GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez matejson » czwartek, 31 maja 2012, 14:35

No i koniec. Udało się zdążyć przed końcem terminu. Wczoraj zarwałem nockę i jest parę niedoróbek (np. czysta opona na pace) - zauważyłem dopiero po zrobieniu zdjęć.

Dla przypomnienia model Tamiyi zwaloryzowany kilkoma detalami z zestawu blach ABER'a. Link do warsztatu:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=282&t=20302&p=268957#p268957

Do tego wszystkiego skromna podstawka. FIgurki cały czas uczę się malować, więc proszę o wyrozumiałość - ta z zestawu Tamiya też świetna nie była. A teraz spora dawka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS, chciałbym podziękować Sewerynowi za nadesłanie mi paru żywicznych plecaków i innych detali.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez Modelarz » czwartek, 31 maja 2012, 16:44

Gratulacje, udał się. Ale paka przed brudzeniem była lepsza, "obiciowe smaczki" gdzieś zanikły... za to sceneria się pięknie rozrosła.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 31 maja 2012, 16:52

Model bardzo mi się podoba, ale o co chodzi z tym plakatem? Nie widzę wszystkich napisów, a na razie wychodzą mi jakieś bezsensy.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez matejson » czwartek, 31 maja 2012, 17:02

Efektem mojej nauki j.niemieckiego w szkole średniej było tylko wyrażenie: "keine Ahnung". Na dłuższą metę wystarczało... :lol:
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez spiton » czwartek, 31 maja 2012, 18:58

Wszystko super. Ale zwrócę uwagę, na taki detalik. Nikt by nie ustawił ławki w takim miejscu.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez ROMAN » czwartek, 31 maja 2012, 19:14

spiton napisał(a): Nikt by nie ustawił ławki w takim miejscu.


Dziś pewnie nie ale wtedy .... Ławeczka niewątpliwie jest bardzo urokliwa jak i cała scenka z modelem pojazdu włącznie. Może zgrabniejsza byłaby ławeczka typu dwa klocki betonowe i trzy deski. Ale to tylko małe "ale". ;o)

Pozdrawiam i gratuluje
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez spiton » czwartek, 31 maja 2012, 19:21

Roman, czemu "wtedy" by ktoś miał ustawiać ławkę na tak wąskim chodniku ograniczonym murem oporowym. Kiedy nie było dzisiejszej biurokracji ludzie byli samobójcami ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez ROMAN » czwartek, 31 maja 2012, 19:33

Nie. Raczej mieli inne problemy na głowie. Wyobrażasz sobie np. egzekwowanie przepisów BHP w życiu cywilnym (o ile takie były) gdzieś w przyfrontowym miasteczku lub zaraz po wyzwoleniu?

Jest dobrze. Pewien chaos (czasem niepojęty) w takich scenkach powinien być.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez spiton » czwartek, 31 maja 2012, 19:39

Rozumiem Roman, że uważasz, że świat bez policjanta i urzędnika byłby absurdalny....
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez ROMAN » czwartek, 31 maja 2012, 19:58

Oj, Spiton to już jest podtekst :twisted:

Ja to wydze tak:
U góry teren może sugerować coś w rodzaju parku. Mogła tam znajdować się owa ławeczka. w wyniku zdarzeń losowych została przemieszczona na droge i ją blokowała. Któś uprzątnął z drogi i nie barował się z nią, lub na przykład barczysty amerykaniec na przpustce idąc z młodą dzierladką uprzątnął ową przewróconą ławkę ustawiając ją pod murem. Posiedzieli kwadrans a on jej opowiedział jaką ma to w domu kolekcje płyt. Wstali poszli. Po jakimś czasie przejechała tędy ciężarówka a Matejson to sfotografował. Proste zdarzenie nie obwarowanie przepisami, policjantami czy inną ideologią.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez spiton » czwartek, 31 maja 2012, 20:18

OK. Rozumiem. Ale idąc tym tropem, to można uzasadnić wszystko. A chodzi chyba oto, zęby budowane przez modelarza wycinki rzeczywistości tą rzeczywistość przypominały. A nie wymagały tworzenia dziwacznych historii, w celu uzasadnienia prawdopodobieństwa takiego a nie "normalnego" ustawienia względem siebie takich elementów, jak ulica, chodnik , ławka, czy latarnia.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 31 maja 2012, 20:34

Matejson, wrzuć ławkę na pakę, jako zdobycz wojenną. Niemcom zostanie ławeczka na plakacie. Będzie głęboki, bo trudno zrozumiały podtekst tej dioramki. :mrgreen:

Co do samego modelu, zdaję sobie sprawę jak trudno trafić z tym całym brudzeniem i postarzaniem, żeby wszyscy byli zadowoleni, ale mi się zdaje, że pojazd wygląda na tak mniej więcej 5-7 letni :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez matejson » czwartek, 31 maja 2012, 23:11

Faktycznie, ciężko wszystkich zadowolić :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez czak45 » czwartek, 31 maja 2012, 23:39

Mnie, że tak powiem zadowoliłeś, bo lubię takie niedopowiedzenia.
Pewnie Niemcy skręcali sobie panienki na ten plakat, a ławeczkę dostawili :)
Swoja drogą dziś też można znaleźć takie ławeczki tyle tylko, że obok stoją puste puszki po piwie, a przed ławką jest naplute. W krzaczkach lateksowe baloniki ;o) czyli wszystko zgodnie z ISO.
Podoba mi się, bez podstawki byłby to tylko ładny model, a tak jest fajna dziwaczna historyjka.
Spiton bez urazy.
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 23:40

Re: GMC CCKW 353 - TAMIYA 1/48 - OPEN

Postprzez spiton » piątek, 1 czerwca 2012, 01:16

Ta ławka i latarnia to nie jest kwestia gustu i kompozycji, tylko pewnych zasad. Podobnie można by w Shermanie przykleić koła napędowe na tył i też spróbować to uzasadnić.
Skoro podstawka jest fragmentem przestrzeni miejskiej, która rządzi się pewnymi prawami, to należy tworzyć tą przestrzeń w sposób prawdopodobny.
Ta ławka i latarnia to nie jest duży błąd, bo to nie są ważne rekwizyty w tej "sztuce". Ale są źle użyte. I nie ma co robić historyjek, które to uzasadnią. Tylko na przyszłość , kreując takie miejsce zrobić to w sposób bardziej przemyślany..
,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości