Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez cayman » piątek, 31 sierpnia 2012, 23:35

Następny klasyk ukończony.

Chromy fabryczne poszły do kreta i elementy fukałem czarnym połyskiem,bezbarwnym clearem i na to ALC chrom lub polerowane aluminium.Klosze tylne i boczne w błotnikach przednich fukałem czerwonym i pomarańczowym clearem a potem oklejałem i fukałem SM chrom silver aby uzyskać efekt chromowanych opasek.

Parę niespodzianek było:
1.Szyba za gruba i to psuje nieco efekt finalny
2.Opaski na przednie klosze z zestawu HD(dedykowanego dla Fujimi) za duże .Malowałem klosze od wewnątrz chrom silver pędzelkiem.
3.Jedna końcówka wydechu z HD była krótsza o 0,8 mm.

Model generalnie jak na wyrób Fujimi dobrze wykonany bez większych niemiłych niespodzianek ale jak przy każdym trochę przeróbek i roboty było.

A teraz foty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 10 maja 2020, 12:21 przez cayman, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Reklama

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez daddycustomizer » piątek, 31 sierpnia 2012, 23:56

Takiej czystości wykonania, gładkości, polerki, szczegółów to jeszcze nigdzie nie widziałem, chociaż przejrzałem dziesiątki for modelarskich. Coś niesamowitego. Myślę, że jakbym zobaczył go na żywo, serce zaczęło by mi bić 2 razy szybciej, choć mam wrażenie, że po tej galerii jest szybciej niż w normie.Gratuluję i cholernie zazdroszczę, i talentu i tak pięknego Ferrari. :shock:
daddycustomizer
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 12:02

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez powerpablo » sobota, 1 września 2012, 06:03

Tak poważnie Piotrek oglądając Twoje galerie, już nie wspominając o warsztatach to się głęboko zastanawiam co ja tu robię, z czym do ludzi, widząc takie prace. Ale z drugiej strony jakiś bodziec jest do podnoszenia swoich możliwości patrząc na te Twoje dzieła.

Jednym słowem pogratulować i pozazdrościć takich umiejętności. Model naprawdę najwyższych lotów. Nic mu nie brakuję - perfecto.


pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 20:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez Kazik » sobota, 1 września 2012, 12:02

Nie no Piotrek Ty masz stanowczo za dużo czasu na modele!
Ja oficjalnie protestuję!!!
TO JEST NIESPRAWIEDLIWE!


cayman napisał(a):Model generalnie jak na wyrób Fujimi dobrze wykonany bez większych niemiłych niespodzianek ...

Ej chyba nie do końca... pancerności szybki może tak bardzo nie widać ale z jej przyleganiem i dopasowaniem to już nie za bardzo.
Można jeszcze fotkie od spodu? ;o)
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez cayman » sobota, 1 września 2012, 13:05

Kazik napisał(a):Nie no Piotrek Ty masz stanowczo za dużo czasu na modele!
Ja oficjalnie protestuję!!!
TO JEST NIESPRAWIEDLIWE!


cayman napisał(a):Model generalnie jak na wyrób Fujimi dobrze wykonany bez większych niemiłych niespodzianek ...

Ej chyba nie do końca... pancerności szybki może tak bardzo nie widać ale z jej przyleganiem i dopasowaniem to już nie za bardzo.
Można jeszcze fotkie od spodu? ;o)


Przez to że jest taka gruba to wydaje się jakby nie dolegała.No chyba że bym ją docisnął do dachu prasą. :lol:
Właśnie toczę amorki do Caterhama .Przednie już gotowe. :P
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez TomZak » sobota, 1 września 2012, 13:31

No, no... Piękny model, połysk ma taki jakby był dopiero co oblany lakierem, ale nie za grubo ;o) I nawet klamry trzymające maske są :shock: Będzie zdjęcie z 250TR?
Tak mi się w "oka" rzuciło - kalka na rejestracji nie ułożyła się za dobrze, a odrobina płynu do kalek załatwiła by sprawę.

powerpablo napisał(a):Tak poważnie Piotrek oglądając Twoje galerie, już nie wspominając o warsztatach to się głęboko zastanawiam co ja tu robię, z czym do ludzi, widząc takie prace. Ale z drugiej strony jakiś bodziec jest do podnoszenia swoich możliwości patrząc na te Twoje dzieła.

Jednym słowem pogratulować i pozazdrościć takich umiejętności. Model naprawdę najwyższych lotów. Nic mu nie brakuję - perfecto.


pozdrawiam
Paweł

Właśnie - musimy dążyć do wyrównania poziomu, lub chociaż się zbliżyć :P
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 20:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez cayman » sobota, 1 września 2012, 16:45

TomZak napisał(a):No, no... Piękny model, połysk ma taki jakby był dopiero co oblany lakierem, ale nie za grubo ;o) I nawet klamry trzymające maske są :shock: Będzie zdjęcie z 250TR?
Tak mi się w "oka" rzuciło - kalka na rejestracji nie ułożyła się za dobrze, a odrobina płynu do kalek załatwiła by sprawę.
:P


To nie kalka .Z zestawu T2M wypukła lekko gumowa wklejka tak jak znaczek na przodzie.
Klamry zrobiłem z drucika chromowanego 0,4 mm a podkładki 1,3 mm średnicy z blaszek foto trawionych T2M
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez Korowiow » sobota, 1 września 2012, 17:38

Piękny. Diabeł tkwi w szczegółach a te u Ciebie wyszły pieknie.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel MFH

Postprzez pawel700 » niedziela, 2 września 2012, 04:27

Wykonanie modelu super, te detale, lakier... no wszystko.
Ale coś w kołach mi się nie podoba (zwłaszcza przednie). Nie wiem, może opony mają za wysoki profil. Jak patrzę na zdjęcia w 1:1 to inaczej to wygląda.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Ferrari 250 GTO -Fujimi 1/24 + HD Pack + Borrani wheel M

Postprzez cayman » niedziela, 10 maja 2020, 11:31

Dla potomnych.
Z racji korony mam trochę czasu dlatego też postanowiłem odświeżyć fotki, które nie wiem z jakiego powodu się nie wyświetlały.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości