M-54 KING COBRA 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez kapral » wtorek, 10 kwietnia 2012, 21:33

Witam kolegów.
Prezentuję świeżutki model gun tracka M-54 KING COBRA, czyli przeróbka M-35A2 AFV oraz M-113 ACAV Tamiya.
Niewiele takich modeli znalazłem w necie. Kiedyś takiego popełnił KFS. Ja starałem się zrobić swojego jeszcze bardziej zbliżonym do oryginału. Jak wyszło? Zobaczcie sami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako dodatek ożywiający model takie trio:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego oglądania ;o) .
kapral
 

Reklama

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez eljazz » wtorek, 10 kwietnia 2012, 21:52

Dla mnie bajera szczere gratulacje .
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 11:29

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez KFS-miniatures » środa, 11 kwietnia 2012, 12:41

kapral napisał(a):Ja starałem się zrobić swojego jeszcze bardziej zbliżonym do oryginału.


w którym miejscu?



tak na marginesie, przy cobrze trzeba uważać, bo musiała być dośc długo w służbie; była conajmniej trzy razy przemalowywana i delikatnie modyfikowana. z pozostałymi guntruckami tej konstrukcji aż takich jaj nie ma
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 00:12

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez kapral » środa, 11 kwietnia 2012, 19:57

Witaj Kamilu.
Mnie na zdjęciach udało sie rozróżnić dwa pojazdy z nazwą "KING COBRA" (co nie znaczy, że nie było ich więcej) . Na zdjęciach oznaczane jako KC I lub KC II. Nie wiem czy chodzi tylko o przemalowywanie, czy czasem to nie były różne pojazdy. Oprócz różnicy w wyglądzie węży i pisowni słowa COBRA różniły się również numerami rejestracyjnymi. Mogło być więc tak, że na miejsce zniszczonej "I" powstała "II"
Pytasz w którym miejscu moja Cobra jest bardziej zbliżona do oryginału niż Twoja?
Otóż :
Kolor: uważam, że zastosowany przeze mnie jest bardziej zbliżony do oryginału niż Twój. Na żadnym zdjęciu nie spotkałem tak jasnej Cobry. Na wszystkich jest w b. ciemnym zielonym.

Obrazek


Przedni zderzak: umieściłeś gwiazdę po nie właściwej stronie, ponadto brak numeru na prawej stronie zderzaka (patrząc od przodu).

Obrazek


Prawe lusterko: na wszystkich zdjęciach Cobra ma po prawej i po lewej stronie duże (długie) lusterka na dużych wysięgnikach. Ty dałeś po prawej lusterko z M35 ( tak myślę).

Obrazek

Błotniki tylne. W oryginale są wszystkie jednakowej długości, Ty zastosowałeś chyba oryginalne z M35. Dwa dłuższe i dwa krótsze.
Jest jeszcze sprawa burt bocznych. Na dostępnych zdjęciach jak np. na widocznym tu KING KONGU burta składa się z czterech i pół pól. Myślę, że burta Cobry również składała się z takiej samej ilości, a nie pięciu pełnych.
Na zdj. powyżej można zobaczyć burtę COBRY, a tu King Kong:

Obrazek


Tylne burt były podwieszane na łańcuchach, nie wiem jak się Twoja trzyma w poziomie.
Obejrzałem dokładnie Twoją pracę, porównałem ze zdjęciami i zrobiłem po swojemu ;o)
Uwzględniając przedstawione różnice myślę, że mogę powiedzieć, że moja COBRA jest bliższa oryginału.
Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez Patrol » środa, 11 kwietnia 2012, 20:00

obicia na masce są dość dziwne , na ostatnim zdjęciu figurka nie wygląda za dobrze a poza tym całość mi się bardzo podoba :D
Avatar użytkownika
Patrol
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 30 marca 2012, 08:26
Lokalizacja: Gliwice

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez spiton » środa, 11 kwietnia 2012, 20:08

Babcia :
AAAAAAAAAAAAA wnuczku znowu położyłeś samochodzik w cieście !! Jak ja teraz pierogi zrobię !!!
Sorry, za ten kiepski zarcik, ale:
Generalnie scenka jest z pomysłem. Sa fajne patenty.
Ale:
dym z papierosa jest za długi
w detalach się gubisz trochę.
Pojazd na zdjęciu ma zupełnie inna kolorystykę i połyskliwość.
Zostawiłeś okropny szew na kole !!
A ten placek, na którym stoi pojazd ... No nie wiem, może mnie gust zawodzi. Ale zupełnie mi się nie podoba.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez Sherman » środa, 11 kwietnia 2012, 21:11

Guntrucki z Namu to piękny temat, ale jakoś odczuwam bardzo duży niedosyt oglądając Twój model.
kapral napisał(a):Kolor: uważam, że zastosowany przeze mnie jest bardziej zbliżony do oryginału niż Twój. Na żadnym zdjęciu nie spotkałem tak jasnej Cobry. Na wszystkich jest w b. ciemnym zielonym.

I tak jest daleki od oryginału, w dodatku matowy, a na zdjęciach doskonale widać że KC była wypolerowana na błysk. Swoją drogą co do malowania wersji z pierwszego zdjęcia nie zdziwiłbym się gdyby sama ciężarówka była wymalowana na błyszczący czarny co zdarzało się w 8GT
Prawe lusterko: na wszystkich zdjęciach Cobra ma po prawej i po lewej stronie duże (długie) lusterka na dużych wysięgnikach.

Tyle że te Twoje wysięgniki i lusterka jakoś nie przypominają dość skomplikowanej konstrukcji którą widać na zdjęciu (chyba typową dla M35/54 z dieslem).
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez kapral » środa, 11 kwietnia 2012, 21:45

Ależ panowie, ja nigdzie nie napisałem, że to jest 100% oryginał :!: Różnic jest jeszcze tyle, że głowa boli.
Po prostu starałem się niektóre rzeczy bardziej upodobnić do oryginału. I tyle.
Sherman, ale przyznasz, że moje lusterka i tak są lepsze od tych zaprezentowanych przez Kamila ;o) .A połysk i mat moze to efekt kurzu?
Spiton, długość dymu to efekt bezwietrznej pogody ;o) (już go przyciąłem).
O szwie na oponie już było.
Pozdrawiam
kapral
 

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez KFS-miniatures » środa, 11 kwietnia 2012, 22:40

kapral napisał(a):Po prostu starałem się niektóre rzeczy bardziej upodobnić do oryginału.


niektóre bardziej, inne mniej.

kolor..niektóre cobry były malowane na ciemno zielony, ale wiekszosc była czarna. wszystkie jednak błyszczace. twoja interpretacja ani na milimetr nie zbliza sie bardziej do oryginału od mojej.

co do lusterka masz racje (w drygim egzemplazu nawet poprawiłem ten element, bo mnie męczył)
chlapacze- takze racja. co wiecej, gdy ich brakowało, to w tylnych błotnikach, nie w przednich.
gwiazda na zderzaku- takze punkt dla ciebie. w sumie ciekaw jestem skad tak konsekwentne u mniue umieszczanie jej w tym miejscu.
ilosc wzmocnien burty- i tu masz racje. zaufałem planom, zamiast zdjęciom się przyjżeć. ale to były czasym gdy chciałem byc modelarzem, i wydawało mi sie, ze plany to jest coś wartościowego

przy czym wiesz, sęk w tym, ze o ile poprawiłes 'moje' bledy, to nawaliłęs intensywnie swoich..
- gwiazdy na drzwiac- konsekwentnie we wszystkich wersjach były stylizowane, zniekształcone
- przednie koła- były rózne, ale w zadnym nie takie jak w twoim modelu
- rura wydechowa- w twojej wersji oznaczen powinna byc dwukrotnie dłuższa. a na osłonie powinie byc wymalowany romboidalny wzór
- filtr powietrza- nie znam zdjecia z taka konfoguracją
- śruby rzymskie mocujące kadłub transportera mają tyle wspólnego z oryginałem, co wspomniany juz przez inych dym papierosowy. taka wariacja na temat
- szyby pancerne były mocowane w ramie z kątownika a nie na taśmę klejącą

tak w skrócie- nie porównuj. albo wybieraj inne punkty odniesienia. bo twoje stwierdzenie z puerwszego postu brzmi, jak byś powiedział, ze łoś z mielca jest lepszy od hurricana z puszczykowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 00:12

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez mamt1971 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 09:45

chyle czoło model bardzo fajny piękne wykonanie
mamt1971
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2012, 13:20

Re: M-54 KING COBRA 1:35

Postprzez kapral » czwartek, 12 kwietnia 2012, 19:57

KFS-miniatures napisał(a):
kapral napisał(a):Po prostu starałem się niektóre rzeczy bardziej upodobnić do oryginału.


niektóre bardziej, inne mniej.

Ależ oczywiście, że tak. Jeszcze raz tłumaczę. Nigdzie nie napisałem, że to jest 100% oryginał.
Dziękuję, że przyznałeś mi rację w sprawie błotników, lusterek, gwiazdy i burt.
Twierdzisz, że "intensywnie nawaliłem swoich błędów".
Tu bym się nie zgodził. Ujął bym to, ze raczej powieliłem Twoje błędy.
Intensywnie wpatrywałem się w gwiazdy na drzwiach Twojego modelu i nijak nie mogę się dopatrzeć jakiejkolwiek stylizacji :(
Nie bardzo rozumiem czym się różnią moje koła od Twoich?
Śruby rzymskie. Fakt, z amerykańskimi nie miałem do czynienia. Zrobiłem coś na wzór takich z jakimi kiedyś pracowałem.
Na Twoich się nie wzorowałem, bo porażała mnie ich masywność. A na tym zdjęciu są raczej delikatniejsze:

Obrazek

Komin zaraz po zdjęciach został zdemontowany i jest przerabiany na właściwą długość.
Natomiast co do mocowania szyb, to faktycznie może poszedłem trochę na łatwiznę.
Podsumowując aż tak dużo moich dodatkowych błędów znowu nie ma.
Jeżeli byś przeczytał ze zrozumieniem mój pierwszy post, na pewno nie znalazło się w nim ani słowo o porównywaniu. Po prostu nie miałem takich intencji.
To Ty w swoim poście spytałeś "w którym miejscu". Ja udzieliłem tylko odpowiedzi na Twoje pytanie. W kilku punktach przyznałeś mi przecież rację.
Nawet na myśl mi nie przyszło porównywać się z pracą mistrza. Gdzież bym śmiał.
Ja szeregowy (pomimo, że kapral rez.) sklejacz.
kapral
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości