Jagdpanther, Italeri 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Jagdpanther, Italeri 1/35

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 15 kwietnia 2008, 20:35

Witam,
oto mój ostatni twór, nie będę się rozpisywał za dużo bo każdy wie jaki zestaw jest i jak bardzo jest zgodny z rzeczywistością :) Najbardziej zadowolony jestem z wyglądu wydechów, podpatrzyłem to u naszego pantheroholika, Marcina i postanowiłem zastosować u siebie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam i liczę na komentarze.
Ostatnio edytowano wtorek, 15 kwietnia 2008, 20:43 przez Adam Obrębski, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez Smigi » wtorek, 15 kwietnia 2008, 21:40

Model wygląda na bardzo ładnie wykonany, rzeczywiście wydechy ciekawie zrobione, możesz powiedzieć w jaki sposób uzyskałeś efekt odchodzącej farby ? Fajnie by było gdybyś postarał sie jutro zrobić lepsze zdjęcia. Chciałbym jeszcze wiedzieć jak malowałeś gąsienice .
Smigi
 

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez Adam Obrębski » środa, 16 kwietnia 2008, 10:57

Coś takiego udało mi sie dostrzelać, niestety, zdjęcia strasznie tracą na jakości gdy musze je pomniejszyć do ok. 800x600 :/
Zmieniłem tło i poprawiłem bilans bieli. Kolory teraz są bliższe rzeczywistosci.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie lepiej widoczne. Poprawiłem balans bieli itp. Niestety zdjęcia bardzo tracą na jakości gdy muszę je dostosowac do odpowiedniej wielkości forum :(

Smigi, wydechy są malowane "na maskol", a gąski potraktowane pigmentami zmieszanymi z matowym lakierem, a potem przetarte gunmetalem.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez Bathin » środa, 16 kwietnia 2008, 11:03

Adam Obrębski napisał(a):niestety, zdjęcia strasznie tracą na jakości gdy musze je pomniejszyć do ok. 800x600 :/

A kto Ci każe zmniejszać foty ?
Zacznijcie ludzie stosować miniatury !

Model fajny mimo że Italeri :-/, oprócz tego czegoś co ma imitować grille.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez Patterson » środa, 16 kwietnia 2008, 11:17

Merytorycznie to masakra, ale żeby to poprawić trzeba by model pociąc do cna i z połowę wymienić. :lol: Ale wykonanie bardzo dobre, :D grille psuja efekt.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez rollingstones » środa, 16 kwietnia 2008, 11:45

Model bardzo fajny - oprócz siatek.... :P
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez kazio » środa, 16 kwietnia 2008, 13:48

Fajna bryła (w kwestiach merytorycznych się nie orientuję), te zacieki na bocznym pancerzu. Siatkom brakuje obwódki/pierścienia (czy jak to się fachowo nazywa) mocującego je do wlotów powietrza. Nie podoba mi się przetarcie lewarka - jak na mój gust za dużo jest powierzchni przetartej w stosunku do tej "podstawowej" (jestem bardziej zwolennikiem przecierania samych krawędzi, lepiej podkreśla to bryłę elementu). Szkoda, że nie dostał jakiegoś minimum blach, chociażby w postaci mocowań osprzętu. Ładnie się prezentują zapasowe odcinki gąsek. Może sie nie znam, ale czy "ucha" pod szekle (te tylne) nie powinny
przypadkiem wisieć w pionie (pod swoim ciężarem raczej by tak zawisły)?
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 23:18
Lokalizacja: Posen

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez Wehrwolf » czwartek, 17 kwietnia 2008, 15:57

nie podoba mi się lewarek z tyłu.. wygląda nienaturalnie malowany na "czarno" i tylko przetarty .. i faktycznie siatki 8-)
ale ogólnie modelik wyszedł ładnie. gratuluje:)
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jagdpanther 1/35

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 17 kwietnia 2008, 19:49

photobucket ma opcję ustawienia wielkości fotek zapisywanych, i zmniejsza całkiem nieźle, więc nie musisz tego robić sam
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości