[NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

[NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez MIRO » niedziela, 25 marca 2012, 21:26

Z czeluści niebytu wyciągnąłem stareńki model Revella

Obrazek

Do budowy wykorzystam zestawy żywic Airesa przeznaczone do waloryzacji kokpitu i komory uzbrojenia oraz blachy Eduarda. Kupię też chyba anteny radaru produkowane przez Mastera, bo te z zestawu mają koszmarne przesunięcia form.

Model, choć leciwy

Obrazek

jest całkiem przyzwoicie zdetalowany i spasowany. Wyjątkiem są połówki kadłuba, które w moim egzemplarzu niezbyt do siebie pasują.
Jeżeli chodzi o malowanie, to albo wykorzystam pudełkowe wężyki, albo korzystając z masek Montexu zrobię maszynę Oblt. Boro z II./NJG 1. Ten samolot można pooglądać na tej stronie http://www.asisbiz.com/il2/Bf-110/Bf-110-NJG1-(G9+DC).html.
Żywice kokpitu są już wpasowane (jeszcze nie wklejone) w kadłub

Obrazek
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [110] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 26 marca 2012, 05:54

Sądząc po dotychczasowych warsztatach miro i shivadog ta grupa jest skazana na sukces :)

MIRO napisał(a):Model, choć leciwy jest całkiem przyzwoicie zdetalowany i spasowany. Wyjątkiem są połówki kadłuba, które w moim egzemplarzu niezbyt do siebie pasują.


Ten typ chyba tak miał. W moim G-4 kadłub był też mocno zdeformowany. Ja wybrałem najprostsze rozwiązanie, napisałem do Revella i przysłali mi nowe części, w dodatku proste :)

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [110] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 26 marca 2012, 13:51

Czy tak jak Paweł miałeś ten model przed Eduardem?
Czy wręcz przeciwnie ten wybór jest to wynik doświadczeń z C Edka?
Pytam się, bo też chciałbym zrobić w przyszłości 110 z rozbudowanymi antenami,
a Dragon jakoś na razie się nie wychyla z rozwijaniem serii.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [110] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez MIRO » poniedziałek, 26 marca 2012, 15:42

Pawel Burchard napisał(a):Sądząc po dotychczasowych warsztatach miro i shivadog ta grupa jest skazana na sukces :)

MIRO napisał(a):Model, choć leciwy jest całkiem przyzwoicie zdetalowany i spasowany. Wyjątkiem są połówki kadłuba, które w moim egzemplarzu niezbyt do siebie pasują.


Ten typ chyba tak miał. W moim G-4 kadłub był też mocno zdeformowany. Ja wybrałem najprostsze rozwiązanie, napisałem do Revella i przysłali mi nowe części, w dodatku proste :)

p.


Ja też do nich pisałem. Tylko że wtedy już nie produkowali tego modelu więc przesłali mi (na moją prośbę) kadłub do "zwykłego" G. Jednak, pomijając już fakt konieczności delikatnej przeróbki, to ten zwykły kadłub nosi koszmarne ślady zużycia form. Pozostanę więc przy zestawowym. Siła razy gwałt i jakoś to ogarnę.

shivadog napisał(a):Czy tak jak Paweł miałeś ten model przed Eduardem?
Czy wręcz przeciwnie ten wybór jest to wynik doświadczeń z C Edka?
Pytam się, bo też chciałbym zrobić w przyszłości 110 z rozbudowanymi antenami,
a Dragon jakoś na razie się nie wychyla z rozwijaniem serii.


Nie, to nie był świadomy wybór. Ten model miałem od przedwojny :mrgreen: Jednak szczerze mówiąc po pierwszej Eduardowej 110 jakoś nie mam szczególnej ochoty na następne. Revell jest całkiem porządnym modelem. Ma kilka problemów wymiarowych, ale który model ich nie posiada? Biorąc pod uwagę wiek form to ten model jest revellacyjny. Zaskakują choćby takie drobiazgi jak ugięte koła.
Trzeba tylko uważać, bo jak widać często trafiają się egzemplarze zs skopanym kadłubem. Na marginesie podobny problem mam w revellowskiej 410.
A co do Dragona, to oni nawet to co już wypuścili schowali gdzieś głęboko do szafy. Przez Twoją relację znów napaliłem się na tem model i trochę poszukałem po sklepach. I niestety jeszcze nie znalazłem.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [110] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 26 marca 2012, 23:28

MIRO napisał(a):A co do Dragona, to oni nawet to co już wypuścili schowali gdzieś głęboko do szafy. Przez Twoją relację znów napaliłem się na tem model i trochę poszukałem po sklepach. I niestety jeszcze nie znalazłem.


Widziałem, że na Ebayu można go w miarę tanio kupić od sprzedawców z Azji.
Może się zreflektowali, że coś jest nie tak z tym modelem i przestali go wysyłać do hurtowni?

Trochę się jednak Dragona/Cyber Hobby przechwaliłem, uśpili moją czujność, a to klops, część F12 (okrągła część po lewej stronie fotela pilota) nie figuruje w instrukcji, na szczęście dało się to wkleić, wraz z innym przegapionym elementem.
Z tego co się zorientowałem takich kwiatków jak ta klatka, czy część F12 jest więcej. Instrukcja pokazuje np. możliwość zrobienia wysuniętych slotów, należy wtedy odciąć przednią krawędź skrzydła. W instrukcji skrzydło, po odcięciu slota, w zaczarowany sposób ma niewiadomo skąd fragment znajdujący się pod nim.
Zauważyłem, że w sieci, parę ciekawych warsztatów dotyczących tego modelu urywa się po sklejeniu kadłuba.
Trochę mnie to zaczyna niepokoić.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [110] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez Pawel Burchard » wtorek, 27 marca 2012, 08:28

Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [110] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez Pawel Burchard » wtorek, 27 marca 2012, 08:33

MIRO napisał(a):Przez Twoją relację znów napaliłem się na tem model i trochę poszukałem po sklepach. I niestety jeszcze nie znalazłem.


Są na allegro tylko chwilowo cena jakoś mało atrakcyjna... ale też i nie jakaś masakryczna.

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [110] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez shivadog » wtorek, 27 marca 2012, 08:54

Ciekawa rzecz na Ebayu są zarówno jako Dragon jak i Cyber Hobby, przy czym te drugie wydają się mieć niższe ceny.
Można trafić w przeliczeniu za 150zł razem z przesyłką.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez MIRO » wtorek, 24 kwietnia 2012, 22:38

Jedną z niewielu wad tego modelu, ale za to poważną, jest zły odrys gondol silnikowych. Są one zbyt płaskie, co dodatkowo skutkuje zbyt małą średnicą kołpaków. Wady te eliminuje zestaw korekcyjny produkcji Cutting Edge. Żeby zobaczyć jak duża jest różnica wystarczy porównać kołpaki

Obrazek

I właśnie właścicielem takiego zestawu stałem się dzięki uprzejmości Pawła Burcharda za co jeszcze raz dziękuję.

Zgodnie z instrukcją wyciąłem odpowiedni fragment skrzydła i wtedy okazało się, jak mądre jest przysłowie trzy razy mierz, raz reż. Żywiczny element jest o kilka mm za krótki!

Obrazek

Nauczony doświadczeniem w drugim skrzydle dokonałem niezbędnych pomiarów i jest ok

Obrazek

Ponieważ Paweł kazał mi zrobić porządny model postanowiłem zaingerować we wnęki podwozia. Zeszlifowałem i zaszpachlowałem fabryczne wnęki

Obrazek

Mam już dorobioną tylną wręgę, będę jeszcze dorabiał boczne wzmocnienia i węzły mocowania klap podwozia.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez Kuba P. » sobota, 28 kwietnia 2012, 19:10

O ile pamiętam to Revell ma jeszcze niepoprawnie wykonany wznios skrzydeł, tzn brakuje charakterystycznego załamania skrzydła do góry na zewnątrz gondoli silnikowych.
Dobrze mówię czy coś mi się już miesza?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez MIRO » sobota, 28 kwietnia 2012, 20:12

Niestety, nie mylisz się. Ale z tym to już raczej już nic nie zrobię.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez Pawel Burchard » sobota, 28 kwietnia 2012, 21:35

Kuba P. napisał(a):O ile pamiętam to Revell ma jeszcze niepoprawnie wykonany wznios skrzydeł, tzn brakuje charakterystycznego załamania skrzydła do góry na zewnątrz gondoli silnikowych.
Dobrze mówię czy coś mi się już miesza?


Znalazło by się jeszcze co nie co...

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez MIRO » niedziela, 3 czerwca 2012, 23:11

Moja wizja kokpitu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 3 czerwca 2012, 23:13

Twoja wizja kokpitu jest cholernie właściwa! :) Podoba mi się bardzo.
Dawaj dalej. Montuj Schrage Musik!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [NOC] Bf 110G-4 Revell 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 3 czerwca 2012, 23:50

Miro napisz jak potraktowałeś ta plecionkę, ze tak realistycznie wygląda ? :shock:
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Następna strona

Powrót do [GT] Nocni Łowcy 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości