Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez MichałS96 » środa, 22 sierpnia 2012, 15:48

Witam. No i niestety nie udało mi się doprowadzić wątku warsztatowego nosorożca do końca-ostatnia aktualizacja pojawiła się, kiedy byłem na etapie końcowego sklejania. Brak zdjęć spowodowany był brakiem aparatu-młodszy brat zabrał na wycieczkę ten ,,lepszy" aparat, w domu została słabsza cyfrówka, którą kompletnie nie umiem robić zdjęć. Taki stan rzeczy zmusił mnie do malowania, szkoda mi było czekać na wspomniany aparat. Koniec tłumaczenia, teraz przejdę do konkretów. Tak jak pisałem w warsztacie model dragona jest świetny, masa dokładnych części, aluminiowa lufa, elementy PE, magic tracki.
Model malowany farbami Pactry i Vallejo. Brudzony pigmentami Mig i Vallejo oraz chemią AK.
Z modelu jestem bardzo zadowolony, taki efekt chciałem uzyskać :).


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
MichałS96
 
Posty: 88
Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2012, 17:35

Reklama

Re: Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez Korowiow » środa, 22 sierpnia 2012, 21:00

Model na dobrym poziomie. Szczególnie podoba mi się kurzenie. Jeśli miałbym na coś zwrócić uwagę to ten łańcuch. Nigdy nie widziałem na zdjęciach orginałów aby na stelarzu do MG wisiał łancuch. Nie nie możliwe ale jakoś tak "dziwnie"
Gratuluję kolejnego ukończonego projektu.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez Sneakazz » środa, 22 sierpnia 2012, 21:33

Michał mam pytanie...jak robisz aerografem tak precyzyjne smugi tej zieleni i brązu ?
Masz jakaś końcówkę dyszy która jest za to odpowiedzialna ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Sneakazz
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 31 lipca 2012, 12:27
Lokalizacja: Tarnów, Kraków, Rzeszów

Re: Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez bartek72 » środa, 22 sierpnia 2012, 22:37

Robiłem ten sam model, niestety nieskutecznie:
viewtopic.php?f=16&t=19572&p=243637&hilit=nashorn#p243637
i szczerze powiedziawszy nie podzielam Twojego zachwytu nad nim (połowa części z nowych smart kitów, połowa sprzed 20-tu lat, fatalna instrukcja, błędy merytoryczne) - chyba najlepszym teraz Nashornem jest produkt AFV.
Co do Twojego modelu - wyszło bardzo przyzwoicie. Szkoda tylko, że nie ma lepszych zdjęć. :(
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez MichałS96 » czwartek, 23 sierpnia 2012, 10:28

Witam, dziękuję wszystkim, cieszę się, że się podoba. Rzeczywiście, głupio z tym łańcuchem wyszło, po prostu czegoś mi brakowało w tamtym miejscu, więc go ,,rzuciłem". Przeglądałem twój warsztat Bartku kilka razy przed rozpoczęciem budowy swojego nosorożca, świetna robota, mam nadzieję że jeszcze do niego wrócisz :) . Co do nashorna AFV też słyszałem, że bardzo dobry wypust, ale jakoś skusiłem się na dragona-może dlatego, że miał Magic Tracki. A zdjęcia to mój stały problem, niby mam dobry aparat, a nie potrafię tego przełożyć na efekt końcowy :( . Sneakazz, wszystko zależy od rozmiaru dyszy i iglicy, w swoim aero mam dyszę i iglicę 2 mm, dostałem też poradę, że jeżeli maluje się delikatne, wąskie smugi kamo, należy odkręcić kapturek, wtedy leci idealnie cieńka warstwa fabry. W moim modelu niestety smugi nie są aż tak cieńkie, czeka mnie jeszcze masa pracy, aby uzyskać idealnie cienkie linie, spójrz na model Bartka72, tam jest dopiero na co popatrzeć, piękne kamo :) .
MichałS96
 
Posty: 88
Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2012, 17:35

Re: Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez matejson » czwartek, 23 sierpnia 2012, 12:28

No ładnie ładnie. Szkoda, że tak słabe zdjęcia i brak podstawki - prezentacja modelu by znacznie zyskała.

Pozdrawiam,
M.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez Grymson » sobota, 25 sierpnia 2012, 15:05

Zacieki i brudzenie mistrzostwo :) Piękna robota.
"Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka." J. Stalin
www.grymson89.blogspot.com
____________________________________
____________________________________
T-34/76 m.42/43 "Ленинградец"
WARSZTAT:
T-34/76 "За Советскую Эстонию" AFV Club 1:35 - 60%
AH-1W no. 246 HML/A-369 Italeri 1:48
Grymson
 
Posty: 200
Dołączył(a): sobota, 4 sierpnia 2012, 13:57
Lokalizacja: Kraków PL

Re: Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35

Postprzez homer13 » sobota, 25 sierpnia 2012, 21:49

Witam.
Bardzo fajne malowanie. Podobają mi się zacieki, obicia kamo. Jak zauważył Pan Korowiow - łańcuch nie pasuje.Źle to wygląda. Fajnie wygląda wydech- udało Ci się uzyskać fajny kolor rdzy. Czy lewa gąska nie ma za dużych zwisów w okolicy rolek podtrzymujących ?
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia."
N.Bonaparte

"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. "
N.Bonaparte
Avatar użytkownika
homer13
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 27 listopada 2011, 21:34
Lokalizacja: Knurów / woj. Śląskie


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości