Marder III G, 1/48 Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Marder III G, 1/48 Tamiya

Postprzez Patrol » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 09:47

Ponownie witam wszystkich bardzo serdecznie ;)
Chcę przedstawić drugi już model który zrobiłem w skali 1:48 :D Pojazd wykonałem w malowaniu 7ej dywizji pancernej, 42go batalionu niszczycieli czołgów :) z numerem seryjnym 1514. Sam model sklejało się bardzo dobrze i szybko, części były świetnie dopasowane a formy praktycznie bez nadlewek i przesunięć :)
Moją bolączką są nadal zdjęcia, idąc za radą kolegów forumowiczów starałem się robić zdjęcia ze światłem dziennym i to dość intensywnym (dziś rano na śląsku pięknie słońce świeci :D) Jeszcze nie wychodzi tak jak bym chciał ale nie są już tak ciemne, w tej materii cały czas się uczę. Co do malowania, również idąc za radą Kolegów Forumowiczów postanowiłem mniej obijać, mniej i nie tak grubo jak wcześniej, uważam, że efekty są już bardziej zadowalające, no a co do reszty to czekam na wasze opinie i komentarze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Patrol
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 30 marca 2012, 08:26
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez mayu » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 10:30

Model bardzo fajnie pomalowany... zużyty... ale bez przesady.
Na takim poziomie modelu, już nie wypada zostawiać śladów po wypychaczach(wewnętrzna strona osłon działa)
Avatar użytkownika
mayu
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 9 listopada 2011, 23:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez Georg01 » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 10:34

Po prostu świetny ! Brawo !
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 10:37

mayu napisał(a):Model bardzo fajnie pomalowany... zużyty... ale bez przesady.
Na takim poziomie modelu, już nie wypada zostawiać śladów po wypychaczach(wewnętrzna strona osłon działa)


nic dodać nic ująć ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez spiton » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 10:55

Pomaluj na srebrno ta cześć , po której cofa się zamek. Poza tym bardzo fajny.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez Patrol » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 11:33

mayu napisał(a):Model bardzo fajnie pomalowany... zużyty... ale bez przesady.
Na takim poziomie modelu, już nie wypada zostawiać śladów po wypychaczach(wewnętrzna strona osłon działa)


łooo matko , faktycznie ! zauważyłem to dopiero jak napisałeś :P oj przy następnym będę się mocniej przyglądał, dziękuję mimo to za miło słowo :) bo zgaduje, że "na takim poziomie" oznacza, że podoba się ;)

spiton napisał(a):Pomaluj na srebrno ta cześć , po której cofa się zamek. Poza tym bardzo fajny.


Pomalowałem ale zdjęcie i lakier matowy trochę to...zgubiły, ale faktycznie można ten element jeszcze jedną warstwą srebrnego wzmocnić :)

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze :)
Avatar użytkownika
Patrol
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 30 marca 2012, 08:26
Lokalizacja: Gliwice

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez ups » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 20:24

Ładny model , dobrze pomalowany, te ślady po wypychaczach faktycznie obiciach lekki.
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez Patrol » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 20:38

ups napisał(a):Ładny model , dobrze pomalowany, te ślady po wypychaczach faktycznie obiciach lekki.



Doskonale to wiem :P proszę, przemilczmy już ten temat, to chyba będzie jeden z błędów którego już nigdy nie popełnię :P
Avatar użytkownika
Patrol
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 30 marca 2012, 08:26
Lokalizacja: Gliwice

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 20:44

Witaj. Co przegapiłeś już wiesz, a poza tym model bardzo mi sie podoba. No i jest w mojej skali :) - gratulacje. a te ślady po wypychaczach popraw - szpachla w płynie (np Gunze) delikatnie naniesiona pędzelkiem powinna załatwić sprawę. Bo model zbyt dobry by to tak zostawić. Pozdrawiam. Robert Bednarczyk.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez Patrol » wtorek, 10 kwietnia 2012, 19:00

robert.bednarczyk napisał(a):Witaj. Co przegapiłeś już wiesz, a poza tym model bardzo mi sie podoba. No i jest w mojej skali :) - gratulacje. a te ślady po wypychaczach popraw - szpachla w płynie (np Gunze) delikatnie naniesiona pędzelkiem powinna załatwić sprawę. Bo model zbyt dobry by to tak zostawić. Pozdrawiam. Robert Bednarczyk.



Możliwe, że jak nabiorę troche więcej wprawy oraz jak przyjdzie na to czas to postanowie to poprawić, teraz póki co niech na półce nabierze mocy urzędowej :D W Planach aktualnie mam Stug'a III (narzeczona powiedziała, żebym go zrobił bo jej się podoba :P a kobietom się nie odmawia) a następnie zabiorę się pewnie za mój nieco ambitniejszy projekt niż model z pudełka, czyli Opel Blitz z flakiem na pace z Afirca Corps :) rzecz jasna wszystko w 1:48 ponieważ tak jak i Ty tak i ja się świetnie odnalazłem w tej skali (wiem bo zrobiłem w 1:72 chyba z 6 modeli i każdy to praktycznie niewypał totalny, a tutaj już czuje, że panuje nad materią w jakimś stopniu) Dla tego Marder może jeszcze kiedyś dostanie szansę na...drugą młodość :D Teraz póki co idąc za ciosem, bogatszy w nowe błędy oraz ich skorygowanie przez was będę pracował nad nowymi modelami :D do tego komentarze same w sobie są bardzo inspirujące do dalszych działań, dla mnie jest to ogromny motor do dalszego działania :)

jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze i pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Patrol
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 30 marca 2012, 08:26
Lokalizacja: Gliwice

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 10 kwietnia 2012, 20:42

Skoro 1/48 tak Cię wciągnęło to jeszcze podpowiem, że zdecydowanie warto wzbogacać modele figurkami, którch w tej skali coraz więcej choć od nadmiaru głowa też nie boli. Ja w zasadzie każdy model w 1/48 - samoloty, pojazdy, dioramy wyposażam w załogę - z efektów jestem zadowolony a satysfakcja z dobrego zrobienia niewielkiej figurki naprawdę spora. Niebawem poddam surowej ocenie Kolegów dwie dioramy i Mustanga - wszystko bardzo zaawansowane choć jeszcze trzeba trochę popracować. Niecierpliwie czekam na Twojego Opla - pomyśł o załodze - byłoby genialnie (nie polecam figurek Tamiy - wg mnie na ogół są za małe a jakośc odlewu pozostawia wiele do zyczenia). Pozdrawiam. Robert Bednarczyk - Lublin.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez Patrol » środa, 11 kwietnia 2012, 19:54

No i Opel najprawdopodobniej będzie szybciej niż Stug, co do figurek, myślałem nad tym ale może nie ciągnie mnie do tego ponieważ widziałem raptem kilka modeli w których figurka nie psuła efektu realistyczności....wiem też, że u mnie by ona totalnie wszystko zniszczyła :P ale będę jeszcze pewnie ten temat poruszał, dłuuuga droga przede mną :D

co do figurek to dodam tak na szybko zrobione zdjęcie figurki którą kiedyś pomalowałem
Obrazek

Jeśli tak pomalowane figurki będą się komuś podobać to mogę spróbować zrobić pojazd z figurkami :D

pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Patrol
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 30 marca 2012, 08:26
Lokalizacja: Gliwice

Re: Marder III 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 17 kwietnia 2012, 14:35

Ciężko ocenić - nie mój klimat. Ale tego do Opla nie pchaj bo tapicerkę rozszarpie. :mrgreen: . Moim zdaniem figurki zdecydowanie dodają realizmu tyle tylko, że trzeba im poświęcić należytą uwagę. Zapewniam Cię, że w 1/48 można je zrobić całkiem nieźle. Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości