć zawiasy,
zeszlifować z płyty wypukłe klapy ,wytrasować np. od szablonu nowe prawidłowe,dokleić zawiasy,finito.Niestety za póżno zauważyłem.To samo tyczy się klamek na skrzynkach,powinny być zeszlifowane,przeoczyłem.Poprawię się przy następnym.
Jeszcze kilka elementów muszę do niego dołożyć (skrzynkę nad wydechem,gumową osłonę na otwór km)

Kwestie "srebrnych beczek" Erni na spółkę z Mariuszem już wyjaśnili ;o)

badger napisał(a):Mariusz a co Cię tak szarpło na pokazy z pół roku po premierze.

Zbierałem się wcześniej a widzisz upłynęło trochę czasu.Się spotkamy,pogadamy.
------------------------------------------------------- Mariusz Paluch
Avatar użytkownika
Monthy
 
Posty: 75
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 23:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez rollingstones » środa, 14 października 2009, 14:20

bardzo mi się podobał na żywo i bardzo mi się podoba na zdjęciu
Gratulacje
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez imek46 » środa, 14 października 2009, 18:49

No cóż model klasa. Mam takiego samego z tamki i zamierzam go kiedyś w zamierzchłej przyszłości poczynić. Zbieram jeszcze dodatki do niego. Zapraszamy do Lublina z tym modelem. Na pewno będzie ozdobą naszych zawodów.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez spiton » środa, 14 października 2009, 21:41

Bardzo konsekwentny. Nic nie mogę mu zarzucić.
I bardzo mi się podoba.
Jak byłem małym chłopcem to tata kupił mi taki na baterie-zdalnie sterowany (na kabel) To był wtedy czad!!. No i został mi sentyment do tego czołgu.
Nie wiem już czy to sentyment, czy faktycznie ma bardzo rasową sylwetkę.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez TomaszSK » piątek, 24 lutego 2012, 07:46

Co do srebrnych beczek to poprostu takie mają byc były one pobierane z magazynów MPS i były w naturalnym kolorze metalu .
Dopatrzyłem sie jeszcze jednego błedu nie taki kształt na luczek nad wlewen płynu chłodzącegona płcie pokrywy silnika
Avatar użytkownika
TomaszSK
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2012, 18:56
Lokalizacja: Krzemienica

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez imek46 » piątek, 24 lutego 2012, 10:50

TomaszSK napisał(a):Co do srebrnych beczek to poprostu takie mają byc były one pobierane z magazynów MPS i były w naturalnym kolorze metalu .
Dopatrzyłem sie jeszcze jednego błedu nie taki kształt na luczek nad wlewen płynu chłodzącegona płcie pokrywy silnika

Kolego a można tak bardziej po polsku bo nic z tego nie zrozumiałem, co znaczą te słowa: "błedu","luczek","wlewen","chłodzącegona", "płcie"
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez TomaszSK » sobota, 25 lutego 2012, 09:23

imek46 napisał(a):
TomaszSK napisał(a):Co do srebrnych beczek to po prostu takie mają być były one pobierane z magazynów MPS i były w naturalnym kolorze metalu .
Dopatrzyłem sie jeszcze jednego błedu nie taki kształt na luczek nad wlewen płynu chłodzącego na płcie pokrywy silnika

Kolego a można tak bardziej po polsku bo nic z tego nie zrozumiałem, co znaczą te słowa: "błedu","luczek","wlewen","chłodzącegona", "płcie"

No trochę błędów zrobiłem pisząc a wiec poprawie się
Chodzi o luk który znajduje sie stając za wozem po prawej stronie na płycie pancernej nad silnikiem jest on całkowicie błędny w modelu Tamki (jeśli chodzi o polski wóz) mimo że dużo fotek oraz instrukcje czołgu dawałem do zeskanowania i wysłania do Tamiji jak zeskanuje fotki tego detalu to wstawię a mam troche tych fotek detali wozów T-55 AD
Avatar użytkownika
TomaszSK
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2012, 18:56
Lokalizacja: Krzemienica

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez Dajan 52 » sobota, 25 lutego 2012, 22:58

Modelik bardzo ładnie wykonany , aczkolwiek merytorycznie spieprzony. Model tamijki to wersja rosyjska w Polskiej armii nigdy nie używana. Nie chce mi się wypisywać listy baboli (czyli rusycyzmów) .po prostu zrobiło sie to nudne. Model przedstawia czołg z 1 Warszawskiego Pułku Czołgów z Elbląga (gdyby był merytorycznie poprawny). Żeby było weselej jest to jeden z 18 egzemplarzy remontowanych przez moja drużynę remontowa w 16 Kaszubskim Batalionie Remontowym 16 Kaszubskiej Dywizji Pancernej.(To wiadomosc dla tych co chcieliby podważyć moja wiedzę w tym temacie).
Dajan 52
 

Re: Polski T-55 - Tamiya 1/35

Postprzez Dajan 52 » sobota, 25 lutego 2012, 23:07

Jeszcze mi się przypomniało . Beczki były malowane na ten sam kolor co czołg. I tu jest jedno ale.Po kilku tankowaniach i porozlewaniu po beczkach gazolku, a potem umyciu na myjce woda pod ciśnieniem 8 atmosfer szlag trafiał farbę i zostawała naturalna ocynkowana faktura ,(czołgi do walki szły bez beczek). Malowano je ponownie przy okazji paniki lub przejścia czołgu na stalą konserwacje.
Dajan 52
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości