Sdkfz 251/20 UHU 1/35 AFV

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sdkfz 251/20 UHU 1/35 AFV

Postprzez Hafes » środa, 23 kwietnia 2008, 12:38

Od czasu do czasu udaje mi się coś zmajstrować. Ostatnio padło na UHU z AFV.
Modelik przyjemny w montażu jeśli nie liczyć spasowania góry, dołu i tylnej ściany kadłuba.
Płyta nad przedziałem bojowym nie zamontowana, a brakujący generator zrobiony od podstaw.
Całość malowana farbami GUNZE i ubabrana pigmentami CMK.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak zwykle konstruktywne komentarze mile widziane ;o)
Pozdrawiam
Rafał "Hafes" Handerek
Avatar użytkownika
Hafes
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:56
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Sdkfz 251/20 UHU 1/35 AFV

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 23 kwietnia 2008, 12:56

Bardzo ładny ten SdKfz'et, choć odrobinę za jednolita, jak na mój gust, powierzchnia. Dół mógłby być bardziej 'zakurzony' i ubrudzony lub góra mniej - przydałoby się większe zróżnicowanie. Podoba mi się z kolei oszczędność w 'obijaniu' pojazdu - nic na siłę i do przesady.

Świetna podstawka. Twoje dzieło, czy zakup? Jeśli to pierwsze, to pochwal się, jak doszedłeś do tak realistycznego efektu.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sdkfz 251/20 UHU 1/35 AFV

Postprzez badger » środa, 23 kwietnia 2008, 13:00

Wyszło dość nieźle że tak powiem, zresztą wiesz że walczę z tym pojazdem osobiście.
Czepiam sie tylko gąsienic (wywinęły ci się do góry po zejściu z koła napędowego)
Zdjęcia sprytnie zrobione ;o)
Ale i tak jeden z lepiej wykonanych (prawidłowo), w porównaniu do tych które widziałem w necie.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Sdkfz 251/20 UHU 1/35 AFV

Postprzez Hafes » środa, 23 kwietnia 2008, 13:20

Dzięki!
Co do powierzchni to powiem tak: jak zacząłem po pomalowaniu kolorami podstawowymi kombinować z różnymi filtrami i płukankami to kolory mi sie doszczętnie pozlewały. Po pociągnięciu bezbarwnym matem wszystko już tak wyblakło, że nałożenie kolejnej warstwy kurzu przeraża mnie niemiłosiernie :D W sumie chciałem zrobić zakurzoną maszynę choć nie do końca wyszło jak planowałem.
Podstawka zrobiona całkowicie od podstaw. Na deskę przykleiłem kawał styropianu który później obrobiłem nożykiem do planowanego kształtu. Następnie styropian pokryłem lekko rozcieńczonym wikolem i na to nakładałem kawałki papieru do twarzy ;o) Na drugi dzień po wyschnięciu w miejscach wyjeżdżonych na wikol posypałem mieszanką wysuszonej i przesianej ziemi i piasku. Miejsca trawiaste to przyklejona wikolem trawka elektrostatyczna.
Wszystko pomalowane według własnego widzimisię Pactrami. Potem zabezpieczyłem całość bezbarwnym matem i nałożyłem aerografem pigmenty CMK - piaskowy i ziemisty. Płotek z listewek i kilka kamyczków dopełniło dzieła.
Badger - gąski poprawiłem :D
A zdjęcia zrobione na wariata z ręki.
Generator z kartonu i resztek plastiku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Rafał "Hafes" Handerek
Avatar użytkownika
Hafes
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:56
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości