Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez PITERPANZER » niedziela, 26 lutego 2012, 23:40

Hello!
W galerii model ,który będzie stanowił element dioramy, a mianowice tygrys I w wersji późnej należący do 2 kompanii LAH , który stał się trofeum pancerniaków z IDP Gen. Maczka .
Zdjęcia na których bazowałem,pochodzą z sieci ,trudno o podanie miejsca ,bo w swych katalogach to samo zdjęcie zapisane mam w kilku rozdzielczościach .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I sam model ,którego czeka jeszcze opylenie pigmentami ,ale to dopiero na dioramie.
Serce mnie boli ,żeby zrobić dziurę w wieży, od strony żołnierzy ledwo ją widać i może przy tej wersji zostanę ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na koniec ,na szybko złożona z obecnie posiadanych figurek próba scenki .
    Obrazek Obrazek
Dla zainteresowanych relacja z budowy tutaj.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Reklama

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez marasenha » wtorek, 28 lutego 2012, 09:46

Model jest niezły, miejscami może za dużo obić. Natomiast figurki wymagają jeszcze sporo pracy, przede wszystkim cieniowania i lepszego malowania skóry, niż farbka koloru cielistego (zaopatrz się w farby olejne lub zestaw akryli, można osiągnąć dużo lepsze efekty)
Moją bronią jest umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł... umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście ma zachować ostrość. - Tyrion uderzył dłonią w skórzaną okładkę książki. - Dlatego właśnie czytam tak dużo, Jonie Snow.

"Gra o tron" George R.R. Martin
Avatar użytkownika
marasenha
 
Posty: 136
Dołączył(a): środa, 18 stycznia 2012, 13:32
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta :)

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 28 lutego 2012, 09:49

Zimmerit na wieży Tygrysa ma zdaje się nieco inny wzór niż na kadłubie.
Druga sprawa, prawa gąsienica, a w zasadzie jej górny ciąg, skutecznie oparł się grawitacji. Warto to poprawić bo rzuca się w oczy i psuje efekt całości.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez PITERPANZER » środa, 29 lutego 2012, 16:26

Dzieki Kolegom za uwagi .

marasenha napisał(a):Model jest niezły, miejscami może za dużo obić.

Jesteś pierwszą osobą ,która napisała,że model mam za dużo obić .To mnie cieszy ,bo jestem raczej oszczędny w bezmyślnym tyraniu pojazdów.

marasenha napisał(a):Natomiast figurki wymagają jeszcze sporo pracy, przede wszystkim cieniowania i lepszego malowania skóry, niż farbka koloru cielistego (zaopatrz się w farby olejne lub zestaw akryli, można osiągnąć dużo lepsze efekty)

Co do figur to nie podejmuję polemiki,nie umiem i nie lubię ich malować ,ale czasem muszę , bo chcę ;-)
Te twarze były cieniowane 3-ma odcieniami Valleyo do tego przeznaczonymi ,ale jak widzisz....
Kasia obiecała na wiosnę warsztaty,więc może będzie lepiej ,choć na Van Gogh`a nie licz .

Radek Pituch napisał(a):Zimmerit na wieży Tygrysa ma zdaje się nieco inny wzór niż na kadłubie.
Druga sprawa, prawa gąsienica, a w zasadzie jej górny ciąg, skutecznie oparł się grawitacji. Warto to poprawić bo rzuca się w oczy i psuje efekt całości.

Zimmerit pudełkowy,jaki był takiego użyłem ,może mogłem zrobić samodzielnie ,ale miał to być model relaksacyjny.
Gąsienica poprawiona, sama się ułożyła przy kolejnym obrocie.
Niestety sam znalazłem 2 błędy w porównaniu zezdjęciem , no i zostaje jeszcze ciągle dylemat dziurawić wieżę, czy czekać na strzał z polskiego czołgu ,który gdzieś tam się chwilę wcześniej czaił .
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez Andrzej Wasilewski » środa, 29 lutego 2012, 18:03

PITERPANZER napisał(a):choć na Van Gogh`a nie licz .


Może to i lepiej - malarstwo Van Gogha nie miało wiele wspólnego z realizmem ;)
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez PITERPANZER » środa, 29 lutego 2012, 19:03

Hmm,przede wszystkim miałem na myśli to ,że był uznanym artystą ,ale czy słoneczniki nie są realistyczne ,a twarze wieśniaków,a martwa natura ,którą malował ?
Malarstwo lubię oglądać ,choć nie za długo ,bo mnie w natłoku męczy , ale ,że się na nim nie znam , to już jako ramol się nie wypowiadam.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez Andrzej Wasilewski » środa, 29 lutego 2012, 20:34

Chodziło mi o to że malując figsy staramy się aby jak najlepiej oddawały rzeczywistość, bliżej nam do realistów, hiperrealistów a VG owszem był mistrzem ale operował innymi środkami.

Mnie przez 5 lat męczyli malarstwem i niewiele to dało ;)
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez Radek Pituch » czwartek, 1 marca 2012, 08:08

Cześć,
Skoro:
PITERPANZER napisał(a):miał to być model relaksacyjny.

No to ten dylemat chyba się rozwiązuje.
no i zostaje jeszcze ciągle dylemat dziurawić wieżę

Choć w takim przypadku ja nie widzę sensu budowania pojazdu opartego na zdjęciach. No ale co kto lubi.
Kończąc już, zimmerit italeri w ogóle nie jest podobny do zimmeritu.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez PITERPANZER » czwartek, 1 marca 2012, 15:41

Pierwotnie myślałem , żeby zbudować dioramę opartą dokładnie na zdjęciu, a później przyszło mi do głowy,że może zrobić sytuację poprzedzjącą tą ze zdjęcia.
Na razie jeden znany sklep ma 10 dni opóźnienia w realizacji zamówienia na żywiczną wieżę do crusadera ,więc druga część projektu może się odsunąć w czasie ,bo mam kilka innych pojazdów do skończenia. Mój Friend motywuje mnie także do powrotu do skali 1-25 ,gdzie kilka projektów czeka na odlewy żywiczne.Tak więc sprawa otwarta.
Co do zimmeritów to mają jedna wspólną cechę ,podobnie jak Azjaci czy Afrykanie.Wszystkie są podobne do siebie,oczywiście z podziałem na podtypy ;-) I gwarantuję ,że nie jesteś w stanie rozpoznać ,gdzie i kiedy były położone .
Ostatnio edytowano piątek, 2 marca 2012, 09:23 przez PITERPANZER, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez Radek Pituch » czwartek, 1 marca 2012, 15:48

Chodziło mi raczej o to, jak zimmerit prezentuje się na modelu w skali. Tygrysa italerki kiedyś sklejałem więc znam ten przypadek... :)
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez PITERPANZER » czwartek, 1 marca 2012, 16:46

Syn mój sklejał dragona ,zimmerit robił ze szpachlówki z użyciem zimmeritera.
Jutro postaram się zrobić zdjęcia porównawcze , bo mnie zaciekawiłeś rozbieżnością wielkości.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez Domi » czwartek, 1 marca 2012, 17:42

Witam,

Mam pytanie o to metaliczne wytarcie na lufie tuż przy jej wejściu do osłony... Czy to jest zaobserwowane na tym konkretnym egzemplarzu, czy cytując Ciebie jest to "bezmyślne tyranie"? Jest dość dużo zdjęć dobrej jakości, Tygrysów bardziej wysłużonych w boju niż ta 214, z ładnymi zbliżeniami na lufę oraz maskę działa i nigdzie nie udało mi się zaobserwować wytarcia lufy do gołego metalu.

Domi
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez PITERPANZER » czwartek, 1 marca 2012, 21:31

Lufa jest w wersji rozbieralnej(metalowa część) i należy ją odpowiednio osadzić (do znacznika wykonanego przez producenta) .Przed pokryciem kolorem bazowym wymalowana została humbrolem 53/h33 .Chciałem uzyskać efekt niewielkiego paska bez farby , być jest zbyt płytko wsadzona podczas sesji.Jutro po powrocie do domu sprawdzę i ewentualnie skoryguję.Dzięki za uwagę.
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez mimi2777 » poniedziałek, 5 marca 2012, 23:22

Witam.Bardzo mi się podoba Twój model Tygrysa mój z kolei wyszedł tak
Obrazek
pozdrawiam.
Avatar użytkownika
mimi2777
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 11:12

Re: Tiger I late N214/ Italieri 1-35 / Normandia

Postprzez PITERPANZER » sobota, 10 marca 2012, 10:40

Przepraszam,że dopiero dzisiaj,ale Vista zrobiła przewrotkę pozbawiając mnie szans na odpowiedź.
Radek Pituch napisał(a):Chodziło mi raczej o to, jak zimmerit prezentuje się na modelu w skali. Tygrysa italerki kiedyś sklejałem więc znam ten przypadek... :)

Tu obiecane zdjęcia oryginalnego i zrobionego ze szpachli zimmeritu.

Obrazek Obrazek
Italerowski jest niestety węższy .Uprzedzę pytanie ,kalki na dragonie nie były jeszcze matowione.

Domi napisał(a):Mam pytanie o to metaliczne wytarcie na lufie tuż przy jej wejściu do osłony... Czy to jest zaobserwowane na tym konkretnym egzemplarzu, czy cytując Ciebie jest to "bezmyślne tyranie"?


Przeanalizowałem raz jeszcze zdjęcia i podparłem się wiedzą fachową Kolegi z X Bryg.Kaw.
Masz bezwzględną rację ,lufa w tygrysie nie była w tym miejscu wytarta.Muszę to poprawić
2 zdjęcia ,które mnie do tego skłoniły miały najpewnej cienie w tym miejscu.
Pozostałe fotki pokazały ,że nie występowało ocieranie cofającej się lufy o osłonę ,bo taką rolę pełniła najpewniej ta grubsza rura na początku.
Tommy pokazał mi także zdjęcia BWP i tam takie wytarcie występuje ,ale to już inna konstrukcja armaty.
dzieki za uwagi
Pozdrawiam i zapraszam Obrazek
oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER
PITERPANZER
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 09:43


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości