[NOC] Ju 88 C-6, Dragon 1:48

[NOC] Ju 88 C-6, Dragon 1:48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 13 maja 2012, 19:37

Znów mnie modelarsko poniosło i nie kryję - pod wpływem zapowiedzi Marka z tego wątku postanowiłem wcielić swoje "oddawnaplany" w życie.

Generalnie do gara wlatują te dwa zestawy.
Ju 88 C-6 + silniki BMW z drugiego zestawu i wychodzi elegancki Ju 88 R!

Obrazek

Aktualnie wybieram jakieś waloryzacje, mam tego bardzo dużo do różnych maszyn i po prostu biorę co mi trzeba. Kabinę planuję budować w oparciu o jakiś zestaw CMK i kawałki Airesa, uzbrojenie to Aires.
Mam trochę luki w dokumentacji, brakuje mi przede wszystkim Ersatzteil-Liste Ju 88 A/C i czegoś co pokazuje dobrze instalację BMW 801 w płatowcu Ju 88.
Powoli (czyli bardzo powoli) sobie dłubię :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 14 maja 2012, 08:09

Jak by Ci było szkoda przeszczepu silników to AIMS mają gotowe pod Dragona.
Tak jak Ci mówiłem mają też zestaw kalek do Ju 88 z silnikami BMW

http://www.aimsmodels.co.uk/html/1-48_20.html

Będę wypatrywał postępów.

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 14 maja 2012, 08:51

:shock:

Już wiem kto jest ten 2. No cóż zrobię G6 LUB 388. Nie szkoda Ci tego G1/G10.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 14 maja 2012, 09:04

Marco, a co stoi na przeszkodzie byś też zrobił R-1?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 14 maja 2012, 09:23

marco2607 napisał(a):Nie szkoda Ci tego G1/G10.


Oczywiście, że nie szkoda bo tam w zestawie są zarówno silniki Jumo jak i BMW :)
Do tego R wezmę z G-1 anteny radaru a w ich miejsce dołożę obudowaną antenę FuG 240 Berlin i gra gitarka :)
Będzie Ju 88 R-1/R-2 i G-6 z Berlinem.
Jedyne czego mi szkoda to to, że silniki Jumo 211 oryginalne z tego C-6 są znacznie ładniej wykonane jak Jumo 213 z G-6, z drugiego pudełka. Tam osłony chłodnic są jakieś płaskie a odwzorowanie chłodnic obrzydliwe.
Swoją drogą BMW 801 tez nie za piękne...
Takie sobie te Junkersy Dragona w ogóle są. :-/

shivadog napisał(a):Tak jak Ci mówiłem mają też zestaw kalek do Ju 88 z silnikami BMW


No te kalkomanie są fajne, przydałyby się.

Zacząłem wczoraj grzebać przy kabinie więc niedługo jakieś fotki wlecą.
Przy okazji - czy ktoś ma dobre zdjęcia komór podwozia Ju 88 (A/C/G/R, wszystko jedno) ale takie, które dokładnie pokazują ich wewnętrzną strukturę w rejonie widocznym przez te małe klapki.
Niestety wszystko co mam jest bardzo fragmentarycznie, za bardzo żeby zbudować komory od podstaw.
W modelu jest pusto i brzydko.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez MIRO » poniedziałek, 14 maja 2012, 14:08

Będę tu często zaglądał. Co do wnęk (i nie tylko) polecam ten wątek http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=21808&st=30. A nie masz może planów nitowania do Ju 88 C?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez Soris000 » poniedziałek, 14 maja 2012, 18:33

Tutaj są większe zdjęcia http://www.ju88.net/
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 14 maja 2012, 21:34

Przeglądałem te zdjęcia, niestety na stronie jest troszkę, ale mało. Jutro przepatrzę jeszcze raz LSP, dzięki za link. Umknęło mi z pamięci ale szukam.

Przekopuję też swoje strzępy oryginalnej dokumentacji Ju 88 i staram się zrekonstruować wygląd wnętrza kabiny Ju 88 R...i niesamowicie się wytężam i napinam ale idzie ciężko.

Używam kawałków kokpitu CMK, zagoszczą blachy Edka. Przerzucam papiery w celu ustalenia wyglądu zestawu radio na tylnej ścianie i to co widać chyba będzie modyfikwane, mam fajne miniaturki niemieckich Funków Airesa i jak znalazł tu pasują.
Kombinuję jaki karabin powinien być zamontowany w B-Stand (tylne, górne stanowisko, obok radio) czy MG 81 czy MG 131?
Stosownie powinno się zmienić kasety z amunicją...

Z fotelem pilota mam kłopot, nie wiem czy powinien być jednoczęściowy tłoczony pancerny czy może coś innego? Mam wrażenie, że w Junkersie w Hendon wstawiony jest jakiś dziwny fotel...

Nie jest łatwo, chociaż pocieszam się - tu osłona kabiny siłą rzeczy zamknięta mimo wszystko niedoskonałości ładnie ukryje i zamierzam kabinę zbudować raczej poglądowo i kontrastowo pomalować, żeby cokolwiek było w ogóle widać...

Tak wygląda to co mam obecnie na stole:

Obrazek

MIRO napisał(a):A nie masz może planów nitowania do Ju 88 C?


Zobaczę, ale wątpię. Tego R nie będę chyba wcale nitował. Jakoś mi przeszło z nitowaniem...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez net_sailor » środa, 16 maja 2012, 08:04

Kuba P. napisał(a):Mam trochę luki w dokumentacji, brakuje mi przede wszystkim Ersatzteil-Liste Ju 88 A/C i czegoś co pokazuje dobrze instalację BMW 801 w płatowcu Ju 88.

Kuba, jeśli chodzi o silnik to czego dokładnie Ci trzeba? Bo instrukcję do BMW 801MA, ML i MG (Triebwerksanlage BMW 801 Handbuch 9-8801 C-1, C-2, Z-1) chyba masz. Ściana ogniowa dla instalacji BMW jest pokazana w 5. części Hanbucha do Ju 188E-1. Na tej podstawie mógłbyś pokusić się o niezłą rozbierankę, ale chyba chodzi o przypasowanie gondoli do skrzydła?
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez Kuba P. » środa, 16 maja 2012, 09:06

Hej Marcin,

Miło, że wpadłeś, może mi podpowiesz bo nieźle mi ów Ju 88 daje popalić.
Co mi trzeba z czysto merytorycznych rzeczy? Robię Ju 88 R-1, najpewniej ostatecznie będzie ten znany z Kastrup z Meandermuster na przedniej części kadłuba i silnikach.

Obrazek

[1] Muszę ustalić co za karabin zamontowano w B-Stand. MG 81 czy MG 131?
Jaką konfigurację skrzynek amunicyjnych przyjąć za właściwą? Tylko jedna skrzynka po prawej stronie stanowiska Bordfunkera? Może te dwie po lewej stronie zestawu radio?

[2] Kolejna rzecz to uzbrojenie strzeleckie w nosie kadłuba, typowo MG 17 i MG-FF/m?

To są rzeczy na już. Buduję kabinę i jestem zmasakrowany niedopracowaniem zarówno modelu jak i zestawu CMK.
CMK robi kabinę dla A-4 i w części chciałem to wykorzystać. Okazało się, że ktoś totalnie popłynął z wymiarami całości. Lewa konsola boczna jest za wysoka i po zamontowaniu wychodzi o jakieś 3-4mm za blisko burty kabiny. Ostatecznie wykorzystam elementy z modelu i nieco je podrasuję.
Nie wiem też jaki powinien być fotel pilota. Na koniec osłona kabiny - zrzucana część jest o jakieś 1-2 mm za niska względem przedniej. Madness...

Poszukam w domu, czy mam gdzieś to wymieniłeś. Wtedy wrócę do tematu. Nie pamiętam czy mam 5 część HB Ju 188 E-1. W każdym razie im dłużej patrzę na ten model i jego ohydę tym bardziej wydaje mi się, że trzeba go po prostu doprowadzić do względnej poprawności merytorycznej, skleić pomalować i zapomnieć.

Niech ktoś wyda porządnego myśliwskiego Ju 88... :roll:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez net_sailor » środa, 16 maja 2012, 11:09

Jeśli robisz tego Ju 88 R-2 W.Nr. 751066 "7J+QK" z 2./NJG 102 to tutaj masz dodatkowe zdjęcie, które wyszło w zeszłym roku na ibeju:
Obrazek
Według mnie w tylnym stanowisku jest MG 131 i pod niego trzeba szukać konfiguracji skrzynek amunicyjnych.
Jeśli chodzi o przednie uzbrojenie, to z braku innych informacji przyjąłbym standard: MG 17 i MG FF/M.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 17 maja 2012, 00:28

Marcin, bardzo dziękuję. To drugie foto bardzo pomocne. Z MG 131 w B-Stand pomyślę podobnie jak z Ju 188.
Tymczasem w strasznym warsztacie ulep rośnie:

Obrazek

Zdjęcie jest brzydkie bo ma takie być. Nad całością ma dominować turpizm i ohyda tego modelu. Jestem jak blacharz, który z trzech składa jednego "nówka sztuka" Mercedesa. Tak męczę co popadnie, żeby zbudować coś na kształt kabiny Ju 88.
Jest miazga ale zaczynam odczuwać jakąś patologiczną przyjemność z tych zabaw. ZŁO :twisted:

Kabina pozapełniana szpachlą, miejscami podszlifowaną. Gdzie się nadaje - gości żywica CMK mniej lub bardziej do przeróbki.

Taki piękny samolot jak Junkers 88 nie doczekał się żadnego godnego modelu w skali 1:48...aż dziw.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez zegeye » czwartek, 17 maja 2012, 13:24

Hej Kuba, nie przesadzaj z tym turpizmem ;o) Tak żle to to nie wygląda (mógłbym zapodać kilka gorszych przykładów z ''mojego'' podwórka). Myślę że jak się za to bierzesz to i tak wyjdzie całkiem fajnie :mrgreen: Ciekawy dość wątek powstał z tymi nocnymi myśliwcami.... Może jak skończę Avengera na Midway to bym tu dołączył.... Już wstępnie zacząłem macać różne modele....JUDY, ZERO...a może Gekko??? Jest też MYRT, Reiden, Dinnah i GINGA..... wszystko czeka i tęskni za mną.... Myślę że w czerwcu/lipcu powinienem dołączyć do zacnego grona jeśli oczywiście przyjmiecie tu kogoś z czerwonymi plackami na skrzydłach :P
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez Kuba P. » piątek, 18 maja 2012, 00:05

Dziś reportaż błyskawiczny, Ulep dostał nos.
Jak można się było spodziewać, nos ma swoje własne zdanie na temat pasowania do reszty modelu.

Obrazek

Klejony na nitro (czysta i mocna jak cholera spoina), widać wewnątrz kabiny szpachlę. To wszystko po pomalowaniu i przede wszystkim kompletnym umeblowaniu kabiny się schowa.

Obrazek
Obrazek

Widać jak źle pasuje panel z okienkami wyrzucania ogniw taśmy MG 17, on i tak jest trochę błędny, brakuje na nim pokrywy i te nity/wkręty są od czapy. Tak samo nosek powinien mieć nieco inne detale przy nasadzie - jutro to zaleję surfacerem i przeszlifuję oraz przerysuję.
Żeby spasować cały kadłub w tym miejscu trzeba trochę pociąć i podpiłować, ale mam cichą nadzieję, że uda mi się dobrze dopasować osłony kabiny. Boję się, że tu się coś konkretnie rozjedzie...

Obrazek

zegeye napisał(a):Myślę że w czerwcu/lipcu powinienem dołączyć do zacnego grona jeśli oczywiście przyjmiecie tu kogoś z czerwonymi plackami na skrzydłach


Zbyszek, byłoby skandalem gdyby ktokolwiek się temu sprzeciwiał! :)
Dołączaj.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [NOC] Ju 88 R-1, Dragon 1:48

Postprzez Kuba P. » piątek, 18 maja 2012, 22:26

Skleiłem kadłub w sekcji kabinowej temu Ulepu.
Nie obyło się bez siekiery, wzywania nordyckich bogów i klejów CA oraz nitro.
Uwierzcie mi - pasuje najlepiej jak się dało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mroczne substancje szpachlujące schną, jutro potraktuję go szorstko papierem.

Z drugiej strony Ulepu rośnie ogon. Tu nastrój mi wraca bo zaczynam w tym paskudnym modelu widzieć kształty Ju 88. Kształty bliskie memu poczuciu estetyki. I to mnie napędza.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Następna strona

Powrót do [GT] Nocni Łowcy 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości