[KARTON] Williams BMW FW26

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kartonowego.

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 19:17

Witam ponownie, czas wskrzesić tego umarlaka :)

Minęło wiele miesięcy, konkurs się skończył i przez ten czas model coraz mniej mi się podobał, za sprawą lakieru, którego powierzchnia nie była taka jak być powinna, z powodu kiepskiego papieru. Model więc powędrował do szafy i tam już raczej zostanie, bo niedawno podjąłem decyzję, aby zacząć jego budowę jeszcze raz, od początku. Tym razem, bogatszy w doświadczenia, podszedłem do niego zupełnie inaczej.
Do druku użyłem mojego ulubionego papieru o gramaturze 200g satynowanego. Samą budowę rozpocząłem od końca, czyli najpierw skleiłem tył nadwozia z garbem, a następnie do niego dokleiłem nos. Dzięki temu mogłem trochę się pobawić i wykonać płynne przejścia połączeń nosa z tyłem (w modelu jest to zaprojektowane na zakładkę i tworzą się brzydkie schodki). Nadwozie od wewnątrz wzmocniłem ponadto podposzyciem i wkleiłem też wręgi, wykonane we własnym zakresie. Po wklejeniu kanałów wlotowych sekcji bocznych mogłem przystąpić do szpachlowania CA połączeń elementów i krawędzi oraz szlifowania. Oczywiście nie było łatwo, ze względu na skomplikowane kształty nadwozia, ale na tę chwilę wszystko prezentuje się nieźle i co ważniejsze nić nie jest zwichrowane i pokrzywione.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze zdjęcie ze starą wersją, która raczej na pewno zostanie ze zezłomowana:

Obrazek

W dalszej kolejności wkleję kokpit i dopiero potem zespół zagłówka, a na zakończenie zamknę nos od spodu.

W między czasie, powoli robię sobie kolejny kartonowy bolid, a mianowicie takiego cudaka :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez Macio4ever » niedziela, 11 grudnia 2011, 15:30

Kurcze, jak patrzę na Twoje F1-ki z kartonu to normalnie kusi mnie aby samemu taką zrobić. Williams fajnie wygląda.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez PiterATS » niedziela, 11 grudnia 2011, 17:12

Macio4ever napisał(a):Kurcze, jak patrzę na Twoje F1-ki z kartonu to normalnie kusi mnie aby samemu taką zrobić.


Kuszenia ciąg dalszy, myślę, że efekt po lakierowaniu jest niezły zwłaszcza że to karton ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez Macio4ever » niedziela, 11 grudnia 2011, 18:15

Jak dla mnie: wypas!
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez dinsdeyl » niedziela, 11 grudnia 2011, 22:40

Macio4ever napisał(a):Kurcze, jak patrzę na Twoje F1-ki z kartonu to normalnie kusi mnie aby samemu taką zrobić. Williams fajnie wygląda.


To łap za nożyczki i do roboty ;o) . Tak z ciekawości masz jakiś upatrzony typ (bo napęd zapewne jedyny słuszny ;o) )?
Wypas to dopiero będzie jak będzie nos, bo to jest najpiękniejsze w tym bolidzie :lol: .
Efekt jest świetny, z daleka pewnie wielu pomyli go z plastikowym, albo co więcej metalowym :P .
Pozdrawiam
Paweł S.
Avatar użytkownika
dinsdeyl
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 5 lipca 2011, 21:38
Lokalizacja: Opole

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez Macio4ever » niedziela, 11 grudnia 2011, 22:48

Fakt! Gdyby nie niebieski, który słabo kryje można by pomylić go z plastikiem albo żywicą.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez draz » niedziela, 11 grudnia 2011, 22:56

Kurcze, powiem szczerze, że jestem w szoku. Nie sądziłem, że z kartonu można takie cuda czarować.

Powiedz, czym malowałeś, że tak fajnie połysk wyszedł?
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez PiterATS » niedziela, 11 grudnia 2011, 23:31

Dzięki :)
Model malowany samochodowym lakierem dwuskładnikowym. Fakt, ładnie pokrył mi model kartonowy, ale jak w tej samej sesji lakierowałem tylne skrzydło do Ferrari F10, to zeżarł mi bazę i skończy się to na myciu w krecie i dorobieniu kalek :-/ Chyba facet w zaprzyjaźnionej mieszalni zmienił lakier lub utwardzacz, bo widać że któryś z tych składników jest zbyt agresywny. Ale to już omówię w swoim czasie, w mojej relacji z budowy F10 ;o) Czas zainwestować w Duponta i dorobić zniszczone kalki :mrgreen:
A co do niebieskiego koloru, to proszę pamiętać, że model jest wydrukowany na domowej plujce, która sama z siebie nigdy nie da jakości druku ofsetowego, a zdjęcia makro jeszcze to uwidoczniają. Nie mniej na żywo tego tak nie widać i kolor sprawia wrażenie bardziej jednolitego :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez Kazik » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 07:26

O kurcze jakoś nie trafiłem tutaj wcześniej.
Genialnie Ci to wychodzi.
Faktycznie na niektórych fotkach można go pomylić z plastikiem.
Szacuneczek!
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez PiterATS » wtorek, 27 grudnia 2011, 18:09

Kolejna odsłona budowy.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem kół, wraz z przeznaczonymi do nich kalkomaniami, pochodzących z modelu BMW F1.06 z Revella. Co prawda oba bolidy dzielą dwa sezony różnicy, jednak jeździły one na tych samych oponach Michelin i tym samym modelu felg OZ Racing, a ponieważ koła w wycinance są mocno przewymiarowane i mają słabe proporcje, więc użyję tych z Revella.

Obrazek

Poza tym skleiłem podłogę z nieco poprawionym dyfuzorem, skrzynię biegów, kokpit uzupełniłem o kierownicę i pasy z fototrawionymi klamrami Crazy Modeler oraz wykonałem kompletne podwozie, by móc zobaczyć jak model prezentuje się na razie z na sucho założonymi kołami. Przed montażem przedniego podwozia musiałem jeszcze wykonać deflektory. Elementy podłogi, czy zawieszenia po złożeniu pokryłem lakierem satynowym.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez WestBikers » wtorek, 27 grudnia 2011, 18:22

Ale super to wygląda - lakier jest mega :!:
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 21:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez u4an » czwartek, 9 lutego 2012, 23:35

No no! Fajnie Ci idzie. Też sobie muszę kupić pierwszy karton.
Warsztat:

R/C 1:4 Ski Doo MX Z JetLion™ Widebody

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :D
u4an
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 1 lutego 2012, 21:18

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez czak45 » piątek, 17 lutego 2012, 00:07

Ależ trzeba miec cierpliwość.
Pięknie model będzie.
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 22:40

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez PiterATS » piątek, 17 lutego 2012, 00:15

Widzę, że temat wywleczony na wierzch, więc coś napiszę. Na chwilę obecną prace przy modelu są zawieszone, z uwagi na niską temperaturę jaka panuje w miejscu gdzie maluję i mogące pojawić się problemy przy lakierowaniu. Gdy temperatura nieco podskoczy, a chyba tak się stanie, skoro ma być odwilż, zacznę dalej dłubać przy modelu. Obecnie jestem na etapie lakierowania dodatków aerodynamicznych tylnej części nadwozia. Robota stoi zaczęta w połowie i czeka, tak jak już pomalowane felgi czekają na odpowiednie kalki, które mam nadzieję niedługo dostanę ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KARTON] Williams BMW FW26

Postprzez PiterATS » sobota, 12 maja 2012, 20:44

Witam
Szybka, mała aktualizacja relacji. Doszło niewiele, bo i czasu i chęci na sklejanie czegokolwiek ostatnio, jest u mnie jak na lekarstwo. Zacząłem uzbrajać bolid w pakiet aero. Doszły więc kierownice strug powietrza na tylne koła i tylną partię nadwozia, oraz kominy wylotowe układu chłodzenia. Ponadto pomalowałem też felgi na odpowiedni kolor, charakterystyczny dla GP Hiszpanii. Felgi dostały też już lakier pod kalki z logiem producenta OZ Racing.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A ponieważ jedna jaskółka wiosny nie czyni, kolejne zdjęcia mogą być za tydzień, lub równie dobrze za miesiąc lub dwa.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karton

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości