M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez kubisz » wtorek, 22 kwietnia 2008, 07:28

Model sklejony jakieś 10 lat temu, dostał nowe życie. Przemalowany, lekko obładowany tym i owym jedzie do Bagdadu w pierwszych dniach Pustynnej Burzy. Brakuje mu jeszcze kilku drobiazgów, ale generalnie można go umieścić w galerii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 8 maja 2008, 09:37 przez kubisz, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Reklama

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez Maciek » wtorek, 22 kwietnia 2008, 08:12

Kolejny ładny Humvee. ;o) I nawet antena pomalowana. :P Jednak się przyczepię do szczegółów. Drut kolczasty wygląda jakby na masce po prostu leżał. Przy byle skręcie poleci, może warto zaznaczyć jakoś jego przywiązanie do uchwytów na masce, lusterek, czy przedniej osłony? To samo jest z plecakami, sprawiają wrażenie lewitujących. ;o)
Jednak generalnie bardzo fajny model. Czekam na następny.
Maciek
 

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 22 kwietnia 2008, 08:13

Bardzo ładny model, stonowane, gustowne brudzenie, drobiazgi umieszczone na pace dodają Humvee 'środkowowschodniego' klimatu.
Jedynie opony mogłyby być nieco bardziej przykurzone, są zbyt czyste w porównaniu z resztą modelu. No chyba, że Hummer przejechał właśnie przez jakiś iracki (afgański?) strumyk :).

Gratulacje.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6041
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez kubisz » wtorek, 22 kwietnia 2008, 08:17

Maciek napisał(a):...Jednak się przyczepię do szczegółów. Drut kolczasty wygląda jakby na masce po prostu leżał. Przy byle skręcie poleci, może warto zaznaczyć jakoś jego przywiązanie do uchwytów na masce, lusterek, czy przedniej osłony? To samo jest z plecakami, sprawiają wrażenie lewitujących...


Bardzo słusznie kolego :) To są właśnie te brakujące drobiazgi - m.in. linki, którymi jest przywiązany drut kolczasty, no i paski plecaków. Jakoś nie miałem dobrego pomysłu na te ostatnie, próba z paseczkami papieru nie bardzo wyszła, więc na razie przerwa w tym temacie. Na pewno jednak do tego wrócę.

Jarek Gurgul napisał(a):Bardzo ładny model, stonowane, gustowne brudzenie, drobiazgi umieszczone na pace dodają Humvee 'środkowowschodniego' klimatu.
Jedynie opony mogłyby być nieco bardziej przykurzone, są zbyt czyste w porównaniu z resztą modelu. No chyba, że Hummer przejechał właśnie przez jakiś iracki (afgański?) strumyk...


Faktycznie, opony można by przykurzyć bardziej. A model jest z okresu Pustynnej Burzy, więc strumyk mógłby być co najwyżej iracki ;o)
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 22 kwietnia 2008, 08:35

kubisz napisał(a):...jedzie do Bagdadu w pierwszych dniach Pustynnej Burzy...

Jest jeszcze dla mnie nadzieja - nie jestem widać tak stary, jak myślałem, skoro 'łapię' się do 'młodego' pokolenia kultury obrazkowej. Fotki obejrzałem, ale tekstu już nie dotyczałem. Wtórny analfabetyzm :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6041
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez Erlend Janson » wtorek, 22 kwietnia 2008, 13:13

kolejny fajny Hummer z twojej stajni, gratulacje. Jedyna moja rada to po myśl o zakupie aero bo z tego co sie domyślam malujesz pedzlem , chyba ze się myle. Sam mam juz w poczekalnie dwa hummery i trzeba się bedzie za nie zabrac.
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez kubisz » wtorek, 22 kwietnia 2008, 14:04

Erlend Janson napisał(a):kolejny fajny Hummer z twojej stajni, gratulacje. Jedyna moja rada to po myśl o zakupie aero bo z tego co sie domyślam malujesz pedzlem , chyba ze się myle. Sam mam juz w poczekalnie dwa hummery i trzeba się bedzie za nie zabrac.


Owszem, maluję pędzlem i staram się wyciągnąć z niego, co się da. A że da się mniej, niż z aero, to każdy wie. Póki co, jestem z efektów nawet zadowolony (patrząc na modele, bo na zdjęcia to już mniej). Co do zakupu aero - mam w planie na razie inne priorytety życiowe, może kiedyś :D Przy okazji pochwal się, jakie masz te Hummery w poczekalni.
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez Erlend Janson » wtorek, 22 kwietnia 2008, 15:22

A stoji sobie Academy + CMK konwersja na pojazd IDF oraz Tamka raz jeszcze do tego trochę eduarda. Tylko weny jakos mi brak:)
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez kubisz » wtorek, 22 kwietnia 2008, 15:39

No tak, wena... Raz jest, częściej nie ma...
A tak przy okazji, pstryknąłbyś kiedyś w wolnej chwili fotki zawartości tego zestawu CMK? Możesz jakiś in-box zrobić, przyda się chyba nie tylko mnie. I coś wspomnij o jakości ;o)
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier - Academy - 1:35

Postprzez Maciek » wtorek, 22 kwietnia 2008, 15:56

kubisz napisał(a):m.in. linki, którymi jest przywiązany drut kolczasty, no i paski plecaków. Jakoś nie miałem dobrego pomysłu na te ostatnie, próba z paseczkami papieru nie bardzo wyszła, więc na razie przerwa w tym temacie. Na pewno jednak do tego wrócę.


lo drutu można tym samym co trzyma te liny w zwojach, a plecaki... może paski blaszki z resztek elementów fototrawionych?
Maciek
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości