Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » środa, 11 kwietnia 2012, 11:09

Witam,

Nareszcie udało mi się coś skończyć...
Pustynny Crusader Mk.II z brytyjskiej 1 D.Panc., El Hamma, marzec '43 w malowaniu BS.61 Light Stone z plamami Blue Black.
W stosunku do ostatniej wersji malowania, pokazywanej w warsztacie, doszły białe elementy schematu na dolnych skosach wieży, spodzie lufy oraz przedniej dolnej płycie kadłuba. Uzupełniłem również czarne plamy na górze kadłuba.
Model w zasadzie prosto z pudełka z drobnymi detalami dorobionymi we własnym zakresie plus lufa Besy z RB Model. Malowanie farbami Tamiya wg receptur M. Starmera. Bambetle z Magic Sculp'a, weathering farbami Vallejo i Humbrolami.

Zdjęcia "gołego" modelu załączone w wątku warsztatowym:
viewtopic.php?f=16&t=19121

Zdjęcie oryginału:

Obrazek

oraz moja interpretacja:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Próbowałem odtworzyć pustynne zapylenie całego pojazdu, ale widzę że na zdjęciach to trochę "uciekło" - niestety piaskowy na żółtym słabo widać :-). Teraz też zauważyłem, że wyszły czyste wewnętrzne strony kół nośnych /do podmalowania/, ale mam nadzieję że pomimo tego model się spodoba.

Pozdrawiam
Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez eljazz » czwartek, 12 kwietnia 2012, 14:33

Chociaż to nie moja skala muszę przyznać że Twój "Krzyżowiec" bardzo mi się podoba. pozdro eljazz.
Avatar użytkownika
eljazz
 
Posty: 145
Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 10:29

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez subgrafik » czwartek, 12 kwietnia 2012, 15:52

bardzo lubie i cenie Twoje modele
ale ten jakos mnie nie chyta za serce malarsko...
mogles troche bardzej przynajerzyc modeulowaniem albo czyms
w ten deesen...

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez Modelarz » czwartek, 12 kwietnia 2012, 16:33

Mogłeś pomalować każdy koc innym odcieniem i jakieś drobne rdzawe akcenty też by się przydały. Ja bym jeszcze bardziej przykurzył koła i burty żeby je kolorystycznie oddzielić od reszty. Tak na siłę wymyślam, bo czołg jest po prostu poprawny... ale przy tym mało widowiskowy.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez Sherman » czwartek, 12 kwietnia 2012, 18:57

Modelarz napisał(a):jakieś drobne rdzawe akcenty też by się przydały.

Bo czołgi na pustyni błyskawicznie rdzewieją... Zwłaszcza te nie spalone :lol:

Podoba mi się podkreślenie nitów, o czym pisałem Ci już w warsztacie. Natomiast samo zakurzenie nico mniej. Blue Black jest zgaszony, ale nie spłowiały i to jakoś mi nie odpowiada.

Wierność oryginałowi i brak obić rdzewień i innych modnych chwytów baaaardzo mi się podoba. :>
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » poniedziałek, 28 maja 2012, 14:02

Dzięki za opinie!
Poprawiłem go delikatnie w stosunku do tego co na zdjęciach, ale w większe zakurzenia się już nie bawiłem. Spróbuję przy następnym pustynnym pojeździe, tym bardziej że kolejny, będzie w jednolitym piaskowym malowaniu, więc trzeba będzie go przykurzyć bardziej, żeby pył wyraźnie się odcinał. Co do Blue Black przyjąłem, może mylnie, że pojazdy ze zdjęcia oryginału są nowe, więc i ten kolor nie zdążył wypłowieć - teraz na ukończonym modelu byłoby trudno to poprawić...i tak trzesącymi się rękami malowałem brakujące czarne plamy i białe powierzchnie skosów wieży :-) Jednolite kocyki zróżnicowałem ciemniejszymi filtrami - przy okazji fotografowania innego modelu wrzucę zdjęcia z tymi zmianami.

W międzyczasie bawię się z Rotatrailerem i ukończyłem brązowego Crusadera Mk. III:

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez subgrafik » poniedziałek, 28 maja 2012, 14:17

Rotatrailer wyglada super - jak te dziwne oponki wykonales lub czego uzyles?

Co do Crudsadera to jabym go tu i tam jeszcze zpinwaszowal mocno.

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez spiton » poniedziałek, 28 maja 2012, 14:49

Pokaz dwa obok siebie. Zawsze lubiłem ten czołg za jego odważną, i dosyć futurystyczna wieże.
Nie mówiąc o tym , ze nasz pancerny as -Tymieniecki, zaczynał swoją karierę na Krzyżowcu właśnie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Crusader Mk.II - Tamiya 1/48

Postprzez Domi » poniedziałek, 28 maja 2012, 16:24

subgrafik :arrow: te już zostawię, bo znając moje szczęście coś spierniczę na sam koniec :-) Odważniej poeksperymentuję na kolejnych modelach. Co do Rotatrailera, to koła były toczone /trzy główne części: obie "miski" + dysk z bandażem/ a później oblepione tymi wszystkimi dodatkowymi "pikusiami"...na zdjęciu widać już docelowe odlewy.
spiton :arrow: teraz nie mam tych modeli ze sobą, ale niedługo postaram się takie zdjęcie zrobić - być może już z kolejnym Krzyżowcem z zaplanowanej serii. Crusader jest tak ładnym pojazdem, że zaplanowałem budowę jeszcze paru egz. - mam nadzieję że uda mi się zrobić każdego w innej konfiguracji i malowaniu.

pozdrawiam

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości