Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez Hajnel » wtorek, 1 maja 2012, 21:29

Witam

Przedstawiam model czołgu Sherman,,Firefly’’MkVC(M4A4) z 24 Pułku Ułanów 1 Dywizji Pancernej,Normandia sierpień 1944 roku.
Zestaw Dragona malowany farbami LIFECOLOR ,pastele Mig-a,olejna z tubki,itd.,itp.Gwiazdy szablon projekt i wykonanie moje,bambetle Italka i własny wyrób,DKW-ka Tamiya
Na początku przepraszam wszystkich miłośników Shermanów :oops: za ten shermanopodobny wyrób wiem że zestaw nie jest ideałem a jeszcze moja praca przy nim nie jest zbyt fachowa no i moja inwencja własna może poszła za dalako.To właściwie moje drugie pudło pancerne od 2007r i traktuję je jako naukę przed poważniejszym projektem Tasca nr 35016 Sherman M4A4 + Crab z Legend nr 1139 i tu bardzo proszę o jakieś kwity dotyczące tego typu maszyny czyli konkretne malowania rys. techniczne itp.
Prosiłbym by krytyka nie była za ostra a bardziej oczekuje porad na przyszłość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez Marek Barański » wtorek, 1 maja 2012, 21:53

Bardzo przyjemny model Heniu, może pokusiłbyś się o jakąś niewielką podstaweczkę ? Droga i jakiś murek bądź krzaczek, pełno tego we Francji.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez Vis13 » środa, 2 maja 2012, 00:21

Duże ŁAŁ...
Jak sam pisałeś masz śwaidomośc słabości zestawu, wiec nie ma się nad czym w tym względzie rozwodzic.
Malarsko jest przedni, świetne kolory, fajnie "zagospodarowany".
Kiedyś próbowałem dojśc u biegłych w shermanoligii czy nasze Firefly były malowane w ten typ kamuflażu (jak mniemam inspiracją była kolorowanka z Militaria) niestety nie było jednoznacznej odpowiedzi.
Jedyna rzecz która psuje mi odbiór to te srebrne światła przednie (tylne lewe na czerwono, prawe na czarno)
Model tak mi się podoba, że niebezpiecznie zacząłem przeglądac swoje pudła z ronsonami... a plany mam inne :)
Henryk, bardzo dobra robota!
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez ROMAN » środa, 2 maja 2012, 09:33

Od strony malarskiej to porady można sobie darować bo zobrazowałeś malarsko bardzo dobrze. Od strony merytorycznej to pewnie i doktorat by można zrobić. Mnie się podoba od strony wykończenia i tematycznie, no i fajny "fant" ma na kipie ;o)


Świetny. Pozdrawiam i gratuluje.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez matejson » środa, 2 maja 2012, 10:54

Fajny, na prawdę mi się podoba. Najfajniejszy smaczek kolorystyczny to ten motor z tyłu.

Pozdrawiam,
M.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez spiton » środa, 2 maja 2012, 11:47

Zabiłeś mnie tym modelem. Czadersko pomalowany. Dużo różnych efekcików. Bardzo realistyczny. Gratulacje i szacunek !!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez imek46 » środa, 2 maja 2012, 17:52

Heniu przede wszystkim to wywalił bym ten motor z tyłu, bo pasuje on tam jak zającowi dzwonek na polowaniu. Wrzucił bym go na górę. A jeśli w tym miejscu to trzeba go bardziej okopcić bo wisi dokładnie na wydechu. Jeśli chodzi o kamo, ja nie spotkałem się z tym aby Shermany z 24 Pułku Ułanów były malowane w kamo. Większość z nich to był jednolity Oliv Drab. Cała reszta super. Także Heniu klej ty swoje samoloty bo mi kolejny rywal rośnie w pancerce :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez martinello » środa, 2 maja 2012, 20:13

No ładnie, ładnie. Jako że masz w planach model tasca - to obiecaj, że nigdy już nie weźmiesz dragona na warsztat :)

Co do kwitów na Crab'a - jakieś zdjęcia na pewno się znajdą.
________________
Pozdrawiam Marcin

> No i chyba nie jestem modelarzem...
Jeśli musisz mnie klasyfikować - traktuj mnie jako wypraskowicza <
Avatar użytkownika
martinello
 
Posty: 435
Dołączył(a): niedziela, 25 stycznia 2009, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez ups » środa, 2 maja 2012, 20:20

Bardzo ładnie wykonany model, podoba mi się kamo no i ładnie pomalowane fanty.
Generalnie mocne wejście.
Pozdrawiam
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez Hajnel » środa, 2 maja 2012, 20:28

Witam
Po pierwsze duże dzięki za uwagi i pozytywne oceny modelu i to jeszcze od gości co nie jednego "pancernego dekla"zrobili.Co do podstawki to uwierzcie pojęcia i ni krzty talentu nie posiadam by wydumać a co gorsze zrobić takowe dzieło,chyba zostanie taki goły bez gleby.Reflektory.......no były,zrobiłem(wytłoczyłem) klosze ale pieron strzelił wcieło wykonam nowe i pozakładam bo rzeczywiście "ciulato" wyglądają te srebrne kropki.Co do malowania to rzeczywiście Militaria 192 Polskie Shermany vol II,tu nie było żadnej filozofii,po prostu nie znam się a z jakiegoś materiału musiałem korzystać by zrobić model w polskim malowaniu bo chciałem by był "nasz". Motorek "Made in 12 PD SS HJ" na dupci to taki mój własny wkład historyczny.bo "berecik"motocyklisty po spotkaniu z naszymi został na przednim reflektorku a jego "zajumany"wehikuł powiesiłem tak a nie inaczej bo komu by się chciało dymać te kilogramy tak wysoko.A tak na poważnie to czytałem np w publikacji Kutznera,Tyma "Polska 1. Dywizja Pancerna w Normandii " że z komunikacją między jednostkami było kiepsko a taki szybki środek lokomocji rozwiązywał problem dojazdu na odprawę lub małe rozpoznanie.

Ps
Jeszcze raz proszę (na PW) znawców o jakieś kwity w temacie Sherman M4A4 Crab (zestaw LEGEND)
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 2 maja 2012, 20:43

Heniu, zgadzam się ze Zbyszkiem, że motorek w tym miejscu, to trochę niewypał...
Lepiej by było wrzucić go na płytę nadsilnikową - bo tu gdzie jest, to poza spalinami, przy ruchu w tył, może dostać się pod gąsienice...

A cały Sherman podoba mi się - i to bardzo ;o) ( niezależnie od tego czy 24 Pułk Ułanów miał kamuflowane czołgi czy nie... )
Ostatnio edytowano środa, 2 maja 2012, 21:07 przez Tomasz Mańkowski, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez martinello » środa, 2 maja 2012, 20:43

________________
Pozdrawiam Marcin

> No i chyba nie jestem modelarzem...
Jeśli musisz mnie klasyfikować - traktuj mnie jako wypraskowicza <
Avatar użytkownika
martinello
 
Posty: 435
Dołączył(a): niedziela, 25 stycznia 2009, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez imek46 » czwartek, 3 maja 2012, 09:22

Masz świetną dokumentację do Craba.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 15:16

Model rewelacja, liźniecie rykoszetu na prawej burcie wieży świetnie wygląda i pasuje, tylko jakaś dziwna ta "myszka miki" zawsze wydawało mi się iż to prawie koła naniesione na siebie Twoje są jakieś takie smukłe-płaskie chyba się "ranvers" nie obrazisz po starej znajomości :mrgreen:
Można w jakikolwiek sposób potwierdzić występowanie polskich fireflayów w kamuflażu?
Gdzieś kiedyś wyczytałem że Niemcy, alianckich, a zwłaszcza anglosaskich pancerniaków nazywali "śmieciarzami" - od ilości "syfu" pieczołowicie zbieranych gdzie popadnie.
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 11:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Polski Sherman Firefly Mk V Dragon 1/35

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » wtorek, 21 sierpnia 2012, 09:46

Motorek mógłbyś uwiązać bardziej. Na jednej linie to daleko by nie pojechał z czołgiem:-) Może spróbuj łańcuchem jakimś?
Model fajny.
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości