F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez LukaszS » niedziela, 29 kwietnia 2012, 08:10

Hej!

No i skonczylem. Jak na razie to jedyny ukonczony kociak w tym projekcie grupowym, moze dlatego ze nie porywalem sie na dodatki. Malowanie gornych powierzchni wydaje sie ze za malo pokryte kolorem glownym. Pierwsza proba takiego preshadingu w moim wykonaniu. Dol wyszedl lepiej. Czerwony nie byl trafiony, zolty i niebieski tak - przy tym kolorze kammo - oczywiscie moim zdaniem ;-)
Malowany Gunze C i H oraz pseudoIwata. Wash robiony akwarelami w tubkach rozcienczanymi plynem do naczyn i woda. Plyn do kalek od pana gunze - sprawdzil sie znakomicie z kalkami HB.
Musze przebolec zle nalozone kalki z nazwiskami zalogi. Chyba ze wpadnie w rece drugi zestaw to oczywiscie poprawie bo razi to w oczy.
Zachecam do komentowania i konstruktywnej krytyki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez Rafał Szul » niedziela, 29 kwietnia 2012, 09:42

Gratuluje ukończenia Kociaka!

Mam dwa pytania:

1. Czy goleń przedniego podwozia nie jest wklejona krzywo? Na zdjęciach "od dziobu" wydaje się, że jedno z kół przednich ledwo ledwo dotyka podłoża i jest "krzywe".

2. Ubabrany spód na lewej części mnie nie przekonuje. Jakby pędzelkiem we wszystkie strony pomazano a nie jakby coś wyciekło. Masz zdjęcia "dowodowe", że tak mogło to wyglądać?

O zbyt mocnym rozchyleniu stateczników już wiesz.

Reszta na pierwszy rzut oka fajna. Może dorzucę coś po n-tym obejrzeniu.

Rafał.
Rafał Szul
 
Posty: 25
Dołączył(a): środa, 3 sierpnia 2011, 11:39
Lokalizacja: Kraków

Re: F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez spiton » niedziela, 29 kwietnia 2012, 10:17

Generalnie efekt bardzo dobry.

Preszejdijg wyszedł Ci bardzo dobrze. Przy czym nie wiem , czy o taki efekt Ci chodziło. Zniszczona powierzchnia F-14 wygląda trochę inaczej i chyba łatwiej efekt bliższy oryginałowi uzyskać innymi metodami. Szkoda, ze nie poprawiłeś tych krawędzi natarcia. Bo zrobił byś to szybko, a dodało by to modelowi dużo. Trochę taśmy maskującej , pędzelek i srebrna farbka ,-)).
A zacieki na spodzie rób zdecydowanie olejami.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez Jaho63 » niedziela, 29 kwietnia 2012, 10:31

Mnie podoba. Nie znam się zbytnio (w sumie ostatnio dopiero troszkę przeglądam publikacji o Tomcatach), ale faktycznie te wycieki na spodzie jakoś dziwnie. Nie żeby za mocne, ale zbyt "przeskalowane" pociągnięcia. Tak mi się wydaje.
Ogólnie jest OK, a szczególnie, że nastąpiła udana reanimacja projektu (piszę to z wyrachowania, bo mam zamiar podpatrywać towarzyszy do swojego projekciku).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez karambolis8 » niedziela, 29 kwietnia 2012, 10:40

Obserwowałem warsztat i bardzo mi się podobał twój preshading. Może w efekcie końcowym wyszło trochę zbyt kontrastowo, ale jak piszesz, może za słabo pokryłeś. Myślę, że gdybyś model teraz zamaskował solą i trysnął jeszcze jedną warstwę bazowego to byłoby na prawdę świetnie. Niemniej końcowy efekt jak najbardziej na plus 8-) Na spodzie najbardziej rzucają się w oczy te wycieki i mi też niezbyt się przypadły do gustu. Ale modelik super :D Mi się dobrego Tomcata nigdy nie udało zrobić :oops:
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez Marcin Witkowski » poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 06:23

W przeciwieństwie do przedmówców, którzy niekoniecznie "siedzą w temacie" będę okrutny w komentarzu, ale być może to Ci pomoże na przyszłość i zachęci do powrotu do tematu.

To jeden z gorszych modeli F-14 jakie widziałem. Niestety.

To cudowanie z kolorami przed nałożeniem kamuflażu, tak jak pisałem w warsztacie, nie ma najmniejszego uzasadnienia. Nie wiem co tak na prawdę chciałeś osiągnąć w ten sposób? Różnica pomiędzy kolorem dziobu, a reszty górnej części kadłuba nie była w rzeczywistości tak duża. Nie poprawiłeś slotów, stateczniki zostały zbyt rozgięte na boki. Dysze silników F110 mają błędny kolor. To nie są błędy wynikające z wad zestawu. Zacieki to już podpadają pod Science Ficion i więcej w nich fiction niż science.

Zastosowanie wstępnego cieniowania linii podziału na F-14, i z resztą innych samolotach pokładowych US NAVY, mija się z celem. Podobnie jak późniejsze zalewanie czymkolwiek ciemnym. Warunki eksploatacji, o czym kilka razy pewnie i na tym forum pisałem, wymuszają ciągłą wręcz konserwacje. Więc linie podziału są często uszczelniane (otwierane panele), a wkręty i nity są nieustannie pokrywane świeżą farbą w wielu miejscach. Modeli tego typu samolotów nie powinno się więc robić według utartych schematów. Oczywiście pod warunkiem, że model ma odwzorowywać rzeczywistość, a nie być, jak pisałem w warsztacie, "wariacją na temat..."

By nie wskazywać zbyt odległych miejsc, gdzie można zobaczyć dobrze pomalowany model F-14 proponuję poszukać wątku z budową tankowania w skali 1:48 Maćka Grucy. Tamten Tomcat może służyć za wzór w wielu kwestiach.

Na przyszłość proponuję jednak pooglądać nieco zdjęć samolotu, którego model próbujesz zrobić.

Przepraszam za nieco zbyt mentorski ton, ale F-14 to mój konik. Nie bierz tego do siebie, a wykorzystaj przy kolejnym F-14. Z chęcią, merytorycznie pomogę.
Avatar użytkownika
Marcin Witkowski
 
Posty: 274
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 09:13
Lokalizacja: Niekarmia

Re: F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez LukaszS » poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 07:57

Czesc,

Widze ze opinie sa podzielone.

Rafal, masz oko z ta golenia. Dzieki, do poprawki!

Spiton, dzieki za dobre slowo. Szczerze mowiac sam nie wiem o jaki efekt preshadingu mi chodzilo, chcialem sprobowac. Czegos nowego sie nauczylem. Moze i inni wyciagna z tego wnioski dla siebie i swoich modeli

Jaho, z wyciekow tez nie jestem do konca zadowolony.

Karambolis, pomysl z sola super! Moze przy kolejnym modelu. Tutaj juz kammo nie bede ruszal po nalozeniu kalek

Marcin, dziekuje za obszerny komentarz. Widze ze znasz sie jak malo kto na tomcat'ach. Ten model nie mial byc 100% odzwierciedleniem oryginalu a raczej eksprymentem preshadingu. Szczerze mowiac nie podobaja mi sie jednolite szarawe kociaki. Masz racje, jest pare bledow w pracy ktora wykonalem ale nie bede juz tego poprawial. Jak przyjdzie mi znow ochota na kociaka ktory bedzie mial byc bardziej science niz fiction na pewno zwroce sie do Ciebie o pomoc.
Ja mam po prostu frajde z malowania i eksperymentowania.
Nic nie biore do siebie i dziekuje za poswiecony czas :)
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: F-14B AA-100 VF-103 | 1/72 HobbyBoss | GALERIA

Postprzez alphard » wtorek, 1 maja 2012, 16:54

Zgadzam się całkowicie z Marcinem ... no może poza zdaniem, że to jeden z najgorszych modeli - bo widziałem gorsze :D

Szło ci całkiem nieźle w warsztacie do czasu... kiedy wg. mnie zacząłeś się śpieszyć... mogłeś uniknąć wielu błędów poprawiając to i owo... trudno, że tak się nie stało.

Mam wielką nadzieję, że jak już na nowo przypomnisz sobie wszystkie tajniki modelarstwa powrócisz do tematu Tomcata.
Obrazek
Avatar użytkownika
alphard
 
Posty: 352
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2011, 13:16
Lokalizacja: Podlaskie


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości