Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez tommyk » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 08:35

Witam. Jak wielu obecnych powracam do modelarstwa po wielu latach przerwy (ok.20). Przyznaję, że świat się zmienił od tego czasu. Poniżej prezentuję mój powrót. Model w zasadzie prosto z pudła. Dodatki do lufa RB i gąsienice ogniwkowe AVF Club (te winylowe z zestawu były wg mnie o dobry 1 cm za krótkie). Sporo szperałem na forum i w necie, męczyłem też o porady właściciela sklepu M-Zone, dzięki czemu spróbowałem wielu, przynajmniej dla mnie, nowości (w tym pierwszy w życiu kontakt z aerografem). Farby GUNZE, wash , filtry i suche pigmenty.
Mam nadzieję, że każdy kolejny model będzie lepszy.
Kolejna próba wstawienia zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Reklama

Re: Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 08:42

Popraw kody obrazków.
(skopiowałeś nie te co trzeba z photobucketa, ale nie ma problemu, żeby poprawić)
Trzeba zaznaczyć każdy kod pojedynczo i kliknąć img powyżej okna do pisania postu.
Pierwszy poprawiłem dla przykładu.

shivadog
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez Vis13 » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:31

Zdecydowanie udany powrót, gratuluję!
Czekam na kolejne modele.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez Modelarz » wtorek, 3 kwietnia 2012, 00:05

No fakt, udany.
tommyk napisał(a):te winylowe z zestawu były wg mnie o dobry 1 cm za krótkie

No ba ! Gdyby były idealne to nikt by tych plastikowych nie kupił, normalne ( :-/ )

Właśnie buduję wersję późną tego Tygrysa i mam pytanie: czy plastikowe gąsienice mają jakiś większy zapas ogniw ? Ile Ci ich zostało ? Lubię czołgi obwieszone zapasowymi gąsienicami :D
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez tommyk » wtorek, 3 kwietnia 2012, 07:55

Miałem przez chwilę ten sam pomysł. Niestety zostało chyba 6 - 8 ogniw, a to za mało, żeby powiesić je choćby z przodu. Zakładam, że w paczce dla wersji później włożyli tyle samo.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez Saper » wtorek, 3 kwietnia 2012, 23:53

Gratuluje powrotu do hobby :mrgreen:

Ale...

Zrobiłeś Tygrysa z afryki, poszukaj zdjęć tego egzemplarza (142 jest bardzo popularny)...
Trochę nie ta wersja, inaczej światła i przednie błotniki.

Ale sam model i wykonanie na 5 :lol:
Avatar użytkownika
Saper
 
Posty: 68
Dołączył(a): piątek, 8 sierpnia 2008, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez tommyk » środa, 4 kwietnia 2012, 08:27

Budowa była przede wszystkim poligonem doświadczalnym możliwości nowych technik :) . W planach jest wykonanie kolejnego, już możliwie maksymalnie realistycznego. Wiem co jest nie tak z reflektorami tj. powinien być jeden po środku i na podstawie pancerza (przynajmniej tak mi się wydaje) ale ustaliłem to już zbyt późno (wiedziałem, że ktoś to wykryje :mrgreen: ). Nie wiem co nie tak z przednimi błotnikami :?:
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: Pz.Kpfw. VI Tiger Early AVF CLUB 1:48

Postprzez tommyk » środa, 4 kwietnia 2012, 09:49

tommyk napisał(a): Wiem co jest nie tak z reflektorami tj. powinien być jeden po środku i na podstawie pancerza (przynajmniej tak mi się wydaje) ale ustaliłem to już zbyt późno (wiedziałem, że ktoś to wykryje :mrgreen: ). Nie wiem co nie tak z przednimi błotnikami :?:

Zanim powiesz lub napiszesz coś głupiego - sprawdź :) (to uwaga oczywiście pod moim adresem :mrgreen: Znalazłem zdjęcia - wszystko wiem. Dzięki za merytoryczne uwagi.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości