Humme Memugan, czyli izraelski opancerzony Humvee, Acad.1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Humme Memugan, czyli izraelski opancerzony Humvee, Acad.1:35

Postprzez kubisz » poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 08:08

Model zbudowany z zestawu Academy nr 13405 – M998 I.E.D. Gun Truck przy użyciu żywicznej konwersji Legend Productions nr LF1159 - IDF Uparmored Humvee Conversion set. Jest to moja pierwsza w życiu konwersja żywiczna. Sklejało się bardzo dobrze, spasowanie części całkem niezłe. Legend proponuje użyć jako bazę model Academy (to, że obie frmy są koreańskie, to raczej przypadek) i chyba dobrze robi, bo z plastiku używamy właściwie tylko podwozia, dolnej części nadwozia i maski silnika. Od siebie dodałem trochę drobiazgów i poprawiłem dwa faule zestawu Legenda. Po pierwsze - wymieniłem koła na takie z nowym typem opony, wszystkie izraelskie Hummery jeżdżą na takich kołach. Po drugie - taka wersja (najnowszy z trzech typów opancerzonego samochodu patrolowego na podwoziu Hummera używanych w IDF) jest budowana na Hummerze w wersji M1113 ECV, który charakteryzuje się powiększoną osłoną chłodnicy, i taką też dorobiłem.
Model pomalowany pędzlem farbą Model Mastera nr 2138 (Israeli Armor Sand Grey). Słyszałem opinię, że kolor powinien być ciemniejszy i prawie zielony (nie jestem ekspertem od pojazdów IDF, ale na taki ciemniejszy kolor Izraelczycy chyba teraz malują swoje pojazdy). Po obejrzeniu zdjęć znalezionych w sieci stwierdziłem, że MM 2138 będzie jednak dobry.
Do poprawy jest kilka drobiazgów, chociażby wycieraczki.

Dość lania wody, zapraszam do oglądania. Wybaczcie trochę zbyt ciemne zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 8 maja 2008, 09:38 przez kubisz, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Hamer Memugan, czyli izraelski opancerzony Humvee - 1:35

Postprzez Maciek » poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 10:08

Widzę że Hummery zrobiły się popularne. ;o)
Fajnie wyszedł. 8-) Tylko jakoś nie przekonują mnie te białe antenki i reflektory na dachu. Nie dałoby się zrobić jakiś sensowniejszych kloszy? I czemu taki pozamykany :?: Dodaj też jakąś fotkę podwozia.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 11:17 przez Maciek, łącznie edytowano 1 raz
Maciek
 

Re: Hamer Memugan, czyli izraelski opancerzony Humvee - 1:35

Postprzez Krzysztofoslaw » środa, 9 kwietnia 2008, 14:47

Heh.... bardzo mi sie podobają koszerne sprzety;) Flaga Izraela zasługuje na uznanie. Model ciekay, wykonanie poprawne.
Mam takie pytanie - czy drzwi są dobrze spasowane?
Krzysztofoslaw
 

Re: Hamer Memugan, czyli izraelski opancerzony Humvee - 1:35

Postprzez Erlend Janson » środa, 9 kwietnia 2008, 19:44

Kuba gratulacje fajnego modelu. Przywieź go jak możesz do salonu zebym mógł; go na wzrokowej poogladać:)
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Hamer Memugan, czyli izraelski opancerzony Humvee - 1:35

Postprzez kubisz » czwartek, 10 kwietnia 2008, 14:32

Maciek napisał(a):Widzę że Hummery zrobiły się popularne. ;o)
Fajnie wyszedł. 8-) Tylko jakoś nie przekonują mnie te białe antenki i reflektory na dachu. Nie dałoby się zrobić jakiś sensowniejszych kloszy? I czemu taki pozamykany :?: Dodaj też jakąś fotkę podwozia.


Maciek, nie przesadzaj z tą popularnością. Hummery kleisz Ty i ja, i czasem Erni wróci do starej swej miłości ;o) Antenki pobrudziłem, z reflektorami póki co nic nie robiłem, są przyklejone zestawowe ze "szkłami" pomalowanymi na srebrno z warstwą lakieru błyszczącego. Opcję wydrążenia odłożyłem na bliżej nieokreślone "później". Pozamykany - bo taka była od początku koncepcja, podoba mi się taki po prostu. A podwozie - zajrzyj pod spód któregoś ze swoich Hummerów - wygląda dokładnie tak samo ;o) Może tylko wydech jest bardziej rdzawy.

Krzysztofoslaw napisał(a):Heh.... bardzo mi sie podobają koszerne sprzety;) Flaga Izraela zasługuje na uznanie. Model ciekay, wykonanie poprawne.
Mam takie pytanie - czy drzwi są dobrze spasowane?


Drzwi trzeba było lekko podpiłować po bokach, żeby weszły między elementy pancerza z boku, ale tylko lekko i tylko drzwi przednie. Chyba że pytasz o jakiegoś mojego faula, ale raczej wszystko jest ok :)

Erlend Janson napisał(a):Kuba gratulacje fajnego modelu. Przywieź go jak możesz do salonu zebym mógł; go na wzrokowej poogladać:)


Nie obiecuję, ale kiedyś postaram wrzucić Ci go na wzrokową ;o)

Wszystkim kolegom dziękuję za dobre słowo.
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: Hamer Memugan, czyli izraelski opancerzony Humvee - 1:35

Postprzez Krzysztofoslaw » czwartek, 10 kwietnia 2008, 16:03

Możliwe, że to tylko złudzenie zatem :)
Miałem na myśli tą czarną obramówkę wokół drzwi, wydawał mi się nierówna.
Krzysztofoslaw
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości