Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rastula » sobota, 10 marca 2012, 12:52

Kolejny twór "niedzielnego modelarza"

Mimo wszystkich błędów chyba ajlepszy model w mojej krótkiej karierze...myślę że się rozwijam ;-)

Uprzedzam uczulonych, że 100% wierność historyczna nie jest moim celem :), moim celem jest mieć w miarę szybko ładny model na półce :)

Model - bardzo prosty w składaniu (zaleta), ale po złożeniu całkiem efektowny
Kalkomanie - absolunie fatalne - rozpadają się bez dotykania w wodzie - krzyże i palemka malowana z szablonów

Chętnie odpowiem na pytania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kilka fotek więcej

https://plus.google.com/photos/105927620496346275630/albums/5718216455125944321?hl=en&tab=h
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Reklama

Re: pz. kfz. 222 DAK ICM 1:48

Postprzez imek46 » niedziela, 11 marca 2012, 20:23

Dlaczego ktoś kto jak sam piszę dopiero rozpoczął zabawę z klejeniem, bierze się od razu za złachanie i ubabranie modelu, a nie ma o tym zielonego pojęcią. Nie wystarczy maznąć pędzlem parę razy w te, czy tamtę stronę. Ja tutaj nie widzę nic po za tym, że model sklejony jest dość nieudolnie (szpara z tyłu szerokości paru mm). Aż boję się zapytać jak wyglądały poprzednie, skoro twierdzisz że ten jest najlepszy. Z tym rozwijaniem to też tak niekoniecznie. Moja propozycja jest taka. Najpierw naucz się porządnie sklejać a czas na robienie śladów eksploatacji dopiero nadejdzie. Sam widzisz, że nie jest to tak proste jak się wydaje. Następny model będzie lepszy.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: pz. kfz. 222 DAK ICM 1:48

Postprzez Nugget » poniedziałek, 12 marca 2012, 00:19

Może zrób warsztat na forum, koledzy pomogą - będzie łatwiej, będziesz wiedział na bieżąco czy coś zmienić, czy coś nie pasuje. Moim zdaniem model jest nieładny, ślady eksploatacji, do mnie nie przemawiają. ;o) Powodzenia w następnych pracach. Spokojnie, następny będzie lepszy. :)
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rastula » poniedziałek, 12 marca 2012, 10:47

Wiedziałem , że można na was liczyć :)...
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez xDamian » piątek, 16 marca 2012, 22:23

Cześć, na naukę modelarstwa nie jest to odpowiednie forum. Napisz na pw, najlepiej napisz na gg, chętnie udzielę ci odpowiedzi na kazde pytanie, moje gg 3814256.
Avatar użytkownika
xDamian
 
Posty: 60
Dołączył(a): niedziela, 12 czerwca 2011, 16:27

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez imek46 » sobota, 17 marca 2012, 19:22

xDamian napisał(a):Cześć, na naukę modelarstwa nie jest to odpowiednie forum. Napisz na pw, najlepiej napisz na gg, chętnie udzielę ci odpowiedzi na kazde pytanie, moje gg 3814256.

A niby dlaczego.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rastula » sobota, 17 marca 2012, 22:08

imek46 napisał(a):
xDamian napisał(a):Cześć, na naukę modelarstwa nie jest to odpowiednie forum. Napisz na pw, najlepiej napisz na gg, chętnie udzielę ci odpowiedzi na kazde pytanie, moje gg 3814256.

A niby dlaczego.


za wysokie progi...tfu poziom ? ;)..
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez imek46 » sobota, 17 marca 2012, 22:33

Chyba tak. Ja uważam że każde forum jest dla każdego. I dla tych lepszych i dla tych gorszych którzy się dopiero uczą.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rastula » niedziela, 18 marca 2012, 09:39

imek46 napisał(a):Chyba tak. Ja uważam że każde forum jest dla każdego. I dla tych lepszych i dla tych gorszych którzy się dopiero uczą.


Wiesz imek46 ...chyba wiem o co chodzi koledze :)

"nie ma o tym zielonego pojęcią"
"tutaj nie widzę nic po za tym, że model sklejony jest dość nieudolnie"" (tak by the way to przyklejenie tej częsci tak jest pokazane w instrukcji, albo ja coś źle zrozumiałem ;-)...)
"Aż boję się zapytać jak wyglądały poprzednie"
"Z tym rozwijaniem to też tak niekoniecznie"

Gdybym nie robił tego dla przyjemności, to bym się poszedł powiesić na suchej gałęzi a hobby pier(...)nął w kąt :)...nie bardzo też wiem czego miałbym się z Twojego postu nauczyć, jak polepszyć warsztat?

Ale żeby nie było - znam sowoje możliwości modelarskie i zachwytów się nie spodziewałem...mnie i znajom
ym model całkiem się podoba na półeczce a jego wykonanie było dobra zabawą - to chyba najważniejsze :D
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez imek46 » niedziela, 18 marca 2012, 13:08

Kolego o to mi chodzi, że do doskonałości temu modelowi to jeszcze wiele brakuję. Ale cenię cię za to że masz odwagę go pokazać. Na tym forum jak ktoś wcześniej powiedział tylko dla najlepszych. Wolałem to powiedzieć co powiedziałem wcześniej. Ze model sklejony jest byle jak, niż miałbym ci słodzić. Bo to nie oto chodzi. Ale też nie zgadzam się z tym jak powiedział xDamian, że na naukę to nie jest to forum. Tyle mojej wypowiedzi w tym temacie.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rastula » niedziela, 18 marca 2012, 15:39

imek46 napisał(a):Kolego o to mi chodzi, że do doskonałości temu modelowi to jeszcze wiele brakuję. Ale cenię cię za to że masz odwagę go pokazać. Na tym forum jak ktoś wcześniej powiedział tylko dla najlepszych. Wolałem to powiedzieć co powiedziałem wcześniej. Ze model sklejony jest byle jak, niż miałbym ci słodzić. Bo to nie oto chodzi. Ale też nie zgadzam się z tym jak powiedział xDamian, że na naukę to nie jest to forum. Tyle mojej wypowiedzi w tym temacie.



ja tam nie mam pretensji za krytykę i nie oczekują "słodzenia" ale pewnie sam dostrzegasz różnice pomiędzy stwierdzeniem "do doskonałości temu modelowi to jeszcze wiele brakuję" a tymi, które zacytowałem wcześniej.

No i krytyka tez powinna być konstruktywna a ja sie niestety nie dowiedziałem jak zrobić lepiej tylko, że "zrobiłem źle"...

Tak jak pisałem jestem "modelarzem niedzielnym" i raczej nie mam ambicji na puchary czy modele jakości prezentowanej przez najlepszych na tym forum. Ot chyba po prostu będę sobie obserwował a modeliki robił dla własnej przyjemności...
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rollingstones » niedziela, 18 marca 2012, 16:30

podejdź do krytyki po męsku - model nie jest tylko taki jak ty go widzisz ale również taki jak widzą go inni.
Można napisać super , świetnie jak n na trzeci model to znakomicie itp. Tylko po co. Wydaje mi się że chcesz być modelarzem niedzielnym i dla przyjemności sklejasz niczym ja. Nauczyć się można właśnie podczas warsztatów i to forum to właśnie to jedno z najlepszych miejsc w sieci po polsku. Może jest ostrzej ale się można nauczyć- ja się tu dużo nauczyłem. dlatego głowa do góry i rób warsztat.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rastula » niedziela, 18 marca 2012, 17:43

żeby było jasne - nie mam pretensji o krytykę - w drugim zdaniu napisałem o tym że model jest pełen błędów. przeczytałem krytyczne uwagi i ok, ktoś potem podjął temat to wyraziłem swoją opinię w dyskusji... chyba wszystko, bo nic merytorycznie nie wnosimy do tematu :)..
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez author21 » poniedziałek, 19 marca 2012, 12:16

Trochę zmasakrowałeś ten model :). Rdza jakby przeleżał gdzieś na dnie morza. Potraktuj forum jako bazę wiedzy do zbudowania przyzwoitego modelu, a będzie dobrze. Ja zawsze miałem i mam problem ze zrobieniem dobrych zdjęć, przez co moje modele nie wyglądają efektownie na zdjęciach. Na żywo są lepsze. Może i dla tego zaprzestałem prezentacji i ostatnie 5 modeli które zrobiłem nie zostały nigdzie zaprezentowane. Jednak mimo to, sledze forum regularnie i kazdy kolejny model jest coraz lepszy. Forum daje dużo inspiracji i przybliża techniki wykonania.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Sd.Kfz. 222 DAK, ICM 1:48

Postprzez rastula » poniedziałek, 19 marca 2012, 14:13

author21 napisał(a):Trochę zmasakrowałeś ten model :).
- kto się nie wywróci ... ;-)

author21 napisał(a):Rdza jakby przeleżał gdzieś na dnie morza.
na żywo to ma być błotko .... :oops:


author21 napisał(a):Trochę zmasakrowałeś ten model :).sledze forum regularnie i kazdy kolejny model jest coraz lepszy. Forum daje dużo inspiracji i przybliża techniki wykonania.
zgadza się, wolę nie myśleć jak by wyglądał ten model bez inspiracji z forum :D...


cóż, nie zniechęcam się, teraz bede psuł Pume 1/48 od italieri...kolejny dowód że wybieram modele niedopracowane itp, ale co tam ... :D
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron