Su-76 / MiniArt / 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Akahoshi » wtorek, 20 marca 2012, 22:42

Gdzieś tu kiedyś prowadziłem warsztat z tym modelikiem. Jakoś tak wyszło, że warsztat nie został skończony, ale modelik już tak.
Dodane tylko gąsienice Friula (pierwszy raz miałem z nimi styczność) i lufa RB.
Zdjęcia tym razem na białym tle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 21 marca 2012, 21:09 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Radek Pituch » środa, 21 marca 2012, 09:58

Może by tak wykadrować trochę te zdjęcia, żeby większość ujęcia stanowił model, a nie tło?
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez piotr dmitruk » środa, 21 marca 2012, 10:56

Coś jest nie tak z kółkami (sprawiają wrażenie krzywych) i gąskami (za długie i po prawej wiszą ponad rolkami). Drażni też oko "żywordzawy" tłumik.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Nugget » środa, 21 marca 2012, 12:05

Góra bardzo fajna, fajnie wymalowany., ale te gąski, z przodu patrząc nie są równoległe, patrząc z boku, kółka nie stykają sie z gąsienicami. A szkoda bo kurczę wszystko te gąski spaprały, właściwie wygląd mają ładny, ale chodzi jak wcześniej pisałem o kształt. Ja sie chyba za friule nigdy nie zabiorę, za wielkie wyzwanie(jak dla mnie).
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Radek Pituch » środa, 21 marca 2012, 12:24

Przy friulach to akurat nie powinno być żadnych problemów, po pierwsze można je skrócić o jedno, dwa ogniwa, po drugie poprawić pincetą ich ułożenie na rolkach i po sprawie.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez spiton » środa, 21 marca 2012, 12:56

Wygląda na świetną 72
To pewnie dla tego, że foty są niewykadrowane.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Pan_Cerny » środa, 21 marca 2012, 15:22

Miniartowe koła siedzą bardzo luźno na osiach w T-70 i SU-76 więc nie jest łatwo je przykleić równo, ale u Ciebie wyglądają o tak:
Obrazek
Gąsienice są za długie. To dobrze też widać na zdjęciach z przodu i z tyłu. Nie są naciągnięte i okropnie falują. Po za tym druciki łączące ogniwa masz nie przycięte. Zwykle stronę z końcami drucików daje się od wewnątrz pojazdu. Wtedy na zewnątrz fruile są skierowane tą ładniejsza stroną.

Poza podwoziem to model jest ładnie pomalowany (z wyjątkiem wydechu). Gąsienice też mają fajny kolor. Wystarczy naprostować koła, poprawić gąsienice i będzie git.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Akahoshi » środa, 21 marca 2012, 20:59

Dzięki za konstruktywną krytykę.
Zdjęcia podmieniłem, na trochę bardziej wykadrowane. Przynajmniej na tyle na ile zgodził się mój fotograf :mrgreen:
Skróciłem gąsienice o jedno ogniwko i... rzeczywiście wyglądają o wiele lepiej. Koła są "lekko" rozjechane, gdyż:
a) jak Pan_Cerny sam zauważyłeś, jest dużo luzu przy montażu kół;
b) okazało się iż podróż z Bytomi mu nie posłużyła.
Gąsienic nie dało się dać tak, aby druty były tylko od wewnątrz. Lewa gąsienica jest w porządku. W przypadku prawej musiałbym ją założyć tyłem do przodu.
Jutro postaram się zrobić jakieś zbliżenia, bo przez najbliższe dwa tygodnie mój fotograf strajkuje.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Modelarz » piątek, 30 marca 2012, 16:53

I jak tam ? Przywołałeś do porządku te gąsienice ?
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Su-76 / MiniArt / 1:35

Postprzez Radek Pituch » piątek, 30 marca 2012, 17:19

Akahoshi napisał(a):Gąsienic nie dało się dać tak, aby druty były tylko od wewnątrz. Lewa gąsienica jest w porządku. W przypadku prawej musiałbym ją założyć tyłem do przodu.

No niestety tak się z niektórymi zestawami zdarza, mam na przykład dość starawe transportowe ogniwa do Tiger II i tam oba ciągi gąsienicy mają otwory nawiercone od zewnętrznej strony... Można z tym powalczyć dając nieco krótsze druty, tak by nie wystawały z otworów i wklejając zaślepki.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości